800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeru a plavba po Galapágách

Jeden z nejprodávanějších okruhů po Peru a Galapágách (Arequipa, kaňon Colca - přejezd And - centrum říše Inků Cusco - i úchvatné skalní město Machu Picchu, plavba lodí po Galapágách) . Nejkvalitnější ubytování při okruhu na českém a slovenském trhu ! Prověřeno mnoha spokojenými klienty a více než 20 sezónami našich zkušeností.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Mnichova (Vídně nebo Prahy) via Madrid do Limy s leteckou spolecností LAN

2. den

AREQUIPA Peru
Přílet do Arequipa – trasfer do hotelu – odpoledne prohlídka města – v podvečer návrat do hotelu – nocleh.
Stravování: snídaně
Odpoledne půldenní prohlídka města Arequipa, které leží na úpatí sopky "Misti". Na hlavním náměstí, Plaza de Armas si prohlédnete chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, varhany a nádhernou vyřezávanou kazatelnou z v Lille ve Francii. Dále budete pokračovat k jezuitskému kostelu La Compania s malovanou kaplí a tesanými akrádami ze sopečného kamene. Vrcholem prohlídky je návštěva kláštera Santa Catalina. Tento klášter, uzavřený pro veřejnost až do roku 1970, má téměř 400 letou minulost a ještě dnes je domovem pro několik jeptiškek. Prohlídka poskytuje pohled na jejich izolovaný život, většinou dcer bohatých španělských šlechtců. Po prohlídce návrat zpět do hotelu.
Arequipa je druhé největší peruánské město a má přezdívku „Bílé město“. Leží v nadmořské výšce 2 335 m.n.m. a jeho krásu umocňují hory s vulkánem El Misti. Najdete zde i největší katolický klášter Latinské Ameriky Santa Catarina z roku 1570.

3. den

AREQUIPA - KAŇON COLCA Peru
Snídaně – odjezd přes vesničku Callali do starého městečka Sibayo – prohlídka městečka a oběd – po obědě přejezd do vesnice Chivay s proslulými termálními prameny – možnost koupele v termálních pramenech a odpočinek – ubytování – večeře a nocleh.
Stravování: snídaně, pic. oběd, večeře

4. den

KAŇON COLCA - AREQUIPA Peru
Snídaně – odjezd na vyhlídku "Condor Cross", nejlepší místo pro úchvatný výhled na Colca kaňon s řekou Colca o 1200 m níže a s výhledem na majestátní let kondorů – návrat do Arequipy – ubytování a nocleh.
Stravování: snídaně, oběd

5. den

PŘEJEZD AND Z AREQUIPA DO CUZCO Peru
Snídaně v hotelu - odjezd - přejezd hor ( téměř 5 000 m.n.m.) vozem s vlastním řidičem a průvodcem – naschvál nevolíme obvyklou cestu vlakem, protože přejezdem autem máte možnost zažít opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Antiplano - příjezd do Cusca - transfer do hotelu - ubytování v hotelu –nocleh
Stravování: snídaně - oběd
Cusco je nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.
Cusco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

6. den

CENTRUM ŘÍŠE INKŮ - CUSCO Peru
Snídaně v hotelu - Prohlídka koloniálního města vystavěného na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele – Pozdě odpoledne návrat do hotelu - nocleh.
Stravování: snídaně

7. den

SKALNÍ MONUMENT MACHU PICCHU Peru
Snídaně v hotelu – transfer na vlakové nádraží a odjezd luxusním vlakem Vistadome krásnou peruánskou horskou krajinou až na úpatí hory, na které stojí mýtické Machu Picchu – prohlídka světoznámé památky – návrat do městečka Machu Picchu Pueblo – oběd a návrat vlakem do Cusca – transfer z nádraží v Cusco do hotelu – večeře – nocleh
Stravování: snídaně, oběd, večeře
Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl kromě několika místních Kečuů nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham. Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

8. den

CUSCO - GUAYAQUIL Ekvádor
Snídaně - transfer na letiště a odlet přes Limu a do ekvádorského Quayaquil. Transfer do hotelu a ubytování.
Stravování: snídaně

