Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
26.09–25.10.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Je tu rekapitulace blogu eTravel za měsíc říjen. Poradíme vám, kam vyrazit na dovolenou v listopadu. Upozorňujeme cestovatele na novou pobytovou taxu, kterou zavádí Řecko od ledna 2018. Poradíme vám také, kdy nejlépe vycestovat na Maledivy a jak si je užít. Chystáte se na exotickou dovolenou? Pak vás možná bude zajímat, jaké očkování se doporučuje při cestách do tropických oblastí.

Kam v listopadu na dovolenou?Kam v listopadu na dovolenou?

31. října 2017

I když předposlední měsíc v roce nepatří k vrcholů turistické sezónů, je z čeho vybírat. V listopadu můžete vyrazit na dovolenou k moři, ale můžete si užít i příjemný prodloužený víkend. Jestli vám zbylo pár dní volna, neváhejte a v ydejte se na cesty.

Dopřejte si v sychravém listopadu pár úžasných dní podzimní dovolené - ať už v teple u moře, v maďarských termálních lázních či v evropských metropolích. 

24. října 2017

Evropská asociace ECTAA informovala, že Řecko zavádí novou pobytovou taxu. Poplatek se začne platit od 1. ledna 2018. Daň z přenocování zavádí zákon č. 4389/2016 a vláda si od ní slibuje vyšší příjmy z turistického ruchu. Novou taxu budou odvádět poskytovatelé ubytování, nikoli cestovní kanceláře, bude vybírat až v místě pobytu. Klienti ji uhradí po příjezdu na recepci daného hotelu.


20. říjen 2017

Kdy je nejlepší letět na Maledivy? Dovolenou na Maledivách si užijete celý rok. Tomuto kouzelnému souostroví v Indickém oceánu totiž vládne tropické počasí s průměrnými teplotami kolem 27 stupňů.

Nejvíc tu prší koncem května a v červnu. Naopak nejvíc slunečných dní je od konce prosince do dubna, kdy tu vrcholí turistická sezóna, proto počítejte s vyššími cenami.


11. října 2017

Sezóna exotických dovolených je tu. Blíží se vaše vysněná cesta a vy se ptáte, jestli budete potřebovat očkování do Thajska, na Srí Lanku či do Vietnamu? Řešíte, zda se máte nechat očkovat před cestou do Indie, na Kubu, do Keni, na Filipíny či Mexika, nebo jestli je nějaké povinné očkování na Zanzibar či Bali?