Vyberte zemi
02.08–01.10.2021

Vstup do USA

Od roku 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu USA. Občané ČR mohou do Spojených států cestovat bez víz. Cestující do USA jsou však v rámci bezvízového programu povinni mít schválenou elektronickou cestovní registraci ESTA ještě před nástupem na cestu. Od 8. září 2010 Spojené státy zpoplatnily elektronickou registraci 14 dolary.

USA, New York

Před cestou do USA bez víza je nutné (i pro nezletilé děti) vyplnit registrační formulář ESTA a vlastnit platný cestovní pas se strojově čitelnými údaji a nosičem dat s biometrickými údaji. Registraci je vhodné provést alespoň 72 hodin před začátkem cesty, a to výhradně na stránkách Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA. Úhrada poplatku ve výši 14 dolarů je možná prostřednictvím platební karty nebo přes webovou stránku www.pay.gov. Nutno podotknout, že bezvízový režim se vztahuje pouze na turistické a služební cesty s dobou trvání do tří měsíců. U ostatních pobytů je vízum povinné vždy. Po vygenerování souhlasu systémem ESTA si vytiskněte doklad s číslem pro případnou kontrolu na letišti.

Upozornění: pokud jste cestovali do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie či Súdánu musíte před cestou požádat o vízum na Velvyslanectví USA.

Zarezervujte si svou dovolenou v USA pohodlně online

Mohlo by vás zajímat