9. den

GUAYAQUIL - ostrov SAN CRISTOBAL Ekvádor
Snídaně
Transfer z hotelu na letiště a odlet na ostrov San Cristobal
Na letišti Vás bude očekávat náš zastupce, který Vás dopraví do přístavu v Puerto Baquerizo Moreno a nalodění se na jachtu Yolita II, kategorie: SUPERIOR TOURIST CLASS
Stravování: (oběd, večeře)
Vyplutí na 5 denní výpravu po Galapágách. Výlet ke skalnímu útvaru Leon Dormido – gigantické skále vytvořené erupcí, která je rozdělená malou úžinou, kam lze vplout malým člunem. Asi hodinu plavby severně od ostrova San Cristóbal je ostrov Isla Lobos, kde spatříte kolonie tuleňů a modronohých terejů.

10. den

ESPAÑOLA: PUNTA SUAREZ - GARDNER BAY Ekvádor
Isla Espaňola: Nádherné tance v dobách námluv modronohých terejů a albatrosů můžete vidět právě na ostrově Espaňola. Nachází se v jihovýchodní části souostroví a patří společně s ostrovem Santa Fe k nejstarším ostrovům souostroví. Jejich stáří se odhaduje na 4 miliony let. Na ostrově se nacházejí dvě hlavní turistická místa, která dnes navštívíte - Bahia Garner s krásnou pláží a Punta Suarez, na které můžete pozorovat kolonie ptáků. Na ostrově se nachází kromě např. mořských leguánů také kolonie lachtanů, za kterými se také vypravíte. Zde budete mít také excelentní možnost pro potápění nebo šnorchlování.
Stravování: (snídaně, oběd, večeře, vč. svačiny)

11. den

FLOREANA: DEVIL’S CROWN – POST OFFICE BAY - PUNTA CORMORANT Ekvádor
Isla Santa María (Floreana) Na ostrově Isla Santa María žije okolo 100 obyvatel, kteří jsou většinou soustředěni okolo Puerto Velasco Ibarra. Ostrov je opředen legendami a příběhy.
Dnes navštívíte Corona del Diablo (Devil’s Crown), na půl zatopený vulkanický kužel s výbornými možnostmi pro potápění. Krásné korálové formace nabízejí úchvatná podmořská panorama s bohatým mořským životem – hejna berevných rybek, žraloků nebo mořských želv a to vše do hloubky pouhých 6m. V Post Office Bay si prohlédnete starobylou poštu se sudem ze 14. století, který se používal jako schránka pro velrybářské lodě.
Navštívíte také pláž Punta Cormorant s olivově zbarveným lávovým pískem a lagunu kde se vyskytují v hojném množství růžoví plameňáci. Dále pak nachází pláž s nadherným bílým pískem kde kladou vejce mořské želvy. Stravování: (snídaně, oběd, večeře, vč. svačiny)

12. den

SANTA CRUZ ISLAND: HIGHLANDS - CHARLES DARWIN STATION Ekvádor
Isla Santa Cruz se nachází ve středu souostroví a je po Isabela druhým největším ostrovem. Jeho hlavní město je Puerto Ayora, které je nejlidnatějším městem souostroví. Ostrov je vlastně velká nečinná sopka. Odhaduje se, že poslední erupce této sopky proběhla asi před milionem let. Puerto Ayora představuje jedno z nejrušnějších středisek na ostrově.
Dnes navštívíte vnitrozemí ostrova, kde se žíje endemických druhů vč. Želv sloních. Dále Výzkumnou stanici Charlese Darwina. Naleznete zde informační centrum, muzeum a líheň k odchovnu malých želviček. Právě zde ekvádorští a zahraniční vědci pracují na různých projektech a výzkumech. Také se vydáte k Bellavista kde se nacházejí známé lávové tunely. Tyto podzemní tunely jsou více než kilometr dlouhé. (Oběd).
Stravování: (snídaně, oběd, večeře, vč. svačiny)
Přenocování na ostrově ve 3*** hotelu v Puerto Ayora.

13. den

GUAYAQUIL Ekvádor
Snídaně
Transfer na letiště a odlet zpět do Guyaquil. Večerní odlet do Mnichova.

14. den

Přílet zpět do Mnichova (Vídně nebo Prahy)

Slevy a příplatky

* Při větším počtu účastníků další slevy
* Možnost zajištění služeb českého průvodce

Počasí

Peru

15°C Oblačno

×