800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOmán s českým průvodcem

  • Čeká vás divoká i kultivovaná horská vádí s datlovými háji, potoky, tůněmi a jeskyněmi.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.- 2. den přílet Muscat

V odpoledních hodinách odlet z Prahy. Přílet do Muscatu v noci a privátní transfer do hotelu Majan Continental 4*. Ubytování a odpočinek do odpoledne.

2. den Muscat

V 16:00 vyzvednutí na hotelu. Pojedeme se podívat na Sultan Quaboos Grand Mosque, prohlédneme si místní trh a staré město a podíváme se i do Opera House.
Hlavní město Ománu se nachází na východě Arabského poloostrova na pobřeží Ománského zálivu. Je to významný přístav a vládní sídlo sultanátu. K zajímavostem patří pěkné arabské domy, jako např. Bajt Nadir (muzeum), Bajt Grajza (nájemní byt), Bajt Fransa (francouzské velvyslanectví), Bajt Zawawi (velvyslanectví USA), tři pevnosti ze 16. století a královský mramorový palác na pobřeží ze 70. let 20. století. Dominantami Maskatu jsou právě uvedené velmi dobře chráněné portugalské pevnosti (Mutrah, Al Jalali a Mirani).
Jsou využívány policií, a proto jsou veřejnosti nepřístupné. Nejlákavějšími památkami jsou Mešita Ali, Nová mešita a již výše zmiňovaný Sultánův palác. Dalšími turistickými lákadly jsou mořské akvárium v zálivu a muzeum v Medinat Qaboos zobrazující stopy pětitisícileté historie Ománu. Mezi exponáty patří také ukázky stavby lodí a islámská architektura. Další muzeum, Národní muzeum v Ruwi, nabízí prohlídku brilantních stříbrných výrobků. Naopak v Sultánově muzeu ozbrojených sil v pevnosti Bait-al-Falai je zase skvělý přehled vojenské historie Ománu.
okolo 19:00 návrat do hotelu Majan.

3. den Muscat - Quriyat - Wadi Dayqah - Wadi Arbaeen - Bimakh Sinkhole

V 08:00 vyzvednutí na hotelu a pojedeme se podívat na Ománská wádí....
Quriyat je starý rybářský přístav asi 80 km od Muscatu. Má nádhernou pobřežní promenádu a 200 let starou pevnost. Kousek od přístavu se nachází obrovská přehrada Wadi Dayquah a slouží k udržování pitné vody. Je to úžasný pohled na modrou hladinu přehrady v jinak suchém prostředí. Poté se pojedete podívat k Wadi Arbaeen, ničím nerušená krása údolí uprostřed hor, cesta k němu je sice trochu špatná (jede se přes kameny), ale stojí za to..... malé vodopády a jezírka, kde se dá koupat.
Další atrakcí dnešního dne je Bimmah Sinkhole - toto "jezírko" vzniklo propadem vápencového stropu jeskyně. Je 40 metrů široké a 20 m pod povrchem. Jezírko je známé svými rybičkami, které lidem okusují prsty u nohou (není to nebezpečné).
poté již příjezd do hotelu Wadi Shab beach resort 3*, kde budeme ubytováni na 1 noc s polopenzí.
Vychutnejte si dnešní večeři.

4. den Wadi Shab - pláž Finns - Wadi Tiwi - město Sur - Ras al Hadd

Po snídani v 08:00 vyzvednutí na hotelu a pojedeme podél pobřeží, krásných bílých pláží k městu Sur.
Wadi Shab, úzké údolí v horách, nabízí kouzelnou procházku datlovými a banánovými plantážemi, terasovitými políčky....Kousek od wadi se nachází bílé pláže mezi skalnatým pobřežím, v moři se dá i šnorchlovat!
Další zastávkou je Wadi Tiwi - horská oáza vytvořená v údolí pramenité řeky, tekoucí z vysokých hor. Městečko Sur se nachází na pobřeží a je hlavním městem oblasti Sharqiya, dříve bývalo hlavním obchodním centrem mezi východní Afrikou a Indií, a jeho důležitost odrážejí pevnosti a strážní věže, které ho obklopují. V přístavu naleznete hlavní atrakci - výrobu místních loděk, které se po staletí vyrábějí tradičním způsobem.
Ke konci dnešního dne se podíváme k plážím Ra'as Al Hadd, které jsou domovem tisíce želv. Budete ubytováni v blízkém hotelu Turtle Beach resort 3* s polopenzí. Jediné co musíte, je respektovat pravidla ochranářů přírody, když se líhnou malé želvičky! Příjezd na hotel se předpokládá mezi 16:00 - 16:30, tudíž si odpoledne můžete vychutnat pláž.

