800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMOZAIKA: SALKANTAY TRAIL - 7 dní/6 nocí

Zažijte opravdové dobrodružství v drsných Andách.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program:

1. den

CUSCO: Odlet do Cusca. Po příletu Vás čeká prohlídka koloniálního města vystavěného na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele. Ubytování v hotelu a přenocování.

Cusco je nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533. Cusco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

2. den

SALKANTAY TREK (snídaně, oběd, večeře)
Treking: Cusco – Mollepata – Soraypampa – Soroy Cocha Lake
Ráno v 5:30 odjezd busem do městečka Mollepata (2.100mnm) na svazích nad řekou Apurimac, kde se nachází archeologický komplex Tarawasi s inckým chrámem. Po prohlídce komplexu odjezd autobusem dále do Soraypampa, kde začíná Váš trek. Průvodci zabalí Vaše batohy na muly a Váš cca 5 hod. výstup ke kempu u jezera Huayracpampa může začít. Cestou poznáte místní floru i faunu a kolem Vás se budou rozprostírat nádherné hory Salkantay. Kemp se nachází přímo pod ledovcem Salkantay. Je doporučené mít spacák vhodný do mrazivých podmínek.

3. den

SALKANTAY TREK
Soroy Lake – Qelqemachay - Colcapampa
Den začnete cca 1 hod výšlapem k průsmyku Huayracpampa (4.460 mnm). Po odpočinku a času na fotografování, začnete sestupovat ke Santa Teresa s obědem v Qelqemachay. Během sestupu budete mít ukázkovou příležitost sledovat měnící se vegetační pásma až do tropické džungle. Kemp v Colcapampa je blízko termálních pramenů.

4. den

SALKANTAY TREKING
Colcapampa – Lucma Bamaba
Dnešní cesta bude velmi příjemná s krásnou tropickou přírodou plnou orchideí a 80m vysokými vodopády. kemp se nachází v Lucma Bamba.

5. den

SALKANTAY TREK
Lucma Bamaba – Llactapata – Aguas Calientes
Dnešek pokračuje trekingem subtropickou vegetací k vesnici Lucmabamba, kde se dodnes nacházejí část původní incké cesty (inka trail). Postupný výstup deštným lesem Vás zavede do 2.700mnm Llactapata, odkud spatříte úchvatné ruiny Machu Picchu a okolní horské štíty. Odpoledne sestup do Aguas Calientes, kde přenocujete v hotelu.

6. den

SALKANTAY TREK - CUSCO
Aguas Calientes – Machu Picchu - Cusco
Brzy ráno v 6.00 odjezd autobusem k ruinám Machu Picchu, kde se za doprovdu zkušeného průvodce dozvíte mnoho o historii tohoto divu světa. Odpoledne návrat zpět do Cusca. Přenocování v hotelu.

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl kromě několika místních Kečuů nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham.
Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

7. den

CUSCO
Transfer na letiště / konec

Rozšiřující balíček Amazonie 3 dny / 2 noci nebo 4 dny / 3 noci

Vydejte se poznat zcela jiný svět plný tropické přírody, prapodivných zvířat, barevných ptáků, nebezpečných ryb a hlavně indiánských znalostí o nejvetším deštném lese naší planety. Poznejte Amazonii.

Transfer na letiště a odlet do Puerto Maldonado. As hodinová cesta po řece Madre de Dios Vás zavede do lodge Inkaterra Reserva Amazonica ****. Lodge je postavená v tradičním stylu aby co nejméně narušovala okolní panenskou přírodu. Ubytování v pokojích s vlastním sociálním vybavením a koupelnou. V restauraci pak můžete ochutnat místní speciality insipirované jidelníčkem domorodých obyvatel. Relaxovat můžete ve venkovním bazénu nebo si půjčit si kánoi a kajak a projet se po nedaleké laguně.
Každý den je pro Vás připraven široký program aktivit, které Vám pomohou lépe pochopit život indiánů v amazonii a poznat okolní divokou faunu a floru. Pro nadšence je připraven výlet za lovem ryb. Nezapomeňte si se bou vzít ani dalekohled, Amazonie je proslulá druhovou rozmanitostí ptáků, proto je pro Vás připraven i výlet za pozorováním opeřených krasavců.

V následujících dnech budete mít dostatek času vydat se na mnoho výletů a zkrátka zažít amazonský prales na vlastní kůži. Kompletní nabídku výletů (zdarma) naleznete zde

Cena za rozšíření Amazonie
3 dny / 2 noci: 18.290 Kč
4 dny / 3 noci: 21.370 Kč

Cena zahrnuje:
- letenku Cusco - Puerto Maldonado - Cusco
- ubytování v lodži Inkaterra Reserva Amazonica
- stravování: plná penze
- transfery
- výlety

Ubytování

Casa Andina Classic - Cusco Plaza ***
Dokonale umístněný hotel: pod koloniálními arkádami majestátní náměstí Plaza Regocijo a pár metrů Cusco Plaza de Armas. V okolí hotelu je množství restaurací, barů, obchodů.
Originálni Casa Andina hotel nabízí útulný salonek s krbem i snídaňovou restauraci umístněnou v horním patřes s bezkonkurenčním výhledem na katedrálu a Plaza de Armas.
V hotelu je k dispozici restaurace, free wifi internet, koutek s počítačem a vysokorychlostní připojení k intrnetu nebo také lahve s kyslíkem v případě nevolnosti z vysoké nadmořské výšky.

El Mapi ****
Hotel se navhází v městečku Aguas Calientes, výchozím bodě k Machu Picchu. Je velmi příjemně a moderně zařízený. K dipozici je 48 dvoulůžkových pokojů typu superior a superior deluxe s možností přistýlky.

Inkaterra Reserva Amazonica Lodge ****
Popis:
Inkaterra Reserva Amazonica Lodge se nachází pouhých 10 minut jízdy od centra města Puerto Maldonado. Je ideálním výchozím bodem pro zahájení vzrušujících výprav do Amazonie. Toto lodge nabízí nejluxusnější ubytování v této oblasti.
Skládá se z 35 rustikálních lodge , které jsou vybaveny židlemi, pohodlnou postelí, moskytiérou a vlastní koupelnou.
K dispozici jsou 4 luxusní a prostorné apartmány, které jsou postaveny na kůlech, vybaveny teplou sprchou, elektřinou, stropním ventilátorem, verandou a houpací sítí.

Cena zahrnuje:

* transfery v Cuscu: letiště - hotel - letiště
* ubytování v hotelu v Cuscu 1., 5. a 6. den a během treku ve stanech v kempech
* spací pytel
* půldenní skupinový výlet v Cuscu s anglicky mluvícím průvodcem
* základní pojištění léčebných výloh
* pojištění CK proti úpadku

SALKANTAY Trail:

* vstupní povolení
* transfer do výchozího bodu
* plná penze během treku
* filtrovaná a převařená voda
* odborní a doprovodní průvodci
* kompletní kempingové vybavení včetně nových stanů The North Face – Four Season Mountain 25
* karimatky Therm-a-rest
* jídelní stan, stan na vaření a stan pro sprchování
* kuchyňské nádobí a vybavení
* nezbytné vybavení pro první pomoc, kyslík
* vysílačky
* vlak a bus na/z Machu Picchu
* vstup na Machu Picchu je také ceně

Cena nezahrnuje:

* letenky (zajistíme na vyžádání)
* odletové taxy (5-15 USD)
* stravování a nápoje nad rámec programu
* volitelné připojištění
* spropitné místním průvodcům

Počasí

Peru

17°C Oblačno

×