800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeru - Do říše Inků

16 denní poznávací zájezd do Peru.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

16 denní poznávací zájezd do Peru

Den 1. Praha – Lima
 • Odlet z Prahy do Madridu s leteckou společností Iberia; odkud následuje přímý let letecké společnosti LAN do Limy.
Den 2. Lima
 • V ranních hodinách přílet do Limy; transfer do hotelu na úrovni * * *; ubytování; možnost odpočinku. Po obědě v hotelu následuje okružní jízda Limou; město jehož historické centrum bylo v roce 1988 zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Následuje prohlídka tohoto jedinečného města. Navštívíte katedrálu; sídlo parlamentu; obecní dům nacházející se na hlavním náměstí; následuje návštěva kostela San Francisco s jeho klášterem; muzeum koloniálního umění a katakomby; pohřebiště pro kněze. Dále je v programu procházka tradiční a komerční oblastí Limy; návštěva Národního muzea archeologie; antropologie a historie. Prohlídka končí zastávkou s možností velkolepého výhledu na pacifický oceán. Návrat do hotelu; ubytování; volný program; večeře; nocleh.
Den 3. Lima – Paracas - Nazca
 • Odjezd z hotelu po snídani v časných ranních hodinách a cesta do Národní rezervace Paracas; která se nachází cca 268 km jižně od hlavního města Limy. Zde najdete Paracas Bay; která byla založena v roce 1975 z důvodu ochrany biologie a ekologie mezi Tichým oceánem a tropickou pobřežní pouští. Dále následuje cesta lodí na ostrovy Ballestas. Během cesty budete mít možnost spatřit různé druhy ptactva jako jsou plameňáci; kormoráni; dále lachtany a tučňáky. Po návratu odjezd autobusem do Nazca; ubytování v hotelu na úrovni * * * a oběd v blízké restauraci; zbytek odpoledne volný program. Večeře v hotelu. Nocleh.
Den 4. Nazca - Arequipa
 • Po snídani v hotelu v časných ranních hodinách odjezd na letiště odkud letadlem typu Cessna poletíte nad náhorní plošinou Nazca kde se nachází obrazce; tzv. geoglyfy tvořící světlé linie. Dodnes není jednoznačně prokázáno; z jakého důvodu byly tyto obrazce; stařší více než 2 tisíciletí vytvořeny. Po návratu odjezd na Arequipa. Ubytování v hotelu na úrovni * * * ; večeře; nocleh. (Oběd dle času buď formou balíčku v autobusu či v místní restauraci)
Den 5. Arequipa
 • Po snídani v hotelu okružní jízda městem; známým jako „La Ciduad Blanca“ tedy Bílé město pro jeho koloniální budovy postavené z bělavého sopečného kamene; sillaru. Navštívíte nádherně zdobené barokní kostely a domy v historickém centru; klášter Santa Calina ze 16.století; který tvoří malá tvrz obklopená vysokými zdmi. Vyjdete i na vyhlídku Yanahuara; odkud budete mít nádherný výhled na město a okolní krajinu se sopkami v pozadí. Oběd v typické místní restauraci. Odpoledne volný program. Večeře v typické místní restauraci. Nocleh.
Den 6. Arequipa - Colca
 • Po snídani v hotelu odjezd do vesničky Chivay; která je vstupní branou do kaňonu Colca Valley; cestou uvidíte sopky; a národní rezervace Salina/Aguada Blanca se spoustou andských velbloudů; tzv. alpak; vikuní a lam. Je zde fantastická horská krajina se zasněženými vrcholky pod přímými slunečními paprsky. Po příjezdu do vesnice ubytování v hotelu na úrovni * * * ; oběd. Po obědě následuje možnost koupání v horkých pramenech „La Celera“. Návrat do hotelu; ubytování; nocleh.
Den 7. Colca - Puno
 • Snídaně v hotelu; odjezd na jeden z nejhlubších kaňonů na světě. Colca je kaňon hluboký 4 160 metrů a můžete zde spatřit okouzlující krajinu; létající kondory a mnoho dalších úkazů. Po návratu do vesnice oběd v typické místní restauraci; transfer na autobusovou zastávku odkud následuje odjezd do městečka Puno; kdy samotná cesta potrvá cca 5 hodin. Během cesty zastávky s možností focení sopek; flóry i fauny. Po příjezdu do Puna ubytování v hotelu na úrovni * * *; večeře a nocleh.
Den 8. Puno
 • Po snídani v hotelu v časných ranních hodinách následuje Uros a Taquile Tour. Transfer do přístaviště Puno k jezeru Titicaca; kde program začíná. Odtud pojedete motorovým člunem na plovoucí ostrůvky Uros; které byly uměle vybudovány indiánským kmenem Uros; po kterém jsou i nazvány. Ačkoli většina z obyvatel těchto ostrůvků už byla přestěhována na pevninu; dodnes zde žije zbytek obyvatel; kteří se živí rybolovem; lovem ptactva a chovem dobytka; dále prodávají řemeslné výrobky turistům. Poté vás čeká cesta na ostrov Taquile; místo kde se jakoby zastavil čas; kde můžete spatřit místní obyvatele v typických pestrobarevných krojích a odkud se nabízí nádherný výhled na jezero a okolí. Po obědě v typické místní restauraci následuje odjezd zpět do Puna a transfer do hotelu. Večeře v místní restauraci s ukázkou typické lidové hudby. Ubytování; nocleh.
Den 9. Puno - Cusco
 • V ranních hodinách check out a cesta do městečka Cusco. Během samotné cesty; která trvá cca 8 hodin budete mít oběd formou švédského stolu ve vesničce Sicuani a další tři zastávky zahrnující prohlídky archeologických komplexů Pikillacta a Raqchi; dále kostela San Pedro de Andahuaylillas; postaveného v roce 1580 a zdobeného jemnými koloniálními freskami a barokními obrazy; následuje transfer do hotelu v Cuscu; ubytování; volný program; večeře a nocleh.
Den 10. Cusco – Sacred Valley
 • V ranních hodinách po snídani v hotelu odjezd na výlet do Sacred Valley; známého jako důležitou a významnou složku Inků. Naleznete zde ruiny z doby Inků; ale také překrásné pestrobarevné a starobylé vesničky. Následuje transfer do hotelu v Sacred Valley; ubytování; večeře a nocleh.
Den 11. Sacred Valley - Machu Picchu
 • Po snídani v hotelu transfer do jedné ze starobylých vesniček Ollantaytambo na vlakové nádraží; odkud následuje odjezd do známé vesničky Machu Picchu (Aguas Calientes); cesta vlakem trvá přibližně 90 minut.. Ubytování v hotelu na úrovni * * *. Oběd v místní restauraci; odpoledne volný program (možnost procházky po vesničce či návštěvy horkých pramenů; nacházejících se nedaleko). Večeře a nocleh v hotelu.
Den 12. Machu Picchu - Cusco
 • Snídaně v hotelu v časných ranních hodinách. Následuje transfer na Machu Picchu; kde pěšky vyjdete nahoru k citadele; jež je obklopena vysokými horami a bujnou vegetací. Po několika hodinách na Machu Picchu pojedete zpět do Aguas Calientes; kde vás čeká oběd a následný odjezd zpět do Cusca. Ubytování; nocleh.
Den 13. Cusco
 • Po snídani v hotelu volné dopoledne s možností odpočinku či nákupů. Po obědě následuje menší prohlídka města ; které je nejkrásnějším městem Peru a bylo založeno ve 12. století. Navštívíte Plaza de Armas; což je hlavní náměstí města; dřívější místo korunovací; které bývalo obklopeno kamennými hradbami. Dále navštívíte památky města; mezi něž jednoznačně patří chrám Slunce Koricancha; na jehož zdivu dnes stojí kostel svatého Dominika; incké lázně a pevnost Sacsayhuamán; transfer do hotelu; ubytování. Večeře s ukázkou lidové tradiční hudby v místní restauraci. Nocleh.
Den 14. Cusco - Lima
 • Po snídani v hotelu v časných ranních hodinách transfer na letiště a odlet do Limy; kde následuje transfer do hotelu; ubytování a oběd. V odpoledních hodinách návštěva rozsáhlého opevněného chrámu Pachacamac; který ve své době představoval poutní místo a zároveň sloužil jako věštírna. Místo se nachází cca 31 km jižně od Limy.Návrat do hotelu; večeře v místní restauraci. Nocleh.
Den 15. Lima – Madrid - Praha
 • Po snídani v hotelu volný program s možností odpočinku či nákupů. Po obědě transfer na letiště a odlet do Madridu s leteckou společností Lan přímým letem. Z Madridu následuje let do Prahy s leteckou společností Iberia.
Den 16. Lima – Madrid - Praha
 • Přílet do Prahy.

