Kam na dovolenou v březnu k moři? Máme pro vás 5 tipů na top destinace!

Pondělí, 20.1.2020

Zkraťte si zimu a odleťte se ohřát tam, kde panuje léto. Březen je na cestování ideální doba – ceny jsou příznivé, nehrozí davy turistů a počasí je tak akorát na slunění i koupání. Vybrali jsme pro vás top březnové destinace, které uspokojí romantické představy zamilovaných párů, touhy dobrodruhů poznávat exotické kraje i požadavky na zábavné vyžití u moře pro rodiny s dětmi. Na březnovou dovolenou u moře vám doporučujeme tato místa:

  1. Egypt
  2. Lanzarote
  3. Gran Canaria
  4. Mauricius
  5. Panama

Egypt v březnu: horké slunce a moře jako kafe

Korálové útesy

Egypt je zárukou slunce a teplého počasí celoročně. Oproti úmorným vedrům v hlavní sezóně je ale první jarní měsíc v Egyptě teplotně příjemně letní. V destinaci je v březnu v průměru 26 °C a moře se vyhřeje na lehce osvěžujících 23 °C. Většina hotelů leží přímo u pláže a program all inclusive je téměř samozřejmostí. Březnová dovolená v Egyptě je navíc cenově velmi příznivá. Pokud vám ke štěstí stačí slunce, písčitá pláž, čisté moře a vědomí, že celý týden nemusíte uklízet a vařit, sbalte plavky a šnorchl a hurá do Egypta!

Cenově zajímavé a zároveň kvalitní hotely najdete v nabídkách zájezdů do destinací HurghadaMarsa Alam.

Rozkvetlé Kanárské ostrovy v březnu lákají k procházkám i výletům

Kanárské ostrovy jsou ideálním kompromisem, když chcete navštívit exotičtější kraje, ale nechce se vám cestovat na opačnou stranu zeměkoule. Kanárům jaro sluší, všude je úchvatná zeleň a kvetoucí příroda. Pokud nevydržíte na pláži víc než půl dne a chcete si užít i trochu poznávání, odleťte v březnu právě na některý z Kanárských ostrovů. Moře je z kraje jara sice trochu chladnější, ale teploty jsou příjemně letní. Tady se v březnu za kamny rozhodně hřát nemusíte. A navíc tu pookřejí i vaše chuťové pohárky, ostrovní španělská kuchyně je totiž naprosto bezkonkurenční!

Poznejte mystické Lanzarote

Los Hervideros

Lanzarote a jeho měsíční krajina patří k neobyčejným ukázkám toho, jakou krásu může stvořit příroda. Život a bydlení se na ostrově, zejména díky architektovi Césarovi Manriquemu, úzce pojí s přírodou. Tento věhlasný umělec tu stvořil lávové jeskyně, zahrady i mnohé unikátní budovy. Lanzarote má téměř stovku úchvatných pláží a v podstatě tu neprší.

Obdivujte přírodní a plážový ráj na Gran Canarii

Krásné dlouhé pláže i úžasnou přírodu nabízí také Gran Canaria. Vulkanický ráz oproti Lanzarote má však Gran Canaria minimální. Pláže se tu barví do zlatých tónů a příroda je specifická palmami a borovicovými lesy. Přes 40 % ostrova tvoří chráněná území a najdete tu i řadu zajímavostí jako například duny Maspalomas – mají až deset metrů a připomínají africkou Saharu. Gran Canaria je více turistická, a tak zde můžete čekat i vyloženě prázdninové atrakce včetně akvaparků. Vynikající jsou také místní restaurace – ryby a plody moře zdejší kuchaři umí připravit jedna báseň. 

Exotická dovolená v březnu

Utečte za relaxem na pohádkový Mauricius

Teplo, slunce, pohoda a komfort - tak vypadá březnová dovolená na Mauriciu. Ať už sníte o odpočinku na nejkrásnějších plážích, pestrobarevném šnorchlování u korálových útesů, hraní golfu v luxusním prostředí nebo výletech za krásami tropické přírody, Mauricius vás okouzlí. Přidejte si k tomu úžasných 27 °C a určitě se vám nebude chtít vrátit domů.

Panama: dovolená, kterou vám bude každý závidět

Panama

Pakliže si budete chtít trochu vyrazit z kopýtka a za zážitky si klidně zaletíte i o několik hodin déle, vsaďte na středoamerickou Panamu. V březnu se můžete těšit na teploty okolo 27 °C na suchu i ve vodě, pláže jako z plakátu, krajinu vulkánů, jezer a deštných pralesů. A vidět na vlastní oči jednu z největších staveb na světě - Panamský průplav, který spojuje Atlantský oceán s Pacifikem, na to se jen tak nezapomíná.

Co by vás mohlo zajímat

Další články

Nejkrásnější Vánoce a Silvestr u moře

22.11.2021

Výběr z bankomatu v zahraničí: jak ho mít co nejlevnější a na co dát pozor?

15.11.2021

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

08.11.2021

Nejkrásnější vánoční trhy 2021 v evropských městech

28.10.2021

Kam v listopadu 2021 na dovolenou? Za sluncem!

14.10.2021

Kam s dětmi na podzimní prázdniny 2021?

08.10.2021