800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKia Ora - Severní a Jižní ostrov po vlastní ose 23 dní

    Individuální cesta po Novém Zélandu - poznejte i Vy jedinečnou a unikátní přírodu, ale také maorské tradice a historii.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. - 2. den

PRAHA - AUCKLAND
Odlet z Prahy do Aucklandu.
Fakultativně možnost stopoveru např. v Hongkongu.

3. den

AUCKLAND
Po příletu transfer do hotelu a zbytek dne volný program na prohlídku Aucklandu.

Pobyt můžete začít prohlídkou třeba vyjížďkou k vulkánu Mt. Eden, ze kterého je nádherný výhled na město nebo třeba do aucklandkého přístavu. Hlavní atrakcí je bezesporu Sky Tower. Jde o nejvyšší budovu jižní polokoule. Opravdu vyčnívá. Můžete si zaplatit prohlídku celého Aucklandu a okolí z vrcholu věže. Z vrcholu se také skáče bungee jumping.
National Maritine Museum se nachází hned u přístavu. Najdete v něm námořní historii Nového Zélandu. Vzhledem k tomu, že všichni se na Nový Zéland museli dostat po moři, jde o zajímavou prohlídku plnou exponátů.

4. den

AUCKLAND > BAY OF ISLANDS
Dopoledne se vyzvednete v autopůjčovně vůz: CDMV Toyota Corolla Hatch (nebo podobný typ), 1.8L
Odjezd do oblasti Bay of Islands.
Ráno opustíte Auckland a vydáte se přes Hourbour Bridge podél Hibiscus Coast do Matahoke, kde můžete navštívit populární Kauri and Pepper Museum. Odpoledne příjezd do Waipua Kauri Forest kde naleznete majestátní více jak 1500 leté stromy Kauri. Cesta pokračuje přes Oponogi a Bay of Hokianga do Bay of Island, kde je ubytování.

5. den

BAY OF ISLANDS
Volný program. Dnes si můžete udělat výlet k "ninety-mile-beach" a až na nejzazší část severního ostrova "Cape Reinga" nebo si vyjet lodí mezi ostrůvky v Bay of Islands. Zastavit se taé můžete ve městě Russell, které je nejstarším na Novém Zélandu a také bývalým hlavním městem. Odpoledne návrat zpět.

6. den

BAY OF ISLANDS > COROMANDEL
Odjezd do regionu Coromandel.
Jestliže Nový Zéland nabízí nepřebernou škálu přírodních divů, poloostrov Coromandel jakoby představoval miniaturu této země. Najdeme tu původní kauri pralesy, písečné pláže s termálními prameny, rozvrásněné a těžko přístupné hory i jednu z ikon země protinožců: jeskyni Cathedral Cove.
Coromandel leží na Severním ostrově Nového Zélandu v regionu Waikato. Vybíhá 85 km na sever od pobřeží Bay of Plenty a tvoří tak chráněnou zátoku Hauraki Gulf. Ve své nejširší části měří 40 km a oba protilehlé břehy rozděluje nepřístupné pohoří s nejvyšší horou Mt. Moehau (892 metrů). Největší atrakcí poloostrova je populární dlouhá písečná pláž zvaná Hot Water Beach. Leží na východním pobřeží a jejím unikátem jsou termální prameny vyvěrající přímo v písku. Místní lidé se sem vydávají za odlivu s rýči a lopatami, aby si vyhloubili privátní bazének s teplou vodou. Lenošit v něm ale nemůžete věčně, stoupající příliv totiž dvakrát denně přírodní lázně zalije chladnou mořskou vodou.

