800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyFascinující Salalah

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Popis okruhu

Nádherné pláže, tyrkysové moře, nekonečné pouště, zelená vádí a okouzlující příroda s vůní Orientu.

1. den
- odlet z Prahy do Dubaje, přestup na let do Salalah.

2. den
- návazný let do Salalah, přílet do destinace + ubytování v hotelu + individuální volno v hotelu, nocleh.

3. den
- cesta do starého beduínského města Thumrait, dále do pouště Al Nejd, adrenalinová jízda džípy mezi písečnými dunami čtvrté největší pouště světa Rub Al Khali. Pozorování západu slunce. Přesun do pouštního tábora k občerstvení (datle, arabská káva), možnost jízdy na velbloudech. Večer zakončen barbecue včetně ochutnávky tradiční vodní dýmky shisha. Nocleh v kempu.

4. den
- poznávání pouště Rub Al Khali s návštěvou legendárního starověkého království Ubar s jeho „Ztraceným městem“ (lokalita je zapsána na seznamu UNESCO). Při návratu zpět do Salalah zastávka v beduínském městě Thumrait, typický arabský piknik a na závěr zastavení ve vádí Wadi Dawka. Nocleh v hotelu.

5. den
- po snídani prohlídka Ayn Sahalnoot, jednoho z nejkrásnějších míst pohoří Dhofar. Zastavení ve vádí Wadi Ayun s několika zastávkami k pořízení fotografi í. Odpoledne návštěva hrobky proroka Joba. Na závěr procházka po dvou z nejkrásnějších pláží oblasti – Mughsayl a Fazayah. Nocleh v hotelu.

6. den
- návštěva rybářské vesničky Taqah a hradu Taqah – ofi ciálního sídla guvernéra oblasti. Pokračování do starověkého města Sumharam (Khor Rohri), které je součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Hlavní město oblasti Dhofar – Mirbat. Na cestě zpět zastávka u přírodních pramenů Ayn Razat. Nocleh v hotelu.

7. den
- návštěva muzea kadidla, ovocných plantáží a mešity Sultána Qaboose. V závěru dne prohlídka paláce Al Husn a tradičního trhu Haffah Souk. Nocleh v hotelu.

8. den
- volný čas v hotelu. Možnost koupání, relaxace či nákupů v Salalah.

9. den
- návrat zpět do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Salalah

24°C Jasno