800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeru

13-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. - 2. den

Odlet z Prahy do Limy. Přílet v odpoledních hodinách, transfer do hotelu. Po krátkém odpočinku seznamovací procházka v okolí hotelu. Nocleh.

3. den

Snídaně. Dopoledne odjezd na půldenní okružní jízdu městem a návštěva muzea Larco Herrera. Užijete si koloniální Limu, navštívíte hlavní náměstí, postavené Francisem Pizarro – zakladatelem Limy, prezidentský palác, katedrálu, arcibiskupský palác, radnici, fontánu a další zajímavá lákadla centra Limy. Navštívíte arcibiskupský palác a kostel San Francisco. Okružní jízda Limou – San Isidro, Miraflores. Po obědě návštěva jednoho z nejzajímavějších muzeí Peru - Rafael Larco Herrera Archaeological Museum s průvodcem. V tomto muzeu se nachází největší soukromá sbírka na světě peruánského a prekolumbijského umění. Rafael Larco Hoyle založil toto museum 28. července 1926 v Trujillo. V roce 1958 ho přestěhoval do Limy, instaloval ho v domě Colonial house v části Limy Pueblo Libre. Tato lokalita byla renovována v charakteristickém stylu 18. století. Téměř 45000 kusů této sbírky je vystaveno pro veřejnost v místnostech Permanent Hall, Jewelry Vault a Classified Storage Area. Ve sbírkách uvidíte kovové, keramické a kamenné předměty, kulturu, šperky a textilie – vše z prekolumbijské kultury. Na závěr navštívíme světově unikátní Erotic Hall, ve které se letmo seznámíte s fascinujícím sexuálním životem pradávných Peruánců. Nocleh.

4. den

Snídaně. Ráno transfer na letiště, odlet do Arequipy, transfer do hotelu. Arequipa je jedno z nejkrásnějších měst v Peru v nadmořské výšce 2350 m n. m. na úpatí činné sopky El Misti, nazývané také „Bílé město“. Zasněžené vrcholky aktivních vulkánů, vysoko položených pouští, termálních horkých pramenů, solných jezer a nejhlubších kaňonů na světě. Odpoledne navštívíte oblast Carmen Alto, kde můžete obdivovat krásnou krajinu města, vulkánů a terasy vybudované před obdobím Inků. Návštěva čtvrti San Lázaro a Yanahuara, známé svou krásnou vyhlídkou a antickým kostelem. Návštěva katedrály na náměstí Armas a církevního chrámu Santa Catalina, nádherného romantického místa z 16. stol., postaveného Španěly. Nocleh.

5. den

Snídaně. Ráno odjezd do oblasti Colca Canyon, který je nejhlubším kaňonem na světě. Vydáme se silnicí Yura do hor se zasněženými vrcholky Chachani směrem k Pampa Canahuas – rezervace salin a solných dolů, domov lam a vikuní. Návštěva měst Callalli a Sibayo, příjezd do Chivay. Po obědě ubytování v hotelu. Možnost podvečerní návštěvy termálních pramenů v La Calera. Nocleh.

6. den

Snídaně. Velmi časně ráno odjezd z hotelu k vyhlídce na pozorování úchvatných letů kondorů a jednoho z nejhlubších kaňonů na světě s nepřeberným množstvím miniaturních teras. Malebné údolí a plachtění kondorů je nezapomenutelným zážitkem a patří určitě k tomu nejlepšímu, co Peru nabízí. Na cestě zpět do Chivay projedeme vesnice Pinchollo, Masa, Achoma, Yanque. Odpoledne přesun do Puna k jezeru Titicaca. Krása a šarm města jsou tvořeny milým přístupem místních obyvatel a smíšenou andskou architekturou, která se rozkládá po celých úpatích hor až k břehu jezera Titicaca. Oblast Puna je bohatá na archeologické nálezy a historické monumenty, od dob, kdy bylo poprvé osídleno třemi různými civilizacemi na břehu jezera Titicaca - kmeny Aymara, Quechua a Španěly. Tento mnohokulturní původ způsobil míšení ras tak, že ji vidíte i v uměleckém a kulturním vyjádření a speciálně v jejich rozmanitém folkloru, který dělá z města Puno hlavní město folkloru. Nocleh.

7. den

Snídaně. Ráno se vydáme na dva nejznámější ostrovy jezera Titicaca – Uros a Taquile . Vyhlídková plavba po jezeře Titicaca. Jezerní voda má průměrnou roční teplotu okolo 10 °C a dosahuje maximální hloubky přes 300 m. Návštěva kmene indiánů Uros, kteří žijí na ostrovech vytvořených ze zvláštního typu rákosu zvaného „totora". Návštěva ostrova Taquile, kde žijí indiáni tradičními způsoby života – zemědělství, rybaření, rukodělné práce žen. Oběd na ostrově. Návrat lodí zpět do Puna. Nocleh.

