800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNový Zéland 2015

Nový Zéland si vychutnáme všemi smysly.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

O výpravě do jedné z nejvzdálenějších destinací sní snad každý. Není se čemu divit. Krása celé země je nepopsatelná. I přes velké vzdálenosti uvidíte během tří týdnů mnohá z nejatraktivnějších míst Severního i Jižního ostrova. Zájezd pořádáme již potřetí.
Nový Zéland si na začátku tamního léta vychutnáme všemi smysly. Procestujeme Severní ostrov s aktivními sopkami, termálními jezery, bublajícím bahnem, gejzíry a maorskými vesnicemi. Na Jižním ostrově na nás čekají impozantní vrcholy Jižních Alp, ledovce spadající až na hranici deštných pralesů, členité mořské pobřeží i zálivy a údolí ve Fiordlandu, kolonie tučňáků, velryby a delfíni.

Program zájezdu

1. - 3. den: Odlet s mezipřistáním na Severní ostrov do Aucklandu. Metropole je postavená na 48 vyhaslých kráterech. Výlet na nejvyšší z nich Mt. Eden. Queen Street, vyhlídková věž Sky Tower (328 m), akvárium a antarktická expozice Kelly Tarlton’s Underwater World se žraloky, rejnoky a tučňáky (vstupné je v ceně zájezdu).

4. - 7. den: Rotorua – město termálních pramenů. Centrum maorské kultury Whakarewarewa – maorská vesnice se sněmovním domem, vystoupení maorské taneční skupiny. Termální oblast Waiotapu – svět gejzírů a barevných horkých jezírek (vstupné je v ceně zájezdu). Vodopády Huka, možnost koupání ve vodách jezera Taupo. Svět činných sopek – NP Tongariro – možnost túry v oblasti sopek, kde skončil legendární prsten Pána prstenů. Hlavní město Wellington. Národní muzeum Te Papa se simulátory zemětřesení a dalších přírodních živlů.

8. - 9. den: Odplutí trajektem přes Cookovu úžinu na Jižní ostrov do Pictonu. Jízdné je v ceně zájezdu. Kouzelná krajina fjordů, ostrůvků a modrozelených zátok s bílými plachtami plachetnic Queen Charlott Sound. Lehká turistika. Výlet do městečka Kaikoura – plavba po moři s pozorováním velryb. Setkání s vorvani a snad i s keporkaky, delfíny a mořskými ptáky. Možnost plavání s divokými tuleni nebo delfíny.

10. den: Cesta přes Arthur Pass na romantické západní pobřeží. Cape Foulwind – krásné pobřeží s útesy, majákem a tulení kolonií. NP Paparoa – pobřežní pralesy, vápencové útesy a kaňony. Pancake Rocks u přímořského letoviska Punakaiki – bizarní skály ve tvaru palačinek vytvořené rozdílným zvětráváním vápencovo-jílového pobřeží.

11. den: Hokitika – možnost nákupu suvenýrů z cenného zeleného kamene „pounamu“ (nefrit). Průjezd do NP Westland – země vysokých horských štítů a hustých deštných pralesů. Svět sněhu a ledu: túra po ledovci Fox glacier s průvodcem (vstupné je v ceně zájezdu), možnost výletu helikoptérou nad ledovec.

12. - 14. den: Průjezd průsmykem Haast do Wanaky, ležící u stejnojmenného jezera. 3 noci na jednom místě. Nádherně položené městečko s výhledy na horu Mt. Aspiring. Puzzling World – bludiště a svět optických klamů (vstupné je v ceně zájezdu). Výlet do hor, lehká túra. Celodenní výlet pod nejvyšší vrcholky novozélandských Alp – do vesnice Mt. Cook Village. Procházka nebo túra pod horolezci respektovanou a maorskými legendami opředenou horou Mt. Cook (Aoraki, 3 754 m n. m.).

15. den: Přejezd do bývalého zlatokopeckého městečka Arrow Town a do Queenstownu. Město je báječně situované v horách na břehu jezera Lake Wakatipu.

16. den: : Cesta do turistického městečka Te Anau s výhledy na hřebeny hor. Cesta do NP Fiordland a nahlédnutí do jinak nedostupné krajiny fjordů a hor: Milford Sound. Za pěkného počasí jedno z nejkrásnějších míst na Zemi. Fakultativně podvečerní plavba po fjordu.

