800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Nový Zéland od severu k jihu s Jirkou Kolbabou

  • Divoké pobřeží, pláně pokryté zelenými koberci se stády ovcí. Hory a ledovce či azurová jezera. Poznejte je společně se mnou a přivezte si domů úžasné záběry. Váš Jirka Kolbaba.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlétáme z Prahy do Aucklandu.

2. den LET NA TRASE

Let na trase s mezipřistáním.

3. den AUCKLAND

Po příletu se přesuneme do hotelu a následuje volný program na dorovnání časového posunu.

4. den AUCKLAND

Dnes nás čeká prohlídka města, při které kromě jiného navštívíte akvárium Kelly Tarlton’s Sealife s antarktickou expozicí a rozsáhlou kolonií tučňáků, a také nejvyšší věž jižní hemisféry Sky Tower. Nocleh v Aucklandu.

5. den HOBBITON

Po snídani odjíždíme do centra termální činnosti Rotorua s mnoha působivými vřídly a gejzíry. Po cestě navštívíme Hobbiton, vesničku, která svým půvabem nadchne nejen milovníky Tolkienovy trilogie. Prohlídka natáčecích míst Pána prstenů je zajištěna a později odpoledne můžete zhlédnout také ovčí show (fakultativně). Nocleh v Rotorua.

6. den ROTORUA

Náplní dnešního dne je prohlídka termální oblasti Whakarewarewa a malebného městečka Rotorua. Den můžete zakončit stylově v Polynéských lázních. Nocleh v Rotorua.

7. den WAI-O-TAPU – TURANGI

Po snídani cestou k jezeru Taupo navštívíme nejbarevnější termální oblast Nového Zélandu Wai-O-Tapu. Dále pokračujeme kolem vodopádů Huka Falls a jezera Taupo k Národnímu parku Tongariro.

8. den NÁRODNÍ PARK TONGARIRO

Osmý den bude ve znamení výletu do okolí aktivních sopek v Národním parku Tongariro, případně možnost letu nad horou – respektive činným vulkánem Mt. Ruapehu. Odpoledne přejedeme do Wellingtonu, kde se ubytujeme a přenocujeme.

9. den WELLINGTON

Dnes nás čeká prohlídka města s vyhlídkou z hory Mt. Victoria. Zájemci mohou navštívit národní muzeum, jehož expozice o historii a přírodě zodpoví všechny otázky o Novém Zélandu. Nocleh ve Wellingtonu.

10. den PŘEJEZD NA JIŽNÍ OSTROV

Plavba trajektem na Jižní ostrov Nového Zélandu. Z Pictonu pokračujeme oblastí vinohradů v okolí městečka Blenheim (fakultativně možnost návštěvy vinné farmy s ochutnávkou) k východnímu pobřeží do Kaikoury, kde nás opět čeká ubytování a nocleh.

11. den KAIKOURA – NELSON

Dopoledne doporučujeme výpravnou plavbu za velrybami a delfíny s možností pozorování královských albatrosů. Odpoledne se poté přesuneme do Nelsonu v zálivu Tasman Bay a prohlídka tohoto přímořského města. Nocleh v Nelsonu.

12. den NÁRODNÍ PARK ABEL TASMAN

Brzy ráno přejezd do Kaiteriteri, odkud se lodí a pak pěšky formou působivé procházky vydáme na prohlídku podmanivých scenerií NP Abel Tasman. Po návratu se krátce zastavíme u visutého mostu v Buller Gorge a nakonec si prohlédneme dramatické formace útesů Pancake Rocks v Punakaiki. Příjezd do Greymouthu, nocleh.

13. den LEDOVCE FRANZ JOSEF a FOX

Podél tropického pobřeží ostrova se vydáme do Hokitiky, centra nefritového řezbářství, které sehrálo významnou roli při utváření maorské kultury. Cesta přes zapomenuté zlatokopecké osady Ross a Hari Hari nás přivede k neskutečně působivému údolí ledovce Franz Josef a nakonec i k samotné prohlídce nedalekého ledovce Fox Glacier, který ústí těsně nad úrovní hladiny moře, ale který přitom na 13km pouti k zemi padá z výšky 2.600 m. Zdejší horská údolí a husté lesy jsou domovem rozkošných kiviů a chytrého kea, jediného horského papouška Nového Zélandu.

14. den FOX GLACIER – QUEENSTOWN

Dopoledne doporučujeme let helikoptérou nad některým z ledovců (fakultativně). Poté přejedeme napříč podmanivou krajinou rezervace Mount Aspiring s kulisou Novozélandských Alp a mnoha horskými jezery do kouzelného Queenstownu, srdce adrenalinových sportů a vyhlášených vín.

15. den QUEENSTOWN

Dnes si můžeme užít prohlídku Queenstownu s možností plavby parníkem TSS Earnslaw po jezeře Wakatipu nebo výletu lanovkou na vrchol Bob's Peak (obojí fakultativně), kde se otevře ten pravý výhled na město a jeho úžasné okolí. Rovněž se podíváme do blízkého Arrowtownu, jenž je živou připomínkou bouřlivé éry zlaté horečky a také k mostu Kawarau Bridge, kde začal fenomén bungee jumpingu. Nabídka aktivit je ovšem ještě pestřejší: od závěsného létání, po jízdu raftem na divoké vodě či zběsilý “let” na proudovém člunu skalními soutěskami Shotover River. Nocleh v Queenstownu.

16. den MILFORD SOUND

Šestnáctý den nabízí prostor pro aktivity v Queenstownu. Zájemci však mohou podniknout cestu výpravnou krajinou k fjordu Milford Sound nebo Doubtfull Sound s úžasnou plavbou lodí k samotnému hrdlu Tasmanova moře s fascinující krajinou a vodopády (fakultativně). Nocleh v Queenstownu.

17. den ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště, odlet do Aucklandu a dále do Prahy.

18. den PŘÍLET DO PRAHY

Počasí

Nový Zéland

10°C Jasno

×