Změna programu vyhrazena.

V ceně zájezdů je zahrnuto

Letecká doprava Praha – Madrid – Lima - Madrid - Praha; letištní a bezpečnostní taxy včetně pozemních služeb; palivový příplatek kalkulovaný na cenu paliva k datu 1. 6. 2010; veškeré transfery na místě klimatizovaným autobusem; letenka Cusco - Lima; česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu (při minimální účasti 30 osob); místní odborní průvodci v angličtině a/nebo ve španělštině; 13 noclehů v hotelech dle programu (2 noclehy během poznávacího okruhu v Limě; jeden v Nazca; tři v Arequipa; dva v Punu; jeden v Sacred valley; jeden na Machu Picchu; tři v Cuscu; plnou penzi během poznávacího programu; pobytovou taxu; místní DPH; popsaný program s výjimkou vstupů do historických objektů a památkových zón a fakultativních výletů; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto

Doporučený příplatek za cestovní pojištění ve výši 40 Kč/osoba/den a 20 Kč/ dítě do 12 let/den (podrobnosti o rozsahu cestovního pojištění najdete na úvodních stranách katalogu); letištní taxy a odletovou taxu při místním přeletu Cusco - Lima (cca 12 USD za osobu; splatné na místě v hotovosti); odletová taxa při odletu z Peru cca 30 USD za osobu; vstupy do historických objektů a památkových zón během poznávacího okruhu; nápoje během poznávacího programu; spropitné; fakultativní služby.

Počasí

Peru

15°C Oblačno

×