800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKia Ora - Severní a Jižní ostrov po vlastní ose.

18-ti denní poznávací zájezd s odletem z Prahy

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET
Odlet z Prahy do novozelandského Christchurch.

3. den

CHRISTCHURCH
Přílet do Christchurch. Vyzvednutí vozu a odjezd do hotelu.
Ubytování.

Christchurch - přezdívané zahradní město je největším na Jižním ostrově a je bránou do nádherné a divoké jižní části Nového Zélandu. Leží v úrodné oblasti Canterbury Plains (Canterburské pláně) v Plains (Canterburské pláně) v především bohatství přírodních krás. Jen asi hodinu cesty od Christchurch jsou vzdáleny zasněžené vrcholky Southern Alps (Jižní Alpy), které nabízejí úžasné možnosti pro milovníky zimních sportů. Takže není nic neobvyklého, když se ráno vykoupete v moři a odpoledne si jedete zalyžovat!

4. den

CHRISTCHRUCH > DUNEDIN (cca. 370 km)
Odjezd do Dunedinu přes farmářskou oblast Canterburských plání, údolí Rakai, pobřeží Timaru a další zjímavá místa.

5. den

DUNEDIN > QUEENSTOWN (cca. 285 km)
Dnes odjezd do Queenstown. Vydejte se podél nedotčeného pobřeží ke Catlins, kde můžete při trošce štěsti spatřit tučňáky, delfíny nebo třeba rypouše.

Queenstown je dnes populárním centrem a základnou pro sportovce a turisty, kteří chtějí vyzkoušet různé dobrodružné aktivity v této oblasti jako bungee jumping, rafting, jet boating, skydiving, nebo si vyjet na koních, trekovat v horách nebo si zarybařit.

6. den

QUEENSTOWN
Volný den, který rozhodně vyplňte některou z úchvatných atrakcí, které Queenstown nabízí ,zejména pak JETBoat- tryskové čluny.

Fakultativně:
DART RIVER SAFARIS - WILDERNESS SAFARI
Celkem včetně cesty 6 hod. Divočinou tryskovým člunem po řece – doba jízdy cca 1 ½ hod. Kromě jiného Vás zpáteční cesta do Queenstown zavede také na místa, kde se natáčel Pan prstenů.
Cena: 2000 Kč/os.

7. den

QUEENSTOWN > FRANZ JOSEF nebo FOX GLACIER (cca. 400 km)
Dnešní cesta: průjezd ve skále tesaným Homerovým tunelem, stovky vodopádů, horští papoušci Kea a strmé horské štíty střemhlav padající do mořských hlubin. Dále pak pokračujte přes alpský přechod Haast Pass, idilická jezera Hawea a Wanaka a deštný prales na západním pobřeží. U jezera Moeraki, uprostřed stále zeleného pralesa si udělejte alespoň 1 hod. výlet a vydejte se až k divokému pobřeží Tasmánského moře k Munro Beach. Konec cesty se nachází v N.P. Westland, který paří k nejvíce fascinujícím a nejrozmanitějším parkům na N.Z.

8. den

FRANZ JOSEF (FOX GLACIER) > GREYMOUNT (HOKITIKA) (cca. 185 km)
Nikde jinde na světě nenajdete ledovce, které mají spodní část puze ve výšce 250m nad mořem a zároveň se střetávají s deštným pralesem. Vydejte se také na krátký výlet k ledovci France Josefa. Možnost výletu vrtulníkem (i s přistáním přímo na ledovci) nebo k Mt. Cook.
Odpoledne odjezd kolem divokého pebřeží jižního ostrova do Greymount nebo Hokitika.
Ubytování se snídaní

9. den

GREYMOUNT (HOKITIKA) > NELSON (cca. 297 km)
Dnešní cesta Vás povede přes divoký, větry ošlehaný Westcoast, kolem Cape Foulwind s kolonií lachtanů na pobřežních útesech, Punakaiki - "palačinkové skály" Pancake Rocks omývané divokým příbojem, který vystřikuje do děr ve skalách s populární "gejzírovou erupcí" - Blowholes a nedotčené lesy ve vnitrozemí až do Nelsonu na severu jižního ostrova.

10. den

NELSON
Volný den
Dnes rozhodně vydejte na navštěvu do Národního parku Abel Tasman. Zde budete mít dostatek času na procházky podél nádherného pobřeží, osamocených zátok a pláží.

