800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkouzlující Nový Zéland s možností prodloužení na Severní ostrov

Christchurch • Lake Tekapo • Jižní Alpy • NP Mount Cook • Lindis Pass • McKenzie • Queenstown • Wakatipu • Milford road • NP Fjordland • Milford Sound • Te Anau • Wanaka • Kawarau Bridge • Fox Glacier • Hokitika • Westport • Hanmer Springs • Kaikoura • Christchurch • maorská vesnice

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet odpoledne z Prahy.

2. den:

let na trase s mezipřistáním.

3. den: 

přílet do Christchurch. Dle času příletu průjezd otevřené části centra Christchurch (díky zemětřesení je většina původních historických budov v rekonstrukci a nepřístupných). Přejezd panoramatickou náhorní plošinou McKenzie Country do osady Lake Tekapo na břehu stejnojmenného jezera obklopeného nádhernými sceneriemi Jižních Alp. Nocleh.

4. den:

 snídaně. Výlet do NP Mount Cook s nejvyšší horou Nového Zélandu, okouzlujícími ledovcovými morénami a přírodními panoramaty. Odpoledne při cestě do Queenstownu průjezd zajímavým průsmykem Lindis Pass do ovocnářské a vinařské oblasti Central Otago. Nocleh (3 noci).

5. den: 

snídaně. Lehká pěší turistika u jezera Wakatipu. Fakultativně možnost jízdy tryskovým člunem kaňonem Skippers po zlatonosné řece Shotover nebo historickým parníkem po jezeře. Nocleh.

6. den:

 snídaně. Brzký ranní odjezdu na celodenní výlet po silnici Milford Road s neopakovatelnými vyhlídkami v NP Fjordland a plavba úchvatným fjordem Milford Sound označovaným za osmý div světa. Návrat do Queenstownu. Nocleh.

7. den:

 snídaně. Cestou do malebného horského letoviska Wanaka zastávka u světoznámého mostu Kawarau Bridge, kde vznikl bungee jumping. Přejezd po dramatickém Západním pobřeží k zrcadlovému jezírku Matheson s překrásnými výhledy na nejvyšší horu Nového Zélandu Mt Cook. Dle času a počasí výstup k ledovci Fox Glacier. Fakultativně možnost vyhlídkového letu helikoptérou z městečka Fox Glacier, případně následující den z osady Franz Josef. Nocleh.

8. den:

 snídaně. Cestou po Západním pobřeží bude prohlídka města Hokitika, známého uměleckým zpracováním jadeitu, ze kterého se zde vyrábějí tradiční maorské šperky. Trasa dále povede nejmladším národním parkem Paparoa se zastávkou u proslulého přírodního útvaru Punakaiki (palačinkové útesy) do Westportu a výběžku Cape Foulwind s kolonií novozélandských lachtanů. Nocleh.

9. den: 

snídaně. Přejezd pestrými přírodními sceneriemi vnitrozemím do malebného městečka Kaikoura na východním pobřeží Jižního ostrova. Cestou dle času zastávka v lázeňském městečku Hanmer Springs s horkými prameny. Po dojezdu do Kaikoura pozorování lachtanů ve volné přírodě. Nocleh.

10. den:

snídaně. Ráno možnost fakultativního lodního výletu s pozorováním majestátních velryb. Odpoledne přejezd do Christchurch, fakultativně prohlídka skanzenu - maorské vesnice s možností zúčastnit se tradičního maorského představení a poznat maorskou kulturu. Nocleh.

11. den:

 odlet do Prahy s mezipřistáním.

12. den:

 přílet do Prahy.

TENTO ZÁJEZD LZE FAKULTATIVNĚ PRODLOUŽIT O NÁVŠTĚVU SEVERNÍHO OSTROVA

.

11. den:

 snídaně. Dopolední cesta vlakem Trans Coastal Pacific do Pictonu. Jedna z nejkrásnějších železničních tratí Nového Zélandu lemuje břeh Pacifiku. Dojezd do malebného přístavního městečka Picton. Nocleh.

12. den:

 snídaně. Ranní trajekt a 3hodinová plavba scénickým průplavem Queen Charlotte Sound na Severní ostrov do hlavního města Nového Zélandu Wellingtonu. Prohlídka města, návštěva velkolepého Národního muzea Te Papa, večerní ruch velkoměsta. Nocleh.

13. den:

 snídaně. Přejezd po západním pobřeží Severního ostrova – Kapiti Coast – s návštěvou farmy s ochutnávkou proslulých Kapiti sýrů a zmrzliny. Dojezd k úpatí NP Tongariro. Nocleh.

14. den:

 snídaně. NP Tongariro – pro zájemce absolvování celodenní horské túry Tongariro Alpine Crossing – klasifikována jako nejhezčí jednodenní horská túra Nového Zélandu. Pro ostatní možnost kratších treků v NP Tongariro, průzkum parku. Nocleh.

15. den:

 snídaně. Po stopách “Ring of Fire” – vulkanického prstence, největší novozélandské jezero Taupo, hřmící vodopády Huka Falls, geotermální pole Wai-O-Tapu a konečně maorská kultura a lázeňské centrum města Rotorua. Večerní maorské představení s tradiční večeří – skvělá příležitost spatřit původní obyvatele Nového Zélandu, Maory, v jejich přirozeném prostředí. Nocleh.

16. den:

 snídaně. Dokončení prohlídky Rotorua, pokračování na východní pobřeží do Waihi a následně na poloostrov Coromandel do Whitianga. Skvělá Mercury Bay, pláže a pohoda obyčejně teplého přímořského letoviska. Nocleh. 

17. den:

 snídaně. Legendární Hot Water BeachCook’s Cave a pokračování přes zlatokopecký Coromandel a stromy kauri do největšího města Nového Zélandu Auckland. Nocleh.

18. den:

 snídaně. Křížem krážem po zajímavostech Auckland City – a že má co nabídnout! Vyhlídky na centrum města, starý přístav, aquarium, 328m vysoká věž Sky Tower, muzeum Aucklandu. Možnost volna v centru, příležitost k nákupu suvenýrů. Nocleh.

19. den:

 transfer na letiště, odlet do Prahy s mezipřístáním. 

20. den:

 přílet do Prahy.

Počasí

Nový Zéland

12°C Převážně oblačno

×