Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
22.11.2018–21.01.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Chorvatsko zrušilo povinné formuláře pro děti

Cestování nezletilých dětí do Chorvatska je od 1.dubna 2009 již bez komplikací.

Jak jsme vás v květnu loňského roku informovali, byl chorvatskými úřady u děti do 18ti let, jež cestovaly na Jadran bez rodičů, vyžadován formulář s ověřeným podpisem jejich zákonných zástupců úředně přeložený do angličtiny nebo chorvatštiny.

Nová úprava cizineckého zákona

Dne 13. března 2009 schválil chorvatský parlament změny a doplňky cizineckého zákona a právě vypuštění článku 8, který stanovil povinnost nezletilým osobám překračujícím chorvatskou státní hranici bez doprovodu zákonného zástupce předložit při vstupu nebo výstupu ověřený písemný souhlas zákonného zástupce s cestou nezletilého, je tou pro turisty nejpodstatnější a nejpříjemnější změnou.

Konec starostí

Chorvatsko patří i nadále mezi nejoblíbenější cíl letní dovolené. Ročně na pobřeží Jadranu cestují stovky tisíc českých turistů, mezi nimiž jsou také děti se svými prarodiči, strýčky a tetičkami nebo na nejrůznějších ozdravných či letních táborech.

Zrušením uvedeného ustanovení se velmi zjednoduší jejich cestování do země a rodičům tak odpadnou nepříjemné až obtěžující povinnosti se zařizováním souhlasu.

Vybírejte z bohaté nabídky leteckých zájezdů do Chorvatska.