800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose

13-ti denní poznávací zájezd s odletem z Prahy

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

ODLET
Odlet z Prahy do novozelandského Christchurch.

3. den

CHRISTCHURCH
Přílet do Christchurch. Vyzvednutí vozu a odjezd do hotelu.
Ubytování.

4. den

CHRISTCHRUCH > OAMARU
Odjezd jižním směrem, podél pacifického pobřeží, přes Cantenburské pláně, údolími řek Rakaia a Rangititata a pověstními Moeraki Boulders až do města Oamaru. Zde můžete odpoledne pozorovat zdejší kolonii tučňáků.
Ubytování v hotelu.

5. den

OAMARU > DUNEDIN
Dnes Vás čeká krátka cesta (115 km) do Dunedinu. Odpoledne se vydejte na prohlídku poloostrova Otago, zejména kolonie tučňáků a albatrosů.

Dunedin se často nazývá "Edinburg jihu". Dunedin byl původně osídlem skotskými osadníky, kteří vtiskli městu osobitý charakter a architekturu.

6. den

DUNEDIN > TE ANAU
Dnešní cesta Vás povede do Te Anau, brány do Národního parku Fiorland. NP Fiorland je největší novozélandský národní park zapsaný v UNESCO je jedním ze symbolů země, domovem spousty vzácných rostlinných i živočišných druhů, dosud ne zcela probádanou lokalitou a místem s pohnutou maorskou i přistěhovaleckou historií.

Maorská legenda praví, že Fiordland byl vytvořen když velký bůh Tu-to-Rakiwhanoa vytesával sekyrou drsné strže jižních fjordů kolem Preservation Bay a Dusky Sound, ponechávaje ostrovy Resolution a Secretary na kterých stály jeho nohy. Jeho technika vysekávání se postupně k severu lepšila. Tam jeho mistrovství vyvrcholilo tvorbou Milford Soundu (Piopiotahi).

7. den

TE ANAU > QUEENSTOWN
Pokračujte do Queenstown. Toto město leží na severním břehu jezera Wakatipu odkud je úchvatný výhled na najestátné hory obklopující celé jezero. Město bylo založeno již v roce 1862 během zlaté horečky. Dnes je zejména populáárním centrem a základnou pro sportovce a turisty, kteří chtějí vyzkoušet různé dobrodružné aktivity v této oblasti jako bungee jumping, rafting, jet boating, skydiving, nebo si vyjet na koních, trekovat v horách nebo si zarybařit.

8. den

QUEENSTOWN
Volný den, který rozhodně vyplňte některou z úchvatných atrakcí, které Queenstown nabízí, zejména pak JETBoat- tryskové čluny.

Fakultativně:
DART RIVER SAFARIS - WILDERNESS SAFARI
Celkem včetně cesty 6 hod. Divočinou tryskovým člunem po řece – doba jízdy cca 1 ½ hod. Kromě jiného Vás zpáteční cesta do Queenstown zavede také na místa, kde se natáčel Pan prstenů.
Cena: 2000 Kč/os.

9. den

QUEENSTOWN > FRANZ JOSEF (FOX GLACIER)
Dnešní cesta: průjezd ve skále tesaným Homerovým tunelem, stovky vodopádů, horští papoušci Kea a strmé horské štíty střemhlav padající do mořských hlubin. Dále pak pokračujte přes alpský přechod Haast Pass, idilická jezera Hawea a Wanaka a deštný prales na západním pobřeží. U jezera Moeraki, uprostřed stále zeleného pralesa si udělejte alespoň 1 hod. výlet a vydejte se až k divokému pobřeží Tasmánského moře k Munro Beach. Konec cesty se nachází v N.P. Westland, který paří k nejvíce fascinujícím a nejrozmanitějším parkům na N.Z.

10. den

FRANZ JOSEF (FOX GLACIER) > GREYMOUTH (HOKITIKA)
Nikde jinde na světě nenajdete ledovce, které mají spodní část puze ve výšce 250m nad mořem a zároveň se střetávají s deštným pralesem. Vydejte se také na krátký výlet k ledovci France Josefa. Možnost výletu vrtulníkem (i s přistáním přímo na ledovci) nebo k Mt. Cook.
Odpoledne odjezd kolem divokého pebřeží jižního ostrova do Greymount nebo Hokitika.

11. den

GREYMOUTH (HOKITIKA) > CHRISTCHURCH
Dnešní cesta Vás povede napříč ostrovem přes Národní Park Arthur´s Pass s úchvatnými výhledy zpět do Christchurch. Národní park Arthur´s pass je v pořadí třetím národním parkem na Novém Zélandu a vůbec prvním zřízeným parkem na území Jižního ostrova, byl založen již roku 1901.

12. den

ODLET
Odlet zpět do Prahy.

13. den

Přílet zpět do Prahy

Ubytování - Scenic Circle Franz Josef Glacier Hotels 3*

Lokalita - Fraz Josef
Poloha - Hotel v pravém novozélandském stylu, s výhledem na Alpy, se skládá ze tří budov rozložených asi jeden kilometr od sebe. The Douglas and Graham Wings je přímo ve Franz Jose a třetí budova, s názvem Mueller Wing , se nachází severně od městečka, nedaleko řeky.
Ubytování - Dohromady 177 pokojů má tv, radio, telefon, minibar, kávovar a vysoušeč vlasů. Pokoje v Douglas Wing mají také balkony.
Vybavení a Služby - Recepce, bazén, prádelna, informace, internet, zařízení pro konference. Dauglas and Graham Wings – 2restaurace, bar. Mueller Wing – 2bary, restaurace.
Typ ubytování - hotel
Poloha - Město
Vybavení - restaurace, recepce, prádelna, konferenční místnost, internet, bar
Sport v místě - bazén.

Možnosti ubytování

Počasí

Nový Zéland

14°C Jasno

×