800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDvojí svět vod Amazonie a kouzlo Ria

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z letiště Praha - Ruzyně.

2. den

PŘÍLET DO RIO DE JANEIRA
Přílet do Rio de Janeira. Transfer do hotelu, ubytování.

3. den

POBYT V RIO DE JANEIRU
Snídaně, volný čas na koupání a opalování. Rio de Janeiro je právem považováno za jedno z nejkrásnějších a nejúchvatnějších měst světa. Kromě individuálního pobytu na pláži, sportovního, kulturního a společenského vyžití se nabízí široká škála fakultativních výletů. Nocleh v Riu.

4. den

RIO DE JANEIRO – MANAUS
Transfer na letiště, odlet s mezipřistáními do Manausu. Transfer do hotelu, nocleh.

5. den

MANAUS
Snídaně. Polodenní prohlídka Manausu, odpoledne volno. Nocleh.

6. den

MANAUS – RIO SOLIMOES – LAGO JANAUACA
Snídaně. Transfer do přístaviště, odplutí, plavba k setkání vod, kde se mísí černé vody Rio Negra a hnědé vody Rio Solimoes. Plavba po Rio Solimoes podél ostrova Xiborena k zátočinám Curari. Výlet na kánoích do malých ramen - igarapé a seznámení se s životem zaplavovaného amazonského pralesa. Podvečerní výlet k pozorování nočního života po západu slunce. Návrat na palubu, večeře, plavba proti proudu Solimoes k rozsáhlé zátočině Lago Janauaca. Nocleh na palubě.

7. den

RIO SOLIMOES
Ranní výlet na kánoích na pozorování ptactva za úsvitu. Snídaně. Návštěva domorodé vesnice caboclů, trekking amazonským pralesem s odborným komentářem. Oběd. Pokračování v plavbě. Zastávka na lov piraní. Večeře. Noční výlet za pozorováním zvířat. Plavba po proudu Rio Solimoes. Nocleh na palubě.

8. den

RIO SOLIMOES – RIO NEGRO – RIO PAGODAO – IGARAPÉ ACU
Za úsvitu ranní výlet do přírodní rezervace na zátočině Lago Janauary, pozorování živočichů a porostů Viktorie královské. Plavba přes setkání vod a proti proudu Rio Negra kolem Manausu. Krátká zastávka na přístavišti, pokračování po přítoku Rio Negra Rio Pagodao. Výlet na kánoích za soumraku, pozorování večerního života pralesa. Večeře. Pokračování v plavbě po igarapé Acu. Nocleh na palubě.

9. den

IGARAPÉ ACU - RIO NEGRO
Snídaně. Procházka pralesem s odborným výkladem. Návštěva rodiny caboclů, seznámení se životem pralesních obyvatel. Oběd. Plavba po Rio Negru souostrovím Anavilhanas, největším sladkovodním souostrovím světa. Návštěva vesnice Novo Airao. Pokračování v plavbě proti proudu. Večeře. Noční výlet na lov kajmanů a pozorování ohromných žab. Nocleh na palubě.

10. den

RIO NEGRO – LAGO ACAJATUBA
Snídaně. Zastávka na bělostné pláži Praia Grande, možnost koupele. Pozorování vegetace písečných břehů. Výlet na kánoi po zátočině Lago Acajatuba, lov piraní, procházka pralesem. Oběd. Návštěva opuštěné stanice sběračů kaučuku. Večeře, plavba po proudu Rio Negra. Nocleh na palubě.

11. den

RIO NEGRO – MANAUS – RIO DE JANEIRO
Snídaně. Dopledne návrat do přístaviště, vylodění. Transfer na letiště, odlet do Fortalezy či Rio de Janeira. Nocleh v Riu.

12. den

RIO DE JANEIRO
Snídaně. Pobyt v Rio de Janeiru, možnost fakultativních akcí. Nocleh v Riu.

13. den

RIO DE JANEIRO – ODLET DO PRAHY
Snídaně. Volný den, v podvečer transfer na letiště, odlet do Prahy.

14. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Peru

16°C Oblačno

×