17. - 18. den: Delší přesun na východní pobřeží. Výlet za pozorováním kolonií tučňáků na poloostrově Otago peninsula (vstupné je v ceně zájezdu). 19. den: Obří kamenné koule Moeraki boulders – ráj fotografů. Přesun na ubytování na malebném poloostrově Akaroa.

20. den: Christchurch – metropole Jižního ostrova, jehož historická část vč. katedrály byla zničena zemětřesením v roce 2011. Návštěva botanické zahrady a Muzea Antarktidy. Největší mraznička na světě, kam můžete vstoupit a vyzkoušet si pocity při vichřici až -40 °C. Rozloučení s Novým Zélandem a odlet domů.

21. den: Přílet do ČR.

Turistrická náročnost

Turistická náročnost tohoto zájezdu je označena modrou botičkou, což je po zelené druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Popis ubytování

Čtyřlůžkové pokoje bez příslušenství v hostelech a v motelech (ty jsou většinou s WC a koupelnou). Na některých místech se spí na palandách. Povlečení je zajištěno. Vezměte si vlastní ručníky. Až na výjimky je sociální zařízení (WC, sprcha) „společné", tzn. mimo pokoj, odděleně muži a ženy. Nutno počítat, že na jednom pokoji mohou být společně ubytováni muži i ženy z naší skupiny. Většina ubytování je v pěkném přírodním prostředí, některé jsou naopak v blízkosti centra města.

Strava

Cena zájezdu neobsahuje stravu. Ve většině ubytovacích kapacit je k dispozici vybavená kuchyňka, kde si jídlo můžete připravit.

Minimální počet účastníků

14

Vízové a zdravotní požadavky

Držitelé platných cestovních pasů České republiky mohou cestovat na Nový Zéland bez víz na dobu maximálně 3 měsíců pobytu. V souvislosti s případy nevpuštění občanů ČR na území Nového Zélandu Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje na skutečnost, že existence bezvízové dohody není zárukou povolení vstupu na Nový Zéland. Čeští občané cestující v rámci bezvízového styku jsou při vstupu do země podrobeni hraniční kontrole a musejí splňovat následující požadavky:
· být v dobrém zdravotním stavu a být trestně bezúhonní,
· mít cestovní pas platný ještě nejméně tři měsíce po dni odcestování z Nového Zélandu,
· doložit, že mají k dispozici takové množství finančních prostředků, které jsou dostatečné k uhrazení nákladů spojených s pobytem (minimálně NZ$ 1 000 na každý měsíc pobytu na Novém Zélandu). Za patřičný doklad se považuje jedna z následujících forem: hotovost, cestovní šeky, kreditní karta s výpisem z bankovního účtu nebo potvrzení o převodu peněz do některé novozélandské banky,
· předložit zaplacenou zpáteční letenku nebo letenku do země, do které jsou oprávněni vstoupit,
· cestovat za účelem turismu nebo krátkodobého studia, tzn., že účelem pobytu je rekreace, návštěva přátel či rodiny nebo studium (kurz v délce maximálně tří měsíců).
Krátce před příjezdem na Nový Zéland každý návštěvník vyplňuje Quarantine Declaration. Formulář je nutno vyplnit pravdivě a deklarovat veškeré dovážené položky. Veškeré potraviny, dovážené na Nový Zéland, musí být deklarovány a předloženy celní kontrole. Musí být taktéž deklarovány rostliny nebo jejich části (živé i neživé), zvířata, vybavení pro účely kempování a biologické vzorky. Většinu potravin není dovoleno dovážet; ovoce, zelenina, maso, živočišné produkty, semena a rostliny jsou návštěvníkům zabavovány a zničeny. Zdůrazňujeme, že celní kontrola je velice přísná a nekompromisní. Veškerá osobní zavazadla jsou rentgenována. Pokud jsou u návštěvníka nalezeny nedeklarované předměty, může být odsouzen k pokutě až 100 000 NZD a 5 letům vězení.
Povinná směna valut se nevyžaduje. Při příjezdu i odjezdu z Nového Zélandu je třeba deklarovat částku převyšující 10 000 NZD. Detailní informace lze získat na www.customs.govt.nz.

Počasí

Nový Zéland

11°C Převážně oblačno

×