5. den wadi Bani Khalid - Wahida sands

Hlavní atrakcí tohoto dne je Wadi Bani Khalid, kde budete mít dostatek času i na koupání. Wadi je v arabštině označení pro údolí, kde pramení řeky a tím vytváří krásné zelené scenérie a možnosti přírodních jezírek pro koupání a osvěžení. Wadi Bani Khalid je jednou z nejkrásnějších wadi v Ománu a při procházce tímto krásným tropickým kaňonem budete mít pocit, že jste se právě ocitli v ráji.
A nyní se dostanete k nejlepšímu bodu vašeho programu v Ománu!!
Wahiba Sands (zvaná též Sharqiya Sands) pokrývá plochu 12 500 km2. Oblast, jež měří od severu k jihu 180 km a od východu k západu 80 km, dostala jméno po beduínském kmeni Wahiba. Stačí dva dny, abyste se přenesli do úplně jiného světa. Do země nekonečných písků, rozvláčných velbloudů, adrenalinové jízdy v dunách i nekončící romantiky.
Wahiba sands je rozlohou nevelká, ale chytne vás za srdce. Hotel pořádá pro své hosty spoustu aktivit, sjíždění dun na čtyřkolkách, jízda na velbloudech nebo pro ty méně odvážné, sjíždění dun v džípu se zkušeným průvodcem.
Doporučujeme vyjít na některou z okolních dun a pozorovat západ slunce či noční procházku bosou nohou v písku a s nebem plným hvězd nad hlavou.
Ubytování v kempu Arabian Oryx Camp (1000 Nights Camp) s polopenzí. Příjezd do kempu je předpokládán mezi 16:00 - 16:30, kdo bude chtít, může si zakoupit jízdu na motorkách či sjíždění dun....

6. den pevnost Nizwa a souk - Birkat Al Mauz - Jebel Akhdar

Odjezd do města Nizwa, kde lze strávit celé dopoledne. Projdete si místní souq (tržiště) a také pevnost. Město Nizwa, nazývané „perlou islámu“ je oáza plná zeleně uprostřed strmých hor. Nizwa měla už v 9. století dvě mešity, Shawadna a Sa´al, a pevnost. Pevnost sloužila na obranu města i jako obydlí imámů. Uvnitř najdete několik soukromých místností a také malé etnologické muzeum. Doporučujeme výhled z hradeb. Na střechy domů, starou hradbu, hory i nádhernou sultánovu mešitu. Její kopule zdobí většinu knížek o Ománu, ale nenechte se mást – její nebeská modř byla nedávno změněna na elegantní béžovou barvu.
Poté opustíme Nizwu a vydáme se na prohlídku pevnosti Bahla (cca. 40 km od Nizwy), Bahla je známá svými šikovnými hrnčíři. Je to jediná ománská pevnost zapsaná na seznam UNESCO.
Pevnost Bahla byla postavena během 13. a 14. století. V roce 1406, za vlády imáma Machzúma Íbn al-Falláha, se stalo město Bahla hlavním městem a centrem moci dynastie Nabháníů. V roce 1610 byla dobyta a následně zbořena, a tak je v současné době zříceninou.
Hlavním lákadlem dnešního dne je Jebel Akhdar - Uvidíte, jak se krajina rapidně mění. Podíváte se do vesnice Birkat Al Mauz, jejíž zavlažovací systém Falaj byl zařazen na Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Od Birkat Al Mauz budeme pokračovat na vyhlídkovou jízdu do Jebel Akhdar. Navštívíme malebné staré vesnice Wadi Bani Habib a podíváme se do starých opuštěných domů a uděláme si představu o tom, jak tu lidé ještě donedávna žili. Vzhledem k relativně nízkým teplotám na Jebel Akhdar je tato oblast také známa pro své plantáže růží, ze kterých se vyrábí růžová voda, jež je velmi často užívána ve všech ománských domácnostech. Ubytování v hotelu Alila Beach resort 5* s polopenzí.
Příjezd na hotel se předpokládá mezi 16:00 - 16:30, určitě si vychutnejte zdejší bazén a k tomu západ slunce, je to něco úžasného....

7. - 8. den Wadi Bani Auf - Nakhl - Rustaq - Muscat

Dnešní zastávkou bude město a pevnost Rustaq. Pevnost Rustaq, původně Kalat al-Kisra, je ománské opevnění nacházející se u stejnojmenného města. Do dnešní podoby bylo vybudována ve 13. století a patří k nejstarším pevnostem v zemi. Původní název Kalat al-Kisra pochází od Peršanů, kteří v 7. století ovládali území mezi Suhárem a Rustakem. Pevnost byla během své existence několikrát zrekonstruována. Pevnost obklopují čtyři strážní věže – al-Burdž al-Ahmar (Červená věž) , al-Burdž al-Hadíth, al-Burdž al-Ríh (Větrná věž) a al-Burdž Ašijatín (Ďáblova věž). Dovnitř lze vstoupit jednou ze čtyř bran. Uvnitř stojí mešita a nachází se tu také věznice a zbrojnice. Samotná pevnost má tři podlaží. Ve druhém podlaží je šest pokojů k obývání. Pevností protékají zavlažovací kanálky zvané faladž, které sloužily obyvatelům přítokem vody.
Poslední zastávkou tohoto poznávacího programu bude pevnost Nakhl a teplé prameny Thowara.
Nakhl znamená "datlová palma", protože pevnost obklopují datlové háje. Poté si můžete smočit unavené nohy v teplých pramenech. Návrat do hotelu v Muscatu kolem 16. hodiny. Ubytování a odpočinek na pláži či u bazénu. Ubytování v hotelu Majan 4* na 1 noc.
Kolem půlnoci budeme vyzvednuti a odvezeni na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu z Prahy do Muscatu a zpět (s přestupem) vč. letištních tax
7 nocí ubytování se snídaní dle programu
obědy formou pikniku nebo v místní restauraci od 2. do 6. dne
4x večeře dle programu
transfery z/na letiště (první a poslední den)
vstupné a transport s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem dle programu
česky hovořící doprovod CK Marco Polo po celou dobu programu
základní zdravotní pojištění
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

víza do Ománu při příletu - cca 13 USD na letišti nebo možnost vyřízení předem za 2 000 Kč/os
připojištění 1 490 Kč/os (storno, vyšší krytí léčebných výloh)

Počasí

Muscat

32°C Jasno

Salalah

29°C Skoro jasno

×