Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
16.12.2018–15.02.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Satelitní snímky pomáhají Čechům při výběru dovolené

Rušná ulice nebo osamělé místo uprostřed pouště? Ne vždy máme při výběru dovolené úplně přesnou představu o umístění hotelu, do kterého chceme zamířit. Moderní technologie ovšem mohou pomoci. Už dávno jsme si zvykli, že se prostřednictvím služby Google Maps můžeme podívat na jakékoli místo na zeměkouli. A teď i na lokaci hotelu, kde plánujeme strávit dovolenou.

Spojením technologie společnosti Google a informací jedné z největších cestovních agentur na českém trhu eTravel.cz vznikla jedinečná služba pro české cestovatele. Zanesením polohy hotelů do mapy se turistům otevírají nové možnosti, jak ještě před nákupem dovolené prozkoumat areál hotelu, jeho přesnou polohu a především okolí. Snadno se dozvíte, jak daleko je to od hotelu na pláž, do centra města nebo jak dlouho budete cestovat z letiště.

„Služba umožňuje podívat se jak na mapu okolí hotelu, tak i na obrázky ze satelitu. Hotel pak máte skutečně jako na dlani. Dokonce vidíte slunečníky na pláži nebo bazény přímo v areálu. Víme například, že turisty velmi často zajímá, jak široká je pláž u hotelu. Přesně to je okamžik, kdy by se měli v první řadě podívat na satelitní snímek hotelu,“ říká Irena Hrdinová, obchodní ředitelka agentury eTravel.cz.

Úplnou novinkou pro české turisty je možnost prohlédnout si mapu vybrané země s označenou polohou všech dostupných hotelů. Tato služba výrazně ulehčí situaci těm cestovatelům, kteří se vracejí do stejného letoviska. Snadno tak mohou zjistit, kde se nachází jejich nově vybraný hotel vzhledem k tomu, kde byli ubytováni minule.

Vedle objektivních údajů získaných prostřednictvím map je možné získat v rámci tohoto projektu i další cenné informace. „Nic není při nákupu dovolené cennější než osobní zkušenost ostatních cestovatelů. Dáváme proto uživatelům možnost psát recenze a hodnocení hotelů, podělit se o zážitky z dovolené a také přikládat vlastní fotografie. Tento obsah návštěvníci našich stránek velmi pozitivně hodnotí. Dostávají totiž nezkreslené informace, které jsou užitečným vodítkem při výběru dovolené,“ popisuje Irena Hrdinová další služby eTravel.cz.

Podívejte se, jak přesně vypadají mapy například pro oblíbené letovisko Hurghada v Egyptě. Službu zatím agentura zpřístupnila pro nejžádanější destinace, postupně budou přibývat další.