Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
22.11.2018–21.01.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

Chystáte se do Řecka?

Živá letoviska, romantické pláže a archeologické skvosty. Poradíme Vám, co v Řecku vidět, co ochutnat a čím se nenechat zaskočit.

Poznejte podmanivou Krétu

Kréta je ostrov s kilometry pláží, s nejčistší vodou v Evropě, neuvěřitelnými horami a krásnou architekturou. Na Krétě můžete jen tak odpočívat, ale byla by to škoda. Vydejte se do nejkrásnějšího městečka Chania, projděte soutěsku Samaria, objevte pevnost Spinalonga nebo půvab pláže Elafonissi, připomínající tichomořské laguny. Největším zážitkem pro milovníky historie bude Heraklion a návštěva Kretikon Museion, archeologického muzea s jedinečnými sbírkami. Nenechte si to ujít. Kréta je inspirující, divoká a plná zajímavostí.

Kréta, Bali Ochutnejte pohádkovou bougatsu

Speciality řecké kuchyně najdete kdekoliv, ale nikde nechutnají tak skvěle, jako právě v Řecku. Atmosféra prosycená mořem a typické řecké taverny dělají z jídla nezapomenutelný zážitek. Pokud chcete v Řecku ochutnat něco, co opravdu stojí za to, pak si dejte jednu z nejoblíbenějších ryb zvanou tsipoura, doušek typického nápoje tsipouro, a fantastickou bougatsu. Až narazíte na vůni patisserie, tomu neodoláte!

Řecko, taverna Nezapomeňte na olivový olej

Řecký olivový olej je proslulý a patří k typickým suvenýrům z dovolené. Jak je to však s jeho vývozem? Olivový olej patří do skupiny citlivých tekutin, jejichž převoz vyžaduje speciální obal. Přesné požadavky na balení se řídí manuálem příslušného letiště a letecké společnosti, se kterou cestujete. Vzhledem k případům, které byly zaznamenány na letišti v Kalamatě na poloostrově Pelopones, se doporučuje předem zjistit u přepravce pravidla, která jsou pro převoz olivového oleje stanovena.

Podělili jsme se s Vámi o pár zajímavostí, které Řecko nabízí. Letošní léto přímo vybízí vyrazit někam za sluncem. Tak proč ne zrovna do Řecka? Podívejte se na naši kompletní nabídku zájezdů do Řecka.

Příjemnou inspiraci přeje tým eTravel.cz

Mohlo by Vás zajímat:

Dovolená léto 2011

Kompletní nabídka last minute zájezdů

Akce a slevy

Informace o zemích, včetně recenzí, zážitků a fotogalerií