800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeru a Island hopping po Galapágách

Program kombinující dávné peruánské památky včetně Machu Picchu s jedinečnou přírodou Galapážských ostrovů. Vyberte si ubytování, které Vám nejvíce vyhovuje 3* nebo 4*. Program lze libovolně upravit, ať už se týká délky pobytu nebo i jednotlivých destinací.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Mnichova (Vídně nebo Prahy) via Madrid do Limy s leteckou spolecností LAN

2. den

AREQUIPA Peru
Přílet do Arequipa – trasfer do hotelu – odpoledne prohlídka města – v podvečer návrat do hotelu – nocleh.
Stravování: snídaně

3. den

AREQUIPA - KAŇON COLCA Peru
Snídaně – odjezd přes vesničku Callali do starého městečka Sibayo – prohlídka městečka a oběd – po obědě přejezd do vesnice Chivay s proslulými termálními prameny – možnost koupele v termálních pramenech a odpočinek – ubytování – večeře a nocleh.
Stravování: snídaně, pic. oběd, večeře

4. den

KAŇON COLCA - AREQUIPA Peru
Snídaně – odjezd na vyhlídku "Condor Cross", nejlepší místo pro úchvatný výhled na Colca kaňon s řekou Colca o 1200 m níže a s výhledem na majestátní let kondorů – návrat do Arequipy – ubytování a nocleh.
Stravování: snídaně, oběd

5. den

PŘEJEZD AND Z AREQUIPA DO CUZCO Peru
Snídaně v hotelu - odjezd - přejezd hor ( téměř 5 000 m.n.m.) vozem s vlastním řidičem a průvodcem – naschvál nevolíme obvyklou cestu vlakem, protože přejezdem autem máte možnost zažít opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Antiplano - příjezd do Cusca - transfer do hotelu - ubytování v hotelu –nocleh
Stravování: snídaně - oběd
Cusco je nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.
Cusco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

6. den

CENTRUM ŘÍŠE INKŮ - CUSCO Peru
Snídaně v hotelu - Prohlídka koloniálního města vystavěného na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele – Pozdě odpoledne návrat do hotelu - nocleh.
Stravování: snídaně

7. den

SKALNÍ MONUMENT MACHU PICCHU Peru
Snídaně v hotelu – transfer na vlakové nádraží a odjezd luxusním vlakem Vistadome krásnou peruánskou horskou krajinou až na úpatí hory, na které stojí mýtické Machu Picchu – prohlídka světoznámé památky – návrat do městečka Machu Picchu Pueblo – oběd a návrat vlakem do Cusca – transfer z nádraží v Cusco do hotelu – večeře – nocleh
Stravování: snídaně, oběd, večeře
Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl kromě několika místních Kečuů nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham. Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

8. den

CUSCO - GUAYAQUIL Ekvádor
Snídaně - transfer na letiště a odlet přes Limu a do ekvádorského Quayaquil. Transfer do hotelu a ubytování.
Stravování: snídaně

9. den

GUAYAQUIL - ostrov SANTA CRUZ Ekvádor
Transfer na letiště a odlet na ostrov Santa Cruz v souostrový Galapágy. Po příletu Vás na letišti vyzvedne náš zástupce. Transfer do Puerto Ayora. Oběd a ubytování.
Odpoledne navštívíte Výzkumnou stanici Charlese Darwina. Naleznete zde informační centrum, muzeum a líheň k odchovnu malých želviček. Právě zde ekvádorští a zahraniční vědci pracují na různých projektech a výzkumech.
Isla Santa Cruz se nachází ve středu souostroví a je po Isabela druhým největším ostrovem. Jeho hlavní město je Puerto Ayora, které je nejlidnatějším městem souostroví. Ostrov je vlastně velká nečinná sopka. Odhaduje se, že poslední erupce této sopky proběhla asi před milionem let. Puerto Ayora představuje jedno z nejrušnějších středisek na ostrově.

10. den

Ostrov ISABELA Ekvádor
Snídaně. Dopoledne volný program. Po obědě nasednete na loď a vydáte s Vaším průvodcem se na ostrov Isabela, kde navštívíte Chovnou stanici želv obrovských. Odtud vede cesta dále k Laguně plameňáků. V podvečer návrat zpět do hotelu na Santa Cruz. Přenocování.
Isla Isabela je největší ostrov souostroví. Pokrývá plochu o rozloze 4 588 km čtverečních, což je 60% rozlohy souostroví. Ostrov tvoří řetězec šesti vulkánů, z nichž je pět aktivních. Největším centrem na ostrově je Puerto Villamil, u něhož se nachází malý korálový útes. Jednou z hlavních atrakcí je vulkán Negra Sierra, jehož kráter má v průměru deset tisíc metrů - a patří mezi největší na světě. Kolem něho je několik malých aktivních vulkánů.

11. den

ISABELA Ekvádor
Po snídani Vás vyzvedene v hotelu průvodce a vydáte se na výlet do Puerto Villamil a dále na svahy Siera Negra až na okraj sopky. Tato kaldera je druhá největší na světě (po Mt Aso v Japonsku).Z Fantastický výhled na okolní vulkány a na Perry Isthmus - 12km lávové pole. Zde Vás čeká cca 4 hod treking. Odpoledne navštívíte záliv Concha y Perla, kde budete moci v jeho mělkých a průzračných vodách pozorovat bohatý mořský život. V podvečer návart zpět do hotelu.

12. den

CAPE ROSA Ekvádor
Snídaně. Dnes Vás čeka jeden z nejlepších dnů. Lodí se vydáte z Puerto Villamil ke Cape Rosa na západní straně ostrova, kde žijí mořské želvy, tučňáci a rejnoci. Oběd v krabičce. Dále se vydáte k oblasti "Tintoreras”. Tintorera je španělský název pro žraloky tečkované ačkoliv zde označují malé ostrůvky u pobřeží Puerto Villamil, kde jsou tyto žraloci vyskytují a odpočívají v lávových kanálech. Možnost potápění a šnorchlování. V blízkosti se také vyskytují mořští leguáni, budete tak mít ideální možnost pro jejich pozorování. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

13. den

ostrov ISABELA - QUITO Ekvádor
Snídaně. Plavba lodí zpět na ostrov Isabela a odlet do Quita. Transfer do hotelu a přenocování.

14. den

Ekvádor
Odlet zpět do Evropy.

15. den

Přílet

Počasí

Peru

16°C Oblačno

×