8. den

Snídaně. Transfer z hotelu v Puno na nádraží, nástup do vlaku a odjezd Andean Explorer Train do Cusco (jezdí jen v sobotu, v pondělí a ve středu). Užijete si klasickou cestu přes Andy ve famózním Andském expresu. Tento luxusní Andean Explorer je velmi pěkně dekorovaný v jemném stylu velkých salonních vozů z dvacátých let minulého století a tvoří jej řada plně renovovaných vozů včetně jídelního a vyhlídkového s otevřeným prostorem. Jde o naprostý unikát v Jižní Americe. Nejen přírodní scenérie, ale sám Andský expres bude pro Vás nezapomenutelným zážitkem. Během jízdy servírovaný oběd v jídelním voze. Ubytování a nocleh.

9. den

Snídaně. Ráno odjezd na prohlídku indiánských ruin v Pisacu se zbytky předkolumbijských osad ve vyšších částech pohoří. Návštěva indiánského trhu v Pisacu , odtud odjezd do svatého údolí Sacred Valley of The Incas na severu k ruinám Ollantaytambo, typickému inckému sídlišti, které se nachází 21 km od Urubamby. Jedna z nejlépe zachovaných částí areálu, nazývaná jako Hanan Huacaypata leží severně od hlavního náměstí a skládá se z 15 budov postavených z elegantně opracovaných kamenných zdí a kvádrů. Nocleh.

10. den

Snídaně. Machu Picchu - Ztracené město Inků, Kulturní dědictví lidstva, takovými a dalšími jmény je nazýván tento div světa – kamenné město postavené s neuvěřitelnou technikou a přesností pro tuto oblast a v té době. Kámen po kameni lícuje perfektně bez použití cementu s působivou přesností, nádhernými detaily, význačné pro nejpůsobivější paláce světa. Taková je architektonická technologie Machu Picchu. Pro Machu Picchu není význačná jen vyvážená architektura tohoto terénu, ale i efektivní městské plánování. Nejen technologie umožňující dosáhnout všechny druhy uspokojení potřeb jako jídla a čerstvé vody, nejen úchvatné přírodní scenérie s dramatickými kontrasty mezi příkrými horami a hlubokými údolími. Nejen ekologická ochrana přírody, která zahrnuje mnoho druhů fauny a flory, která je unikátní ve světě. Co je nejmarkantnější na Machu Picchu je poselství dávné kultury života modernímu světu. Protože kde můžete vidět lidskou práci, projevující nejhlubší respekt přírodě. Cítíme zde důkaz vznešenější filosofické cesty myšlení. Vidíme zde pozůstatky společnosti, která dosáhla sociální spravedlnost, založenou na pracovní tradici. Hiram Bingham objevil Machu Picchu v r.1911; je to trvalý památník božství, o kterém se říká „uvidět a zemřít“. Tento výlet začíná velmi brzy ráno odjezdem vlaku do Aguas Calientes, městečka 20 minut vzdáleného od Machu Picchu, odtud autobusem nahoru na Machu Picchu. Po obědě transfer zpět do Cusco. Ubytování a nocleh.

11. den

Snídaně. Polodenní okružní jízda městem, návštěva největších pamětihodností Cusca z obou období Inků & Koloniálního období - návštěva Korikancha (starověký chrám Slunce), návštěva ulice Inca v Loreto (12 hranatých kamenů) a Ahuajpinta, kde se zachovaly zbytky zadní části paláce ze starověkého města a návštěva monumentální koloniální Katedrály. Poté budeme pokračovat k vykopávkám Ruins of Cusco, navštívíme archeologický park Saqsaywaman (pevnostní chrám), blízkou svatyni Kenquo (pohřební bohoslužby) a Tambomachay (očistné rituály), kromě toho prastaré incké skladiště Tambo of Pukapukara. Koloniální monumentální stavby, katedrála famózně vyzdobená zlatem a stříbrem. Nocleh.

12. den

Snídaně. Transfer na letiště na vnitrostátní let Cuzco – Lima. Mezinárodní let Lima Praha.

13. den

Snídaně. Transfer na letiště na vnitrostátní let Cuzco – Lima. Mezinárodní let Lima Praha. Přílet do Prahy.

Počasí

Peru

18°C Oblačno

×