Zobrazit všechny nabídky
Peru

Okruh po Peru

   Poloha a popis

   Program zájezdu:

   1. den PRAHA - LIMA

   Odlet z Prahy do Limy.

   2. den LIMA

   Přílet do Limy, transfer do hotelu. Prohlídka hlavního peruánského města Limy, kdysi nejbohatšího města světa (koloniální a moderní Lima - centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou Santo Domingo, kostel San Francisco, ka ta komby, prohlídka rezidenčních čtvrtí San Isidro a Miraflores). Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac. Nocleh v Limě.

   3. den LIMA – PARACAS

   Snídaně. Přejezd z Limy do Paracasu. Národní park Paracas, zastávka u přírodního útvaru „La Catedrala“, který byl poškozen zemětřesením v roce 2007. Návrat do hotelu, nocleh v Paracasu.

   4. den PARACAS - BALLESTAS - NAZCA

   Snídaně. Národní park Paracas se rozkládá na poloostrově Ica, poblíž jsou ostrovy Ballestas. Z Paracasu pojedete na výlet lodí. Tato oblast je známá zejména kvůli velkému množství ptáků a bohatému mořskému životu. Můžete zde spatřit kolonie lvounů, plameňáků, pelikánů, tučňáků a obrovské množství ptáků. Odjezd z Paracasu do Nazcy. Odpoledne let nad planinou Nazca. Jedná se o unikátní místo s obrovskými geometrickými obrazci a figurami roztroušenými po zemském povrchu. Obrazce tvoří více než stovka spirál a třicet zvířat a ptáků (kosatka, pavouk, opice, lama, pes, kolibřík, atd.). Některé linie jsou dlouhé kolem 50 km a obrazy zvířat 15 - 300 m a proto jsou viditelné jen z velké výšky. Nocleh v Nazce.

   5. den NAZCA – AREQUIPA

   Snídaně. Brzký ranní odjezd malebnou krajinou do Arequipy. Transfer do hotelu, individuální volno. Nocleh v Arequipě.

   6. den AREQUIPA – LA CALERA - CHIVAY

   Snídaně. Odjezd z Arequipy do městečka Chivay. Po cestě budete mít možnost pozorovat zasněžené vrcholky hor a pasoucí se lamy. Zastávka u termálních pramenů La Calera. Příjezd do Chivay. Nocleh.

   7. den CAŇON COLCA - CRUZ DEL CONDOR - AREQUIPA

   Snídaně. Odjezd ke Caňonu Colca a k místu Cruz del Condor (Kříž kondora). Caňon Colca dosahuje hloubky 3.400 metrů, při cestě k němu spatříte krásnou krajinu s typickými inckými terasami, které se táhnou dlouhé kilometry a jsou jedny z nejrozsáhlejších v Peru. Podél cesty jsou vodopády a horké prameny. Prohlídka městeček Pinchollo, Maca a Yanque, návrat do Arequipy, transfer do hotelu. Nocleh.

   8. den AREQUIPA – JULIACA – PUNO – SILLUSTANI

   Snídaně. Transfer na letiště v Arequipě, přelet do Juliaci. Transfer do hotelu v Punu, cestou návštěva kamenných hrobek v Sillustani u laguny Umayo. Sillustani je nejrozsáhlejším pohřebištěm světa. Prohlídka Puna, největšího města u jezera Titicaca. Puno je městem se širokou paletou památek z doby největšího rozkvětu civilizace Inků. Nocleh v Punu.

   9. den JEZERO TITICACA - LOS UROS - TAQUILE - PUNO

   Snídaně. Plavba po jezeře Titicaca, které je posvátným jezerem Inků, největším vysokohorským jezerem světa a rozkládá se na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem. Jezero Titicaca má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros, které také navštívíte. Indiáni, kteří žijí na těchto ostrovech, o sobě říkají, že ma jí černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Vaší další zastávkou bude ostrov Taquile, který si prohlédnete a kde bude připraven oběd (v ceně). Návrat lodí do Puna. Nocleh.

   10. den PUNO - CUZCO

   Snídaně. Přejezd do Cuzca, panoramatická cesta Andami (špičaté vrcholy And, prudké strže, krásná údolí, po cestě autobusem dosáhnete nadmořské výšky 4.300 metrů) Při cestě autobusem je několik zastávek na fotografování a zastávka na oběd (v ceně). Nocleh v Cuzcu.

   11. den SVATÉ ÚDOLÍ

   Snídaně. Celodenní výlet do Svatého údolí (Valle Sagrado) řeky Urubamba. Autobusem pomalu sjedete do údolí a pojedete podél řeky Urubamby. Cítíte to magické, rytmické slovo? Voní dálkou. Tahle divoká, kameny a hlubokými srázy spoutaná říčka už totiž patří amazonskému pralesu, vody Urubamby se vlévají do Amazonky. Břehy Urubamby vroubí opuncie a agáve. Následuje prohlídka Pisacu a ruin Ollantaytambo. Pozdní oběd (je již v ceně). Večer návrat do Cuzca, nocleh.

   12. den MACHU PICCHU

   Snídaně. Transfer z hotelu v Cuscu na vlakové nádraží v Cuscu, odjezd vlakem z Cusca do Aguas Calientes. Po krátkém úseku autobusem se po zdolání serpentin ocitnete v blízkosti Machu Picchu. Následovat bude nezapomenutelná prohlídka nejhezčí památky Jižní Ameriky a posvátného místa Inků Machu Picchu, které objevil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostřed hor a džungle. Jak je možné, že tady, ve výšce 2.399 metrů nad mořem, vystavěli předkolumbovští domorodci tak dokonalé stavby z těžkých kamenů, mezi které nedostanete ani list papíru? Po 3.000 schodech je možné projít všemi náměstími, nástupišti a terasami, a navštívit všechny svatyně, observatoře a obytné budovy. “Machu Picchu, navždy už zůstane Tvé jméno vypáleno zlatými paprsky do knihy nesmrtelnosti“. Návrat stejnou cestou do Cusca. Nocleh.

   13. den CUZCO – LIMA

   Snídaně. Prohlídka nejhezčího peruánského města Cuzca, které bylo založeno koncem 12. stol. Manco Capacem. Jméno města bylo symbolem jeho významu - Cusco znamená v kečuánštině pupek, střed; Cusco leží ve výšce 3.400 metrů nad mořem. Náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády, katedrála s černým Kristem, patronem města; Pizarrův palác, chrám Koricancha, klášter Santo Domingo), zřícenina Q’enqo, Tambomachay, Puca Pucará a pevnosti Sacsayhuamán. V poledne transfer na letiště, přelet do Limy a následně odlet do Prahy.

   14. den PŘÍLET DO PRAHY

   Cena zahrnuje

   - leteckou přepravu Praha - Lima (s přestupem), Arequipa - Juliaca, Cuzco - Lima , Lima - Praha (s přestupem)
   - letištní, bezpečnostní a palivové taxy
   - 11x nocleh ve 3* hotelech během okruhu
   - 11x snídaně, 3x oběd
   - veškeré autobusové transfery během okruhu
   - služby česky mluvícího průvodce (při počtu minimálně 16 osob)
   - služby místních průvodců po trase
   - asistenci partnerské CK z Peru
   - vstupné do všech objektů dle programu
   - všechny prohlídky dle programu

   Cena nezahrnuje

   - letištní taxy za vnitrostátní lety 20,- USD
   - odletovou taxu při odletu z Peru 30,- USD
   - fakultativní výlety a vstupy