Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Vyberte zemi
10.12.2019–09.02.2020

Kam na dovolenou v březnu? Na pláž!

pár na pláži

Zkraťte si zimu a odleťte se ohřát tam, kde panuje léto. Březen je na cestování ideální doba – ceny jsou příznivé, nehrozí davy turistů a počasí je tak akorát na slunění i koupání. Vybrali jsme pro vás top březnové destinace, které uspokojí romantické plány, touhy poznávat exotické kraje i požadavky na zábavné vyžití u moře pro rodiny s dětmi.

Egypt – moře jako káva po celý rok

Korálové útesy

Egypt je zárukou slunce a teplého počasí celoročně. Oproti úmorným vedrům v hlavní sezóně je ale první jarní měsíc v Egyptě teplotně příjemně letní. V destinaci je v březnu v průměru 26 °C a moře se vyhřeje na lehce osvěžujících 23 °C. Většina hotelů leží přímo u pláže a program all inclusive je téměř samozřejmostí. Březnová dovolená v Egyptě je navíc cenově velmi příznivá. Pokud vám ke štěstí stačí slunce, písčitá pláž, čisté moře a vědomí, že celý týden nemusíte uklízet a vařit, sbalte plavky a šnorchl a hurá do Egypta!

Cenově zajímavé a zároveň kvalitní hotely najdete v nabídkách zájezdů do destinací HurghadaMarsa Alam.

Rozkvetlé Kanárské ostrovy lákají k procházkám i výletům

Kanárské ostrovy jsou ideálním kompromisem, když chcete navštívit exotičtější kraje, ale nechce se vám cestovat na opačnou stranu zeměkoule. Kanárům jaro sluší, všude je úchvatná zeleň a kvetoucí příroda. Pokud nevydržíte na pláži víc než půl dne a chcete si užít i trochu poznávání, odleťte v březnu na dovolenou na některý z Kanárských ostrovů. Moře je z kraje jara sice trochu chladnější, ale teploty jsou příjemně letní. Tady se v březnu za kamny rozhodně hřát nemusíte. A navíc tu pookřejí i vaše chuťové pohárky, ostrovní španělská kuchyně je totiž naprosto bezkonkurenční!

Mystické Lanzarote

Los Hervideros

Lanzarote a jeho měsíční krajina patří k neobyčejným ukázkám toho, jakou krásu může stvořit příroda. Život a bydlení se na ostrově, zejména díky architektovi Cesaru Manriquemu, úzce pojí s přírodou. Tento věhlasný umělec tu stvořil lávové jeskyně, zahrady i mnohé unikátní budovy. Lanzarote má téměř stovku úchvatných pláží a v podstatě tu neprší.

Přírodní i plážový ráj na Gran Canarii

Bahía Feliz

Krásné dlouhé pláže i úžasnou přírodu nabízí také Gran Canaria. Vulkanický ráz oproti Lanzarote má však Gran Canaria minimální. Pláže se tu barví do zlatých tónů a příroda je specifická palmami a borovicovými lesy. Přes 40 % ostrova tvoří chráněná území a najdete tu i řadu pozoruhodností jako například duny Maspalomas – mají až deset metrů a připomínají africkou Saharu. Gran Canaria je více turistická a tak zde můžete čekat i vyloženě prázdninové atrakce včetně akvaparků. Vynikající jsou také místní restaurace – ryby a plody moře zdejší kuchaři umí připravit jedna báseň. 

Za exotikou do Panamy

Panama

Pakliže si budete chtít trochu vyrazit z kopýtka a za zážitky si klidně zaletíte i o několik hodin déle, zkuste Panamu ve střední Americe. V březnu se můžete těšit na teploty okolo 27 °C na suchu i ve vodě, pláže jako z plakátu a přírodu vulkánů, džungle a deštných pralesů. A vidět na vlastní oči jednu z největších staveb na světě - Panamský průplav, který spojuje Atlantský oceán s Pacifikem, na to se jen tak nezapomíná.

Co by vás mohlo dále zajímat

Řecko

Letecké zájezdy k moři za nejlepší ceny

Přemýšlíte, kam se v létě vypravit na dovolenou k moři? Přejete si letecký a přesto levný zájezd? Připravili jsme pro vás letní menu eTravel s nabídkou oblíbených míst, kde si za dostupné ceny užijete skvělé koupání, krásné pláže i zábavu a odpočinek. Máme pro vás tipy na dovolenou v Bulharsku, Řecku, Turecku, Španělsku i Tunisku.

Rodina u moře

Kam na jarní prázdniny?

Řešíte otázku, kde si s dětmi letos užít pěkné jarní prázdniny? Vezměte je na hory nebo k moři! Ať už se rozhodnete vyrazit na lyže do Itálie či Rakouska nebo si zalyžovat v některém z tuzemských skiareálů, jarní prázdniny na horách děti jistě ocení. Potěší je také dovolená v teple u moře - v období jarních prázdnin se ohřejete například ve Spojených arabských emirátech, v Egyptě nebo na Kanárských ostrovech.