800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNový Zéland - Od oceánu k horám

  • Dva týdny na druhé straně zeměkoule
  • Včetně prohlídky Hobitína
  • Místní průvodce s plynulou češtinou
  • Vstup do geotermálních polí v ceně

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

samostatně odlet odpoledne z Prahy.

2. den:

let na trase s mezipřistáním.

3. den:

přílet do Aucklandu. Odpoledne si prohlédneme centrum města a pulzující nábřeží s jachtami, fakultativně navštívíme Sky Tower. Nocleh.

4. den:

navštívíme poloostrov Coromandel s jeho malebným pobřežím a zvlněným farmářským vnitrozemím, zlatokopeckou historií, zbytky původního pralesa a plážemi se zlatým pískem. Nocleh.

5. den:

pojedeme podél východního pobřeží, nahlédneme do pánve funkčního zlatého dolu, projdeme se na 40minutovou vycházku k obřím stromům kauri. V Rotorua navštívíme původní maorskou vesničku a večer si fakultativně užijeme maorské kulturní představení. Nocleh.

6. den:

ráno navštívíme geotermální pole Whakarewarewa (známé jako Te Puia) s gejzíry a maorským skanzenem, zde také budeme mít příležitost spatřit ptáka kiwi. Odpoledne volný program, můžeme navštívit geotermální lázně, poutavé muzeum v budově bývalých lázní nebo se jen projít lázeňskými zahradami. Zájemci mohou fakultativně navštívit Hobitín - vesničku, ve které se natáčely trilogie Pán prstenů a Hobit, nebo se proletět nad sopkou Mt Tarawera. Nocleh.

7. den:

ráno navštívíme geotermální pole Waimangu - nejmladší geotermální pole na světě, zastavíme se u vodopádů Huka Falls a odpoledne budeme věnovat národnímu parku Tongariro, kde absolvujeme krátké vycházky. Nocleh.

8. den:

dopoledne se vydáme podél sopky Ruapehu a dále do Wellingtonu - hlavního města Nového Zélandu. Odpoledne si prohlédneme centrum města, parlamentní budovy a úžasné národní muzeum Te Papa. Nocleh.

9. den:

dopoledne se přeplavíme trajektem na Jižní ostrov do Pictonu, zde se po poledni vylodíme a ubytujeme. Můžeme absolvovat dle chuti a nálady některé z mnoha aktivit, které zálivy a okolí nabízí - odpolední plavbu po Queen Charlotte Sound, vycházky, plavbu na kajaku či let hydroplánem. Nocleh.

10. den:

dopoledne pojedeme přes vinice oblasti Marlborough do St. Arnaud u národního parku Nelson Lakes, kde absolvujeme krátkou vycházku. Pak budeme sledovat tok řeky Buller téměř až k Tasmanovu moři, u výběžku Cape Foulwind spatříme lachtany a nakonec navštívíme známé Palačinkové útesy v národním parku Paparoa. Nocleh.

11. den:

pokračovat budeme podél pobřeží do Hokitika - centra šperkařských dílen, kde se vyrábějí šperky z místního nefritu (známý je jako jade, greenstone nebo také maorsky pounamu). Odpoledne se projdeme k jednomu z unikátních ledovců, fakultativně je možné podniknout let vrtulníkem nad oběma ledovci a kolem nejvyšší hory Nového Zélandu Aoraki/Mt Cook. Nocleh.

12. den:

ráno se vydáme dále na jih podél pobřeží, projdeme se nad mokřady deštného pralesa, k vodopádu, projedeme průsmykem Haast Pass. Zastavíme se na vyhlídku u jezera Wanaka a dále vystoupáme do nejvýše položeného novozélandského sedla na Crown Range, abychom sestoupili do pánve jezera Wakatipu. Podél hřebene Remarkables v podvečer dojedeme do Te Anau, centra národního parku Fiordland. Nocleh.

13. den:

celodenní výlet scénickou silnicí národním parkem Fiordland k fjordu Milford Sound. Zde absolvujeme plavbu po fjordu, který je označován za největší klenot Nového Zélandu (v případě zájmu a za příznivého počasí můžete letět také vrtulníkem). Během dne budeme mít příležitost vychutnat si krásu zdejší přírody a hor během několika vycházek. Nocleh.

14. den:

dopoledne se vydáme přes planinu Five Rivers do horského města Queenstown. Odpoledne si budeme moci vybrat z mnoha fakultativních aktivit, rozhodně by se neměla vynechat taková lákadla jako typicky novozélandský jetboat - tryskový člun či jízda lanovkou na vyhlídku Bobs Peak. Nocleh.

15. den:

vydáme se roklí Kawarau Gorge a přes ovocnářský Cromwell do průsmyku Lindis Pass. Po náhorní planině Mackenzie Basin přijedeme do národního parku Mt Cook a projdeme se k vyhlídce na stejnojmennou nejvyšší horu Nového Zélandu (3 754 m). Den zakončíme u jezera Tekapo. Nocleh.

16. den:

dopoledne pojedeme přes zemědělskou nížinu Canterbury na letiště do Christchurch, následovat bude odbavení a samostatně odlet s mezipřistáním zpět do Evropy.

17. den:

přílet do Prahy.

Počasí

Nový Zéland

12°C Převážně oblačno

×