Vápencový skvost Cathedral Cove
Skoro v každé brožurce o Novém Zélandu najdete obrázek jeskyně stojící uprostřed pláže s monumentální skálou v pozadí. Všichni cestovatelé po Novém Zélandu tuto fotografii znají, jen málokdo však mohl obdivovat tento vápencový skvost na vlastní oči.
Samotná jeskyně tvoří jakýsi tunel, rozdělující pláž na dvě části. Můžete jím procházet a fotografovat pláž a nedaleko stojící skálu z různých úhlů. Místo je to skutečně úchvatné a koupáním a průzkumem zátok tu lze strávit i celý den. Zdejší pobřeží a okolní ostrůvky tvoří rezervaci s bohatým mořským životem, takže lokalitu ocení i potápěči nebo šnorchlující návštěvníci.

7. den

COROMANDEL
Volný program a odpočinek.

8. den

COROMANDEL - ROTORUA
Odjezd do města Rotorua, ale ještě cestou se můžete zastavit ve městě Matamata, kde se nachází známá filmová lokace Hobitton (Hobitín) nebo si udělat menší zajížďku a vypravit se ke světoznámým jeskyním Waitomo, kde kromě krásné „přírodní výzdoby“ spatříte světélkující červy zavěšené ze stropu jeskyně.
Rotorua, je známé svou geotermální činností (nalézá se zde mnoho termálních pramenů a vřídel) a také je centrem maorské kultury.
Den můžete strávit ve Whakarewarewa Thermal Reserve a v lokalitě Waiotapu, známě svými gejzíry a jezírky s bublajícím bahnem. Vydejte se po značených trasách a dřevěných chodnících uprostřed bublajících vod a bažin. Největší atrakcí je „přesný“ gejzír Lady Knox, pojmenovaný po dceři guvernéra v roce 1904. Gejzír stříká vodu každý den v 10.15 hodin do výšky až 21 metrů. Další atrakcí je Artist´s Palette – soubor horkých a studených jezírek a bublajících bahen, ke kterému patří též Champagne Pool – okrové barvy nebo Primrose Terraces s krajkovými okraji. Zdejší oblast hýří mnoha barvami. Jižně od Champagne Pool můžete nalézt jezírko Echo Lake se zářivě tyrkysovou barvou, naopak severně se nachází křiklavě zelené jezírko – Devil´s Bath. V Rainbow Spring můžete vidět nejznámějšího obyvatele Nového Zélandu - ptáka Kiwi.

Fakultativně:
- vstup do jeskyni Waitomo s plavbou po podzemní řece
- vstup a komentovaná prohlídka Hobitína - Hobbiton Movie Set Tour.
- "Hangi" - tradiční maorské večeře, kdy se jídlo připravuje v zemi a maorské oslavy Haka.

9. den

ROTORUA > NAPIER
Dnešní cesta vede přes velká zelasněná území, k pitoreskním vodopádům Huka Falls. Dále navštivte jezero Taupo, které je největší na N.Z. a je sopečného původu. Dále se vydáte do města Napier v oblasti Hawke´s Bay, které bylo po ničivém zemětřesení v 1931 obnoveno ve stylu Art Deco a stalo se tak zcela unikántním na celém Novém Zélandu.
Ubytování v Napier

10. den

NAPIER
Volný program. Vydejte se ke známým vinicím v Hawke´s Bay. Přiznovci golfu si zde také přijdou na své.

11. den

NAPIER > WELLINGTON
Cesta na jih severním ostrovem do Masterton v Martinborough, známým jednak svoji krásnou přírodou, ale také oblastí znamenitých vinic, a dále na jih přes farmařskou oblast do Wellingtonu. Hlavním městem N.Z je od roku 1895. Wellington je velmi pěkně architektonicky zvládnuté a neobvykle kosmopolitní město. Za doporučení stojí návštěva národního muzea N.Z. Te Papa s nadčasovými expozicemi všeho, co vás ve vztahu k této zemi napadne. Nevynechejte výlet lanovkou na vyhlídku nad městem a zálivem.

