800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeru, Chile a Velikonoční ostrov

Za historií, za památkami, za přírodou

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet do peruánské Limy a dále do do Cuzca

2. den

CUZCO
Po příletu do Cusca Vás na letišti přivítá náš zástupce. Transfer do hotelu.

3. den

CUSCO / MACHU PICCHU / CUSCO
Snídaně, oběd
Společný transfer na vlak (typ VISTADOME) a odjezd do Machu Picchu. Po příjezdu celodenní výlet se skupinou a anglicky mluvícím průvodcem na vrchol hor, mezi ruiny předkolumbovského inckého kultovního města v peruánských Andách (2430 m n. m). Po prohlídce ruin oběd v místní restauraci.
Transfer zpět do Cusca a do hotelu

4. den

CUSCO / LIMA
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Limy. Po příletu transfer do hotelu.
Ubytování v CASA ANDINA MIRAFLORES-CENTRO (day use)
Půldenní - privátní - výlet s angl. mluvícím průvodcem po Limě. Navštívítě historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, rezidenční čtvrti San Isidoro, Miraflores a další zajímavá místa v Limě.
Večer transfer na letiště a odlet na Velikonoční ostrov přes Santiago.

5. den

VELIKONOČNÍ OSTROV Chile
Po příletu transfer na letiště a ubytování.

6. den

VELIKONOČNÍ OSTROV Chile
Snídaně
Celodenní výlet se skupinou s angl. mluvícím průvodcem: navštívíte ceremoniální místa (Ahu): Vaihau, Tongariki, Te Pito Kura, Nau Nau a Rano Raraku. Nejdůležitějším místem bylo Ahu Tongariki - je to největší ahu nalézající se na jižním pobřeží Velikonočního ostrova, nedaleko sopky Poike. Plošina ahu je více než sto metrů dlouhá a okolo dvou metrů vysoká. Na ahu je vztyčeno 15 soch Moai, včetně nejtěžší dokončené a vztyčené sochy, vážící 86 tun. Ahu Tongariki bylo hlavní centrum Hotu Iti, svazu východních domorodých obyvatel Velikonočního ostrova.
Rano Raraku –je boční kráter dnes již neaktivní sopky Maunga Terevaka. Vnější svah kráteru Rano Raraku byl v době od šestého do osmnáctého století lomem, ze kterého původní obyvatelstvo ostrova tesalo monolitické sochy Moai. Exkurzi po nejzvýznámějších místech ostrova zakončíte návštěvou pláže Anakena na severním pobřeží ostrova. Anakena je spolu s pláží Ovahe jednou ze sedmi částí Národního parku Rapa Nui. Je to jedno z mála míst ostrova, umožňující dobrý přístup z moře, protože jinak v podstatě celé pobřeží Velikonočního ostrova se vyznačuje strmými, obtížně přístupnými útesy. V okolí pláže se nachází dvě plošiny Ahu. Na první, Ahu Ature Huki, je pouze jedna socha Moai, na druhé Ahu Nau Nau je sedm soch.

7. den

VELIKONOČNÍ OSTROV Chile
Celodenní výlet s angl. mluvícím průvodcem: navštívíte Ahu Akivi se sedmi sochami Moai. Na rozdíl od ostatních kultovních center, Ahu Akivi se nenalézá na pobřeží, ale ve vnitrozemí ostrova. Je to také jediná Ahu, jejíchž sochy jsou nasměrovány obličeji k oceánu.
Dále tajuplná jeskyně Ana Kai Tangata
Obřadní vesnice Orongo, která byla až do devatenáctého století centrem kultu Ptačího muže. Vesnice Orongo se nachází na dramatickém místě jihozápadní části hřebenu kráteru Rano Kau.
Rano Kau - 324 metrů vysoká vyhaslá sopka tvořící jihozápadní část ostrova. Kráter sopky je rozlohou největším z kráterů, nalézajících se na ostrově. Rano Kau je součástí světového dědictví UNESCO a je jednou ze sedmi částí Národního parku Rapa Nui.
Ahu Vinapu - archeologická lokalita na Rapa Nui, Ceremoniální centrum obsahuje jednu z větších ahu na Ostrově.
Puna Pau je lom v malém kráteru, nacházející se na okraji obce Hanga Roa, na jihozápadě Velikonočního ostrova a je současně také název jedné ze sedmi částí Národního parku Rapa Nui. Dále návštěva jeskyní Ane Te Pahu. Návrat zpět do hotelu.

8. den

VELIKONOČNÍ OSTROV / SANTIAGO DE CHILE Chile
Transfer na letiště a odlet do Santiaga. Po přílet privátní transfer do hotelu.

9. den

SANTIAGO / VALPARAISO Chile
Snídaně
Celodenní skupinový výlet do Valparaísa a Viňa del Mar. Půvabné historické Valparaíso se rozkládá převážně na kopcích, je zde celkem 16 lanovek (místní jim říkají ascensores - výtahy), což je největší počet v jednom městě na světě. Valparaíso je starobyle působící město s velkým přístavem. Půvab Valparaísa má dvě složky: chlapsky drsný přístav a spíše žensky oblé kopce, úžasná sídla a poetické dlážděné ulice. Viňa del Mar je nazývána městem zahrad. Návrat do Santiaga de Chile

10. den

SANTIAGO Chile
Půldenní prohlídka Santiaga de Chile autobusem. Prohlédnete si Libertador Bernardo O’Higgins Avenue, komerční centrum Providencia, park Balmaceda, horu San Cristóbal (s možností výstupu), Forestal Park a Umělecký Palác, Park Armas s katedrálou. V případě volného času navštívíte Government Palace a krátká zastávka u prezidentského paláce. Nakonec prohlídka staré části města s neoclasickými, barokními a koloniálními budovami.
Transfer na letiště v odpolednich hodinách a odlet do Prahy.

11. den

Přílet do Prahy

Cena nezahnuje

volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu): 990 Kč
odletové taxy při odletu:
z Chile 2x 25,- USD/os.
z Peru: vnitrostátní linky: 6.82 USD/os. ,mezinárodní linky 31.00 USD/os.

Počasí

Peru

19°C Oblačno