Hotel
Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
23.03.2018 - 22.04.2018
1 týden

Cestování do Mexika se z důvodu rozšíření prasečí chřipky nedoporučuje

Virus prasečí chřipky se nebezpečně šíří také do Evropy

Původně běžný chřipkový virus typu A, který se u prasat projevuje jako chřipka u člověka, pravděpodobně zmutoval s virem ptačí a lidské chřipky a stal se přenosným také z člověka na člověka. Virus je přenášen především prostřednictvím kašle a kýcháním nakažených osob nebo dotekem úst či nosu s infikovaným předmětem.

Nebezpečný virus prasečí chřipky se začal šířit z centrálního Mexika do celého světa. První nakažené touto nemocí v Evropě hlásí Španělsko, Velká Británie, Německo a Rakousko.

Česká republika nebere situaci na lehkou váhu, a proto Ministerstvo zdravotnictví ČR v souvislosti s šířením nového druhu chřipkového viru do Evropy vydalo bezpečnostní a preventivní opatření, kterým nedoporučuje cestovat do Mexika.

Některé cestovní kanceláře zrušily plánované zájezdy do Mexika

Přestože do této chvíle není hlášena žádná nákaza mezi českými turisty, kteří se momentálně v Mexiku nachází, rozhodly se některé cestovní kanceláře do odvolání pozastavit prodej pobytových a poznávacích zájezdů do Mexika na nejbližší plánované termíny.

Zákazníkům, kteří si zájezd do Mexika na tyto termíny zakoupili, budou bezplatně nabídnuty zájezdy do jiných destinací.

I když české ministerstvo zahraničí zatím nevyhlásilo zákaz cest do Mexika, cestování do postižených oblastí se s ohledem na nebezpečí nákazy nedoporučuje.

Více informací o prasečí chřipce je možno získat také u Státního zdravotního ústavu.