Fakultativně:
WILSON'S ABEL TASMAN - ABEL TASMAN CRUISE & WALK DAY PASS EX KAITERITERI
Celodenní výlet z nedaleké Kaiteriteri do NP, vč. celodenního nenáročného treku po parku)
Cena: 1100 Kč/os.

11. den

NELSON > PICTON > WELLINGTON (cca. 114 km + trajekt 3 hod.)
Ráno se vydejte po scénické Queen Charlotte Road se spoustou zastávek a nádhernými výhledy na modrozelené zátoky, bílé plachty kotvících plachetnic a zelené šíje Marlborough Sounds do Pictonu. Zde se nalodíte a přejedete lodí přes Cross Strait a malebné zátoky, zálivy a ostrůvky do Wellingtonu.

Wellington je hlavním městem N.Z je od roku 1895. Je to velmi pěkně architektonicky zvládnuté a neobvykle kosmopolitní město. Za doporučení stojí návštěva národního muzea N.Z. Te Papa s nadčasovými expozicemi všeho, co vás ve vztahu k této zemi napadne. Nevynechejte výlet lanovkou na vyhlídku nad městem a zálivem.

12. den

WELLINGTON > NAPIER (cca. 325 km)
Odjezd do Napier, jehož centrum je zbudované ve stylu Art Deco, po devastujícím zemětřesení, které Napier postihlo v roce 1930.
Cestou si vychutnejte nadherné přírodní scenérie. Zastavte se v Tarawera, kde se nad řekou Waipunga nalézají horké prameny nebo u vodopádů – dvojčat – Waiaura.

13. den

NAPIER > ROTORUA (cca. 235 km)
Dnešní cesta vede kolem Národního parku Tongariro, který je nejstarším N.P. na Novém Zélandu a vrcholky hor zde dosahují výšky 2700 m.n.m. Dále navštivte jezero Taupo, které je největší na N.Z. a je sopečného původu a než dorazíte do Rotorui nezapomeňte se zastavit u pitoreskních vodopádů Huka Falls.
Rotorua je jedním z největších aktrakcí Severního ostrova, je známá svou geotermální činností (nalézá se zde mnoho termálních pramenů a vřídel) a také je centrem maorské kultury. Večer doporučujeme zůčastnit se "Hangi" - tradiční maorské večeře, kdy se jídlo připravuje v zemi a nakonec maorské oslavy Haka.

14. den

ROTORUA
Den můžete strávit ve Whakarewarewa Thermal Reserve a v lokalitě Waiotapu, známě svými gejzíry a jezírky s bublajícím bahnem nebo v Rainbow Spring kde můžete vidět nejznámějšího obyvatele Nového Zélandu - ptáka Kiwi.

Fakultativně:
ELITE ADVENTURES - ECO THERMAL HALF DAY MORNING
Návštěva baheních jezírek a pramunů v Wai-o-tapu, gejzír lady Knox, Waimangu Thermal Valley a další.
Cena: 1900 Kč/os.

15. den

ROTORUA > COROMANDEL (cca. 180 km)
Odjezd na poloostrov Coromandel se skvělými plážemi, výborným jídlem a pohodovou atmosferou. Dnešek můžete strávit poznáváním východního pobřezí a jeho plaží. Nejzajímavější jsou Cathedral Cove, Hahei Marine Reserve a Hot Water Beach, kde budete mít příležitost (za příznivých podmínek) "postavit" si svůj vlastní bazén.

16. den

COROMANDEL > AUCKLAND (cca. 180 km)
Odjezd do Aucklandu. Pobyt můžete začít prohlídkou třeba vyjížďkou k vulkánu Mt. Eden, ze ktrého je nádherný výhled na město nebo třeba do aucklandského přístavu. Večer nevynechejte pohled na město během dobré večeře ze Sky Tower.
Ubytování se snídaní

17. - 18. den

ODLET
Vrácení vozu na letišti a odlet zpět do Prahy.
Přílet zpět do Prahy

Ubytování - Skycity Hotel Auckland 4*+

Lokalita - Auckland
Popis - Luxusní hotel v centru Aucklandu. K dispozici je 344 pokojů, z nichž většina má výhled na přístav, který je jednou z dominant města. Skvělý hotel pro Váš krátký "stopover" v Aucklandu nebo pro začátek cestování po Novém Zélandě ze severu na jih.
Typ ubytování - hotel
Poloha - Centrum města
Vybavení - restaurace, recepce, kavárna, internet, hotelový trezor, fitness, casino, business centrum, bazén, bar, 24-hod.servis
Sport v místě - fitness, bazén

Počasí

Nový Zéland

12°C Převážně oblačno

×