12. den

WELLINGTON - NELSON
Ráno přejedete lodí z Wellingtonu přes Cross Strait a malebné zátoky, zálivy a ostůvky Malborough Sounds do Pictonu. Poté se vydejte po scénické Queen Charlotte Road se spoustou zastávek a nádhernými výhledy na modrozelené zátoky, bílé plachty kotvících plachetnic a zelené šíje Marlborough Sounds, až do do městečka Nelson případne Motueka - bráně do N.P. Abel Tasman. Pokud počasí dovolí, můžete si dopřát podvečerní koupání v relativně teplých vodách romantické zátoky Tasman Bay.

13. den

VÝLET DO ABEL TASMAN NATIONAL PARK
Dnes navštivte Národní park Abel Tasman. Z Kaiteriteri se dejte vodním taxi do Národního parku. Zde budete mít dostatek času na procházky podél nádherného pobřeží, osamocených zátok a pláží.
Abel Tasman National Park byl založen roku 1942 a se svou rozlohou 22.530 hektarů je nejmenším národním parkem Nového Zélandu. Abel Tasman, jak se zkráceně nazývá, je známý hlavně díky svým zlatavým plážím, krásnými výhledy na modravé moře, několika vnitrozemním trackům a hlavně díky pobřežnímu tracku Abel Tasman Coast Track, který se řadí mezi Great Walk.

14. den

NELSON – HOKITIKA
Dnes vás čeká cesta přes hory a soutěsku Buller Gorge s největším lanovým mostem (Swing Bridge) pro pěší na NZ na západním pobřeží a dále kolem divokého pobřeží jižního ostrova do Hokitika u NP Paparoa. Velmi oblíbené jsou zde i výlety na raftu.

15. den

HOKITIKA – FRANZ JOSEF
Přejezd k ledovci Franz Josef.
Západní pobřeží Jižního ostrova je divoká, větry ošlehaná část země, kde u Cape Foulwind, na pobřežních útesech, žije kolonie lachtanů a v Punakaiki jsou tzv. "Palačinkové skály" - Pancake Rocks - omývané divokým příbojem, který vstřikuje vodu do děr ve skalách a vytváří tak populární "Gejzírovou erupci".

FRANZ JOSEF: Nikde jinde na světě nenajdete ledovce, které mají spodní část puze ve výšce 250m nad mořem a zároveň se střetávají s deštným pralesem. Možnost výletu vrtulníkem (i s přistáním přímo na ledovci) nebo k Mt. Cook.

Národní park Westland
Krajina parku je převážně nedotčená činností člověka. Je hornatá nehostinná, těžko prostupná, s nepříjemným vlhkým klimatem. Turisty přitahuje hlavně svými snadno přístupnými ledovci. Ledovce Franz Josef a Foxův jsou v mírném podnebném pásmu jediné na světě tak blízko moře.
Ledovec Franz Josef má tvar obrovské pánve. Je napájen sněhovými poli o rozloze 2 000 hektarů. Jeho celková délka je 10 kilometrů. Terminál ledovce byl poprvé prozkoumán v roce 1893. Od té doby se pohyboval vpřed i vzad, ale ústupy byly vždy větší než postupy. Dnes je nestabilní terminál asi 20 km od moře. Celkový ústup všech ledovců na Novém Zélandu i jinde na světě ukazuje, že klima na zeměkouli se v posledních stoletích oteplilo. Terminál ledovce je asi 30 metrová ledová stěna, ze které se trhají kusy ledu a s rachotem padají do řeky vytékající zespodu ledovce. Pár kilometrů od ledovců směrem k moři se nalézá jezero Matheson. Vzniklo roztátím obrovského kusu ledovce při jeho ústupu.

16. den

FRANZ JOSEF - QUEENSTOWN
Vaše další cesta vede přes deštný prales na západním pobřeží. N.P. Westland k nejvíce fascinujícím a nejrozmanitějším parkům na N.Z. U jezera Moeraki, uprostřed stále zeleného pralesa si udělejte alespoň 1 hod. výlet a vydejte se až k divokému pobřeží Tasmánského moře k Munro Beach. Dále pokračujte přes alpský přechod Haast Pass, idilická jezera Hawea a Wanaka.

