Vyberte zemi
04.08–03.10.2021

Retro dovolená: tradiční destinace

Módní vlny se střídají i v cestovním ruchu. Populární prázdninová letoviska časem zevšední a vystřídají je jiná – modernější či méně okoukaná. Přitom i v cestování platí, že jednou opuštěný trend může zažít návrat na výsluní. Do módy se tak vracejí destinace, o kterých jsme kdysi snili nebo které jsme o něco později i hojně navštěvovali.  

Které destinace hlásí comeback?

Mallorca

Největší z Baleárských ostrovů Mallorca, který se kdysi těšil velké oblibě německých turistů, býval pro našince snem a synonymem luxusní, nedostupné dovolené. Nádherný ostrov je jako stvořený pro zábavu, sport i plážové lenošení. O místě je v posledních letech větší zájem protože je vnímáno jako tradiční a bezpečná destinace.

Náš tip: HOTEL MARIANT*** letecky s all inclusive nebo HOTEL AMERICA***+ letecky s all inclusive.

S'Illot, Mallorca, Španělsko

Bulharsko

Bulharská letoviska si mnozí z nás pamatují z dětství a skutečně jsou ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Ačkoliv má Bulharsko stále nálepku „levnější dovolené,“ můžete se i tady těšit na kvalitní dovolenou. Velký úspěch slaví například středisko Zlaté Písky. Zatímco kdysi sem Češi jezdili autobusy nebo auty, dnes se sem létá do nových či velmi dobře zrekonstruovaných hotelech vyšší kategorie. 

Náš tip: HOTEL BONITA*** letecky se snídaněmi, polopenzí nebo all inclusive.

Zlaté Písky, Bulharsko

Černá Hora

Jadran v bývalé Jugoslávii. V 70. a 80. letech symbol luxusu a pro Čechoslováky jeden z vrcholných možností, kam vás ještě pustili na dovolenou. Černá Hora, bývalá součást Jugoslávie na jihu Jadranského pobřeží, nabízí kouzelnou přírodu, krásné čisté moře a příjemná malebná letoviska opředená slavnou historií. Není divu, že je opět v módě a my si tu užíváme coby solventní turisté báječnou retro dovolenou. 

Náš tip: HOTEL KOMPLEX SLOVENSKA PLAŽA*** letecky, autobusem nebo vlastní dopravou s polopenzí nebo all inclusive.

Budva, Černá Hora

Severní Itálie

Devadesátá léta jsou navždy spojená s oblibou Severní Itálie a jejího Bibione. Ačkoliv pro mnohé toto letovisko znamená především levnou masovou turistiku, stále si drží pověst jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších destinací. K jeho nesporným přednostem patří malá vzdálenost, cenová dostupnost a pestrý výběr zábavy. Velmi atraktivní je zdejší široká pláž plná sportovišť, hřišť i barů a restaurací.

Bibione, Severní Itálie, Itálie

Španělsko

Také Španělsko brali Češi na začátku 90. let útokem. V dobách euforie ze svobodného cestování patřila španělská Costa Brava spolu s Olympskou riviérou v Řecku k cenově dostupným místům i díky tomu, že se sem dalo dojet autobusem. I sem se v posledních letech rádi vracíme, ovšem letecky a kempy a apartmány jsme vyměnili za dobře vybavené hotely.

Náš tip: HOTEL CAPRICI*** letecky s polopenzí nebo plnou penzí nebo HOTEL MARÍTIM*** letecky s polopenzí nebo plnou penzí.

Santa Susanna, Costa Brava Španělsko

Nevybrali jste si?

Potřebujete poradit s výběrem dovolené? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme.