800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNový Zéland od severu k jihu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Aucklandu.
2. den: Let na trase s mezipřistáním.
3. den: Po příletu transfer do hotelu, volný program na dorovnání časového posunu.
4. den: Prohlídka města, při které kromě jiného navštívíte akvárium Kelly Tarlton’s Sealife s antarktickou expozicí a rozsáhlou kolonií tučňáků, a také nejvyšší věž jižní hemisféry Sky Tower. nocleh v Aucklandu.
5. den: Odjezd přes Hamilton do centra termální činnosti Rotorua s mnoha působivými vřídly a gejzíry. Po cestě navštívíme Hobbiton, vesničku která svým půvabem nadchne nejen milovníky Tolkienovy trilogie. Prohlídka natáčecích míst Pána prstenů zahrnuta. nocleh v Rotorua.
6. den: Prohlídka termální oblasti Whakarewarewa a malebného městečka Rotorua. Den můžete zakončit stylově v Polynéských lázních. nocleh v Rotorua.
7. den: Snídaně. cestou k jezeru Taupo navštívíme nejbarevnější termální oblast nového Zélandu Wai-O-Tapu. Dále pokračujeme kolem vodopádů Huka Falls a jezera Taupo k nP Tongariro, nocleh.
8. den: Výlet do okolí aktivních sopek v národním parku Tongariro, případně možnost letu nad horou – respektive činným vulkánem Mt. Ruapehu. Odpoledne přejezd do Wellingtonu , ubytování, nocleh.
9. den: Prohlídka města s vyhlídkou z hory Mt. Victoria. Zájemci mohou navštívit národní muzeum, jehož expozice o historii a přírodě zodpoví všechny otázky o novém Zélandu. Nocleh ve Wellington.
10. den: Plavba trajektem na Jižní ostrov nového Zélandu. Z Pictonu pokračujeme oblastí vinohradů v okolí městečka Blenheim (možnost návštěvy vinné farmy s ochutnávkou) k východnímu pobřeží do Kaikoury, ubytování, nocleh.
11. den: Dopoledne doporučujeme výpravnou plavbu za velrybami a delfíny s možností pozorování královských albatrosů. Přejezd do Nelson v zálivu Tasman Bay a prohlídka tohoto přímořského města. Nocleh v Nelson.
12. den: Brzy ráno přejezd do Kaiteriteri odkud se lodí a pak pěšky formou působivé procházky vydáme na prohlídku podmanivých scenérií NP Abel Tasman. Po návratu se krátce zastavíme u visutého mostu v Buller Gorge a nakonec si prohlédneme dramatické formace útesů Pancake Rocks v Punakaiki. Příjezd do Greymouth, nocleh.
13. den: Podél tropického pobřeží ostrova se vydáme do Hokitika, centra nefritového řezbářství, které sehrálo významnou roli při utváření maorské kultury. Cesta přes zapomenuté zlatokopecké osady Ross a Hari Hari nás přivede k neskutečně působivému údolí ledovce Franz Josef a nakonec i k samotné prohlídce nedalekého ledovce Fox Glacier, který ústí těsně nad úrovní hladiny moře, ale který přitom na 13 km pouti k zemi padá z výšky 2.600 m. Zdejší horská údolí a husté lesy jsou domovem rozkošných kiviů a chytrého kea, jediného horského papouška Nového Zélandu.
14. den: Dopoledne doporučujeme let helikoptérou nad některým z ledovců (fakultativně). Přejezd napříč podmanivou krajinou rezervace Mount Aspiring s kulisou Novozélandských Alp a mnoha horskými jezery do kouzelného Queenstownu, srdce adrenalinových sportů a vyhlášených vín.
15. den: Prohlídka Queenstown s možností plavby parníkem TSS Earnslaw po jezeře Wakatipu nebo výletu lanovkou na vrchol Bob's Peak (obojí fakultativně), kde se otevře ten pravý výhled na město a jeho úžasné okolí. Rovněž se podíváme do blízkého Arrowtown, jenž je živou připomínkou bouřlivé éry zlaté horečky a také k mostu Kawarau Bridge, kde začal fenomén bungee jumping. Nabídka aktivit je pestřejší: od závěsného létání, po jízdu raftem na divoké vodě či zběsilý “let” na proudovém člunu skalními soutěskami Shotover River. Nocleh v Queenstownu.
16. den: Cesta výpravnou krajinou k fjordu Milford Sound nebo Doubtful Sound s úžasnou plavbou lodí k samotnému hrdlu Tasmanova moře s fascinující krajinou a vodopády (fakultativně). Nocleh v Queenstownu.
17. den: Transfer na letiště, odlet do Aucklandu a dále do Prahy.
18. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Nový Zéland

11°C Oblačno

×