Wanaka a stejnojmenné jezero nejsou tak rušné jako Queenstown. Atmosféra je zde uvolněnější. Nabízí se zde spousta atrakcí a úchvatné pohledy na horské velikány. Je výchozím bodem pro cesty do národního parku Mount Aspiring a na lyžoviště. Je zde zajímavý komplex třírozměrného bludiště (3D maze) a je tu největší výstava hologramů. Místní podnikatel, Stouart Landsborough, zde vybudoval asi největší centrum hlavolamů a bludišť na světě.

Odtud pokračujte do nedalekého Queenstown. Toto město leží na severním břehu jezera Wakatipu odkud je úchvatný výhled na najestátné hory obklopující celé jezero. Město bylo založeno již v roce 1862 během zlaté horečky. Dnes je zejména populáárním centrem a základnou pro sportovce a turisty, kteří chtějí vyzkoušet různé dobrodružné aktivity v této oblasti jako bungee jumping, rafting, jet boating, skydiving, nebo si vyjet na koních, trekovat v horách nebo si zarybařit.

17. - 18. den

QUEENSTOWN
Dva volné dny, které rozhodně vyplňte některou z úchvatných atrakcí, které Queenstown nabízí, zejména pak JETBoat - tryskové čluny.
Fakultativně:
DART RIVER SAFARIS - WILDERNESS SAFARI
Celkem včetně cesty 6 hod. Divočinou tryskovým člunem po řece – doba jízdy cca 1 ½ hod. Kromě jiného Vás zpáteční cesta do Queenstown zavede také na místa, kde se natáčel Pan prstenů.

19. den

QUEENSTOWN – TE ANAU
Dnešní cesta Vás zavede k největšímu jezeru na Jižním ostrově Te Anau a do NP Fiorland.

Národní park Fiordland
Rozprostírá se na jihozápadním cípu Jižního ostrova. Svými 1,2 mil. hektarů je největším národním parkem na Novém Zélandu. Je celý pokrytý hustým a těžko přístupným deštným lesem. Některá údolí jsou dodnes neprobádána. Jeho hornatou tvář zformovala častá zemětřesení, sopečné erupce mohutné pohyby zemské kůry a hlavně ledovce, které zde vyryli fjordy a údolí a zanechali po sobě velká jezera. Maoři zde trvale nežili a jen krátce zde existovaly osady velrybářů a zlatokopů.
Střediskem je město Te Anau na břehu jezera stejného jména. Pro pěší turistiku je tu 500 km stezek s 60 soukromými útulky na přespání. Rybáři sem jezdí za hnědým a duhovým pstruhem.
Jachtaři tady mají k dispozici obrovské plochy jezer.
Milfordský fjord je někdy považován za osmý div světa. Návštěvník stane v úžasu nad tisícimetrovými skalnatými srázy, ze kterých padají úzké proužky vodopádů. Bujná zeleň nad hladinou postupně ustupuje žulové skále. Nejvyšší vrchol Mt. Pembrok (2065 metrů) je věčně pokryt sněhem a je na něm vidět zbytek ledovce, který v době ledové vyřezal 16 km dlouhý a přes 330 hluboký fjord. Není zde žádné velké turistické centrum, jen několik budov hotelového komplexu. Půvab tohoto místa spočívá v jeho opuštěnosti. Před 30 lety byl Milford autem nedostupný. Dnes sem již vede úzká a klikatá asfaltka. Fjordu dominuje Mitre Peak vysoký 1710 metrů. Je to nejvyšší hora na světě přímo se zvedající od mořské hladiny. Celoročně je fjord obydlen tuleni, kteří se s oblibou vyhřívají na skaliscích. Loď turistů někdy doprovázejí hraví delfíni.

