800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNový Zéland - za přírodou Jižního ostrova s relaxem na Fidži

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

samostatně odlet z Prahy.

2. den:

let na trase s mezipřistáním.

3. den:

přílet do Christchurch. Krátká prohlídka zdejší proslulé botanické zahrady. Poté přejedete po zemědělské planině Canterbury. Nocleh.

4. den:

náhorní planina McKenzie Country a její jezera - blankytné Tekapo a tyrkysové Pukaki, nejvyšší hora Nového Zélandu - třítisícovka Mt Cook. Vycházky v národním parku, nádherné horské scenérie. Možnost letu helikoptérou nad Jižní Alpy. Lososí farma s příležitostí ochutnat čerstvý kousek. Nocleh.

5. den:

dnes pojedete podél kaskády přehrad na řece Waitaki do viktoriánského Oamaru. Kulovité balvany na pláži u Moeraki, univerzitní město Dunedin a poloostrov Otago, jedinečná kolonie albatrosů královských. Fakultativně návštěva kolonie tučňáků, lze spatřit kormorány a lachtany. Prohlídka centra města s budovou nádraží, která je považována za nejkrásnější budovu na Novém Zélandu. Nocleh.

6. den:

malebný přímořský region Catlins, původní nížinný prales, maják na Nugget Point, zkamenělý les, vodopády, lachtani. Venkovskou krajinou do Te Anau, centra NP Fiordland. Nocleh.

7. den: Te Anau

, vycházky, proslulý Kepler Track a další aktivity. Fakultativně: let vrtulníkem na Mt Luxmore, vyhlídková plavba do jeskyní se svítícími larvami hmyzu, po nejkrásnějším novozélandském jezeře Manapouri, historickým dvouplošníkem nad hřebeny hor a jezery. Ptačí rezervace, ovčí a jelení farma. Nocleh.

8. den:

NP Fiordland (UNESCO) - největší novozélandský národní park. Scénická vyhlídková jízda národním parkem, vycházky, horští papoušci kea, strmé skalní masivy. Plavba po fjordu Milford Sound. Fakultativně: možnost letu vrtulníkem nad fjordem, okolními ledovci a vodopády. Nocleh.

9. den:

cesta podél pohoří Remarkables, vinice s proslulým Pinot Noir. Fakultativně po stopách zlatokopů terénním autobusem a jetboatem do legendárního Skippers Canyon. Průvodci nám budou potomci původních zlatokopů, jediní stálí obyvatelé kaňonu. Nocleh.

10. den:

prohlídka města Queenstown na břehu jezera Wakatipu s nabídkou mnoha aktivit. Možnost podstoupit rafting na zlatonosné Shotover River, pěšky zdolat vrchol hory Ben Lomond s nádhernými výhledy. Případně se projet na koni nebo na kole či si zajet po scénické cestě podél pobřeží jezera do horami obklopené obce Glenorchy apod. Doporučujeme vyjet lanovkou Skyline Gondola na vyhlídku Bobs Peak, odkud spatříte město, jezero a okolní hory jako na dlani. Nocleh.

11. den:

serpentinami do vysokohorského sedla Crown Range, zlatokopeckým Cardrona, přes turistické letovisko Wanaka, podél jezer, NP Mt Aspiring, kolem vodopády, průsmykem Haast Pass, divokým i romantickým západním pobřežím. Krajina jako vystřižená z Cesty do pravěku. NP Westland, ledovce Fox a Franz Josef. Šance k letu vrtulníkem kolem Mt Cook a nad ledovci. Nocleh.

12. den:

západní pobřeží, navštívíte Hokitika, umělecké dílny, šperky z nefritu, známého jako pounamu/jade. Punakaiki, národní park Paparoa - zde spatříme Palačinkové útesy. Navštívíte lachtaní kolonii u Cape Foulwind. Nocleh.

13. den:

národní park Abel Tasman. Krásné pláže se zlatým pískem. Doporučujeme kombinaci dopravy vodním taxi na jednu z pláží, odkud se příjemnou procházkou vrátíte zpět do Marahau. Alternativně krátké vycházky po pláži, jízda na koni, vyhlídková plavba lodí atd. Nocleh.

14. den: Marlborough Sounds

. Pojedeme po scénické Queen Charlotte Road do městečka Picton, kde jsou k vidění bílé plachty kotvících plachetnic a zelené šíje Marlborough Sounds, a dále vinařským regionem Marlborough, podél pohoří Kaikoura do stejnojmenného městečka. Nocleh.

15. den:

individuální volno nebo fakultativně tříhodinová plavba s pozorováním kytovců z jejich těsné blízkosti (včasná rezervace nezbytná). Navštívíme kolonii lachtanů. Odpoledne přejezd do Christchurch. Nocleh.

16. den:

dle letového řádu možnost krátké prohlídky po Christchurch. Transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupy.

17. den:

přílet do Prahy.

16. den:

krátká prohlídka Christchurch. Odpoledne odlet na Fidži a transfer do hotelu na pobřeží. Nocleh.

17. - 19. den:

relax v resortu. Výběr z mnoha fakultativních aktivit - např. šnorchlování nebo potápění u korálových útesů, plavba na blízké ostrovy, výlet do domorodé vesnice včetně tradičního ceremoniálu pití nápoje "kava" - typického nápoje Fidžijců. Jde o rozdrcený kořen rostliny, který po vylouhování ve vodě působí omamně. Pití kavy má pro obyvatele důležitý kulturní a sociální význam. Nocleh.

20. den:

brzy ráno transfer na letiště a samostatně odlet do Soulu. Po přistání v Soulu příjemný nocleh u letiště - skvělý způsob regenerace po dlouhém letu.

21. den:

odlet ze Soulu a návrat do Prahy.

Počasí

Nový Zéland

17°C Polojasno

×