800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeru - tajemná země Inků a amazonský prales

Poznávací zájezd, který Vám přiblíží nejlepší peruánské památky a krásy přírody vč. jezera Titicaca a monumentu Machu Picchu a nakonec Vás zavede až do vzdáleného amazonského deštného pralesa.
Zájezd je koncipován ve 2 variantách: 3* hotely se skupinovými výlety a dražší se 4-5* hotely s privátním průvodcem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Limy

2. den

LIMA
Přílet do Limy – transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města s vlastním soukromým průvodcem. Nocleh.
Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac, kdysi byla nejbohatším městem světa. Dnešní Lima je kosmopolitním velkoměstem s řadou koloniálních památek převážně církevního charakteru, které kontrastují s moderní výstavbou a chudinskými čtvrtěmi na okraji města. Klasická koloniální architektura vyniká barokním zdobnostím. Chloubou města je centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou. V jedné z kaplí katedrály odpočívá Francisco Pizarro, dobyvatel, který rozvrátil nejmocnější indiánskou říši amerického kontinentu, Inckou říši. Největší atrakcí Limy je jedinečné Muzeum zlata, kde je možné vidět pozůstatky bývalého bohatství z období civilizací Chavín, Paracas, Nazca, Chimú, Moche, Wari, Lambayeque a Inca.

3. den

PUNO
Snídaně v hotelu – transfer na letiště a odlet do Juliaca – přílet a transfer do hotelu v Punu – odpoledne - nocleh
Stravování: snídaně
Puno leží na břehu jezera Titicaca, je to město se širokou paletou památek z doby největšího rozkvětu civilizace Inků a zezero Titicaca zde vytváří přirozený přístav. Puno bylo založeno v roce 1668 a v minulosti patřilo k nejbohatším městům v Peru díky stříbrným dolům v okolí.
Jezero Titicaca leží na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem a je tak největším vysokohorským jezerem světa, zároveň je posvátným místem Inků. Má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros. Žijí na nich indiáni, kteří věří ve svou výjimečnost. Říkají o sobě, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Své jezero opouštějí jen zřídka. Žijí kolektivním způsobem, připomínajícím jakousi komunu. Společně vyrábějí rukodělné výrobky, společně vyjíždějí na lov ryb. Své přebytky vozí na trh do města Puno, které leží na břehu. O výdělky se dělí. Na jednom z ostrůvků zřídila vláda před několika lety školu, je tu také knihovna a ošetřovna.

4. den

PUNO - JEZERO TITICACA
Snídaně v hotelu – odchod do přístavu – plavba k rákosovým ostrůvkům kmene Los Uros – návštěva ostrůvků – návrat do hotelu – oběd – odpoledne návštěva ostrova Taquile – v podvečer návrat do hotelu – nocleh
Stravování: snídaně, oběd
Jezero Titicaca leží na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem se rozkládá jezero Titicaca, které je největším vysokohorským jezerem světa a je posvátným jezerem Inků. Má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros. Žijí na nich indiáni, kteří věří ve svou výjimečnost. Říkají o sobě, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, které má stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Své jezero opouštějí jen zřídka. Žijí kolektivním způsobem, připomínajícím jakousi komunu. Společně vyrábějí rukodělné výrobky, společně vyjíždějí na lov ryb. Své přebytky vozí na trh do města Puno, které leží na břehu jezera. O výdělky se dělí. Na jednom z ostrůvků zřídila vláda před několika lety školu s pěti třídami, je tu také knihovna a ošetřovna. Zdrojem příjmů ostrovanů jsou také turisté.

5. den

CUZCO
Snídaně v hotelu - odjezd - přejezd hor ( téměř 5 000 m.n.m.) – naschvál nevolíme obvyklou cestu vlakem, protože přejezdem (autobusem) máte možnost zažít opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Antiplano - příjezd do Cusca - transfer do hotelu - ubytování v hotelu –nocleh
Stravování: snídaně - oběd
Cusco je nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.
Cusco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

6. den

CUZCO
Snídaně v hotelu - Prohlídka koloniálního města vystavěného na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele – Pozdě odpoledne návrat do hotelu - nocleh.
Stravování: snídaně

7. den

CUZCO
Snídaně v hotelu – odjezd do Sacred Valley = nádherného údolí řeky Urubamby – návštěva Ollantaytambo, původního vojenského, náboženského a zemědělského centra. Odtud zdejší pevnost ,nacházející se v nejvyšší části pohoří, chráninila celé údolí od nájezdů útočníků. Pohled na město z vrcholu je ohromující a ještě dnes jsou úzké uličky a vodní kanály používány místními obyvateli. Po obědě v místní restauraci, budete pokračovat do městečka Pisac, známého pro své typické řemeslné trhy, plné barev a tradicí. Ubytování v Cusco – nocleh.
Stravování: snídaně, oběd

8. den

CUZCO - MACHU PICCHU
Snídaně v hotelu – transfer na vlakové nádraží a odjezd luxusním vlakem Vistadome krásnou peruánskou horskou krajinou až na úpatí hory, na které stojí mýtické Machu Picchu – prