Zájezdy
Letenky
2 dospělí | bez dětí
21.11.2018–20.01.2018
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci

TOP 5 netradičních destinací pro rok 2018

Přemýšlíte, kam se letos vydat na dovolenou a preferujete netradiční destinace a jedinečné zážitky, které jen tak někde neprožijete? Inspirujte se našimi TOP 5 tipy na dovolenou 2018.

Nechte se nadchnout k návštěvě orientálního Ománu, sopečné Nikaraguy, divoké Albánie, romantického Portugalska nebo safari v Tanzanii a prožijte nezapomenutelnou dovolenou!

Poušť

Omán

Bohaté země Arabského poloostrova lákají díky krásným plážím, celoročnímu teplému počasí, kouzlu orientu i vysoké úrovni služeb stále více cestovatelů. Jestli však toužíte zažít opravdu autentický orient, zamiřte do Ománu.

Země vás okouzlí nádhernou pouštní přírodou s prastarými oázami, horskými masívy, panenským pobřežím moře plným krásných pláží, pohostinností místních obyvatel i bílou orientální architekturou, která vypadá jako z pohádky Tisíce a jedné noci. Nenechte si ujít návštěvu hlavního města Muscat s obrovskou mešitou sultána Kábuse, která ukrývá největší ručně tkaný koberec světa a trhy Mutrah Souq vonící kořením a kadidlem.

Omán

Nikaragua

Nikaragua je zemí sopek, jezer, doutníků a výtečného rumu. Na své si zde přijdou především milovníci přírody. V Nikaragui můžete nahlédnout do chřtánu aktivní sopky Masaya, jejíž kráter v noci svítí červenou lávou, projít se po horkých lávových polích San Jacinto nebo relaxovat na černých plážích se sopečným pískem v Las Peñitas. Úžasným zážitkem je také plavba na vulkanický ostrov Ometepe po největším jezeře s indiánským názvem Cocibolca, ve kterém žijí unikátní sladkovodní žraloci.

Také karibská strana země má hodně co nabídnout. Corn Islands s bílými plážemi a průzračným mořem potěší především fanoušky koupání. Dalším velkým lákadlem jsou překrásná koloniální města Granada a León, kde je možné navštívit destilérii výborného místního rumu Flor de Caña.

Masaya Nikaragua

Tanzanie

V Tanzanii poznáte tu pravou divočinu. Země se pyšní pozoruhodnou přírodou plnou rozlehlých savan, polopouští, tropických lesů, močálů a především velkým množstvím národních parků s možností pozorování divokých zvířat na safari.

Navštivte obrovský kráter sopky Ngorongoro s největší koncentrací volně žijících afrických zvířat, slavný národní park Serengeti, ve kterém budete pozorovat ve volné přírodě slony, žirafy, zebry, lvy, gepardy a další zvířata nebo zdolejte nejvyšší africkou horu Kilimandžáro. Tanzanský ostrov Zanzibar s bělostnými plážemi a modrým mořem je doslova rájem na zemi. Kromě přírodních krás poznáte v Tanzanii jedinečnou svahilskou kulturu a u hranic s Kilimandžárem možná potkáte Masaje – kmen, který si dodnes zachoval tradiční styl života.

Tanzánie

Albánie

Albánie je místem, které umožňuje ideální spojení relaxační dovolené u moře s poznáváním země s krásnou přírodou a zajímavou kulturou. Dovolenkové destinace Albánie, jako např. Durrës, dnes poskytují vysokou úroveň služeb a moderních turistických zařízení u upravených pláží, zatímco na venkově se stále setkáte s tradičním postavením muže a ženy, krevní mstou a válečnými bunkry.

Mezi albánské favority patří překrásná nespoutaná příroda. Např. národní park Theth v pohoří Prokletije s množstvím masívů, vodopádů, soutěsek a průzračnou řekou, krasová vyvěračka Modré oko na jihu země nebo impozantní kaňon na řece Osumi.

Albánie

Portugalsko

Pro zastánce klidnější dovolené v Evropě je skvělou variantou Portugalsko. Najdete zde jedny z nejkrásnějších pláží světa, např. Praia de Marinha nedaleko Mysu sv. Vincenta – nejjihozápadnějšího bodu Evropy. Ve městě Porto si užijete romantických výhledů na krásnou architekturu a degustaci portského vína, v Lisabonu zase okusíte alternativní atmosféru moderního velkoměsta plného pouličních umělců a útulných kaváren. Tradiční život poznáte v oblasti Alentejo, kde žijí přátelští místní lidé v bílých domcích s červenými střechami, rostou mandarinky a pomeranče a podávají se výborné rybí speciality.

Porto

Prohlédněte si také naši nabídku zájezdů do exotiky.