800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Peru - dobrodružství v Amazonii a treking v Andách

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy via Madrid do Limy.

2. den

LIMA
Přílet do Limy – transfer do hotelu a na rozdíl od jiných programů na našem trhu ihned ubytování a odpočinek. Odpoledne volný program - přenocování.

Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac, kdysi byla nejbohatším městem světa. Dnešní Lima je kosmopolitním velkoměstem s řadou koloniálních památek převážně církevního charakteru, které kontrastují s moderní výstavbou a chudinskými čtvrtěmi na okraji města. Klasická koloniální architektura vyniká barokním zdobnostím. Chloubou města je centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou. V jedné z kaplí katedrály odpočívá Francisco Pizarro, dobyvatel, který rozvrátil nejmocnější indiánskou říši amerického kontinentu, Inckou říši. Největší atrakcí Limy je jedinečné Muzeum zlata, kde je možné vidět pozůstatky bývalého bohatství z období civilizací Chavín, Paracas, Nazca, Chimú, Moche, Wari, Lambayeque a Inca.

3. den

CUSCO (snídaně)
Odlet do Cusca. Po příletu Vás čeká prohlídka koloniálního města vystavěného na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele. Ubytování v hotelu a přenocování.

Cusco je nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533. Cusco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

4. den

POSVÁTNÉ ÚDOLÍ (snídaně, oběd)
Snídaně v hotelu – odjezd do Sacred Valley, nádherného údolí řeky Urubamby – návštěva Ollantaytambo, původního vojenského, náboženského a zemědělského centra. Odtud zdejší pevnost ,nacházející se v nejvyšší části pohoří, chráninila celé údolí od nájezdů útočníků. Pohled na město z vrcholu je ohromující a ještě dnes jsou úzké uličky a vodní kanály používány místními obyvateli. Po obědě v místní restauraci, budete pokračovat do městečka Pisac, známého pro své typické řemeslné trhy, plné barev a tradicí. Odpoledne návrat zpět do Cusca.

5. den

SALKANTAY TREKING (snídaně, oběd, večeře)
Treking: Cusco – Mollepata – Soraypampa – Soroy Cocha Lake
Ráno v 5:30 odjezd busem do městečka Mollepata (2.100mnm) na svazích nad řekou Apurimac, kde se nachází archeologický komplex Tarawasi s inckým chrámem. Po prohlídce komplexu odjezd autobusem dále do Soraypampa, kde začíná Váš trek. Průvodci zabalí Vaše batohy na muly a Váš cca 5 hod. výstup ke kempu u jezera Huayracpampa může začít. Cestou poznáte místní floru i faunu a kolem Vás se budou rozprostírat nádherné hory Salkantay. Kemp se nachází přímo pod ledovcem Salkantay. Je doporučené mít spacák vhodný do mrazivých podmínek.

6. den

SALKANTAY TREKING (snídaně, oběd, večeře)
Soroy Lake – Qelqemachay - Colcapampa
Den začnete cca 1 hod výšlapem k průsmyku Huayracpampa (4.460 mnm). Po odpočinku a času na fotografování, začnete sestupovat ke Santa Teresa s obědem v Qelqemachay. Během sestupu budete mít ukázkovou příležitost sledovat měnící se vegetační pásma až do tropické džungle. Kemp v Colcapampa je blízko termálních pramenů.

7. den

SALKANTAY TREKING (snídaně, oběd, večeře)
Colcapampa – Lucma Bamaba
Dnešní cesta bude velmi příjemná s krásnou tropickou přírodou plnou orchideí a 80m vysokými vodopády. kemp se nachází v Lucma Bamba.

8. den

SALKANTAY TREKING (snídaně, oběd, večeře)
Lucma Bamaba – Llactapata – Aguas Calientes
Dnešek pokračuje trekingem subtropickou vegetací k vesnici Lucmabamba, kde se dodnes nacházejí část původní incké cesty (inka trail). Postupný výstup deštným lesem Vás zavede do 2.700mnm Llactapata, odkud spatříte úchvatné ruiny Machu Picchu a okolní horské štíty. Odpoledne cesta vlakem do Aguas Calientes, kde přenocujete v hotelu.

9. den

SALKANTAY TREKING (snídaně)
Aguas Calientes – Machu Picchu - Cusco
Brzy ráno v 6.00 odjezd autobusem k ruinám Machu Picchu, kde se za doprovdu zkušeného průvodce dozvíte mnoho o historii tohoto divu světa.

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl kromě několika místních Kečuů nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham. Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

10. den

SALKANTAY TREKING (snídaně)
V 6.00 hod odjezd autobusem k ruinám Machu Picchu, kde Vás zkušení průvodce provede po této světoznámé památce a dozvíte se mnoho zajímavého nejen o funkci této stavby, ale i o incké kultuře. Odpoledne návrat zpět do Cusca. Přenocování v hotelu.

11. - 14. den

AMAZONIE (snídaně, oběd, večeře)
Odlet do Puerto Maldonado a asi hodinová cesta do deštného pralesa Vás zavede do Refugio Amazonas Lodge. Lodge je postavená v tradičním stylu aby co nejméně narušovala okolní panenskou přírodu. K dispozici jsou jak pokoje v hlavní budově, tak i bungalovy, vždy s vlastním sociálním vybavením a koupelnou. V restauraci pak můžete ochutnat místní speciality insipirované jidelníčkem domorodých obyvatel. Relaxovat můžete ve venkovním bazénu s jacuzzi nebo si půjčit si kánoi a kajak a projet se po nedaleké laguně.
Každý den je pro Vás připraven široký program aktivit, které Vám pomohou lépe pochopit život indiánů v amazonii a poznat okolní divokou faunu a floru. Pro nadšence je připravena možnost vydat se na lov ryb. Nezapomeňte si se bou vzít ani dalekohled, Amazonie je proslulá druhovou rozmanitostí ptáků, proto je pro Vás připraven i výlet za pozorováním opeřených krasavců.

14. den

AMAZONIE - LIMA - PRAHA (snídaně)
Dnes se rozloučíte s Amazonií. Čeká Vás transfer na letiště a odlet do Limy. V případě dostatku času Vás ještě čeká půldenní prohlídka města. V podvečer transfer na letiště a odlet do Prahy.

15. den

PRAHA

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Peru

16°C Oblačno

×