Fakultativně:
Po příjezdu se vydejte lodí na 2,5 hod. plavbu Milford Sound Nature Cruise, po poklidných vodách jezera mezi skalními útesy, vodopády a deštnými lesy. Piknikový oběd na lodi v ceně.

20. den

TE ANAU - DUNEDIN
Odjezd do Dunedinu. Cesta vede přes Mossburn, Waimea Plains, Lumsden do Gore na řece Mataura. Déle pak do Balclutha u řeky Clutha a do Miltonu, kde byl postaven 1. mlýn na Novém Zélandu (1857). Dunedin patří mezi 2. největší město na Jižním ostrově.

Dunedin
Je to druhé největší město Jižního ostrova se 100 000 obyvateli založené skotskými přistěhovalci ze Skotska před asi 150 lety v kraji Otago. Náhorní rovina Otago je jednou z nejdůležitějších oblastí pro chov ovcí na Jižním ostrově.
V šedesátých letech 19. století zde bylo objeveno zlato. Dunedin se stal nejlidnatějším městem a finančním centrem země. Byla zde založena první universita, rozjeli se první tramvaje a lanovky. I dnes, když už se zde zlato netěží, zůstává Dunedin městem s pulzujícím životem. Přispívají k tomu přístav, muzea, galerie, hospůdky a noční podniky. Dunedin je velmi zajímavý po stránce architektonické. Jsou zde krásné ukázky viktoriánského, edwardského a neogotického slohu, art deco i moderní stavby ze skal a betonu. Mrakodrapy tady ale nejsou. Komerční budovy nesměly převýšit kostely. Asi nejkrásnější kamenná stavba v zemi je Dudendin Railway Station. Architekt George Troup byl za ni povýšen do šlechtického stavu. Stavba a vnitřní výzdoba je jako z pohádky. Je zde vidět více turistů než cestujících.

21. den

DUNEDIN
Volný program. Navštivte např. poloostrov Otago s jeho unikátní divokou přírodou. Nachází se zde hnízdiště vzácných albatrosů královských a tučňáků žlutookých. Mimo jiné navštivte i jediný novozélandský hrad Larnach, od kterého se vám naskytne nádherný výhled na okolní krajinu.

22. den

DUNEDIN – CHRISTCHURCH / ODLET
Dnešní cesta vás povede po východním pobřezí. Nejprve se zastavte v Waikouaiti, místo prvního osídlení Jižního ostrova. V roce 1837 zde byla zřízena velrybářská stanice. Poté se vypravte do Palmerstonu, kde začínala zlatokopecká cesta. Odtud se vydejte k pobřeží do místa známého Koekohe Beach – zde spatříte velké kulaté balvany známé jako Maoreki boulders, které se vážou k maorské legendě. Říká se, že jsou to vrše z potopené kánoe Arai-te-uru. Vydejte se dále na sever k historickému a stále fungujícímu mlýnu Clark´s Mill. Poté "překročíte" řeku Waitaki, která odvádí vodu z mnoha jezer z oblasti Mackenzie.
Nakonec přejedete známé pláně Jižní Canterbury a soutěsku Rakaia než přijedete do Christchurch.
V podvečer vrácení vozu na letišti a odlet zpět (s přestupem) do Prahy. Možnost stopoveru např. v čínské Šanghaji.

Christchurch - přezdívané zahradní město je největším na Jižním ostrově a je bránou do nádherné a divoké jižní části Nového Zélandu. Leží v úrodné oblasti Canterbury Plains (Canterburské pláně). Jen asi hodinu cesty od Christchurch jsou vzdáleny zasněžené vrcholky Southern Alps (Jižní Alpy), které nabízejí úžasné možnosti pro milovníky zimních sportů. Takže není nic neobvyklého, když se ráno vykoupete v moři a odpoledne si jedete zalyžovat!

23. den

PRAHA
Přílet

Počasí

Nový Zéland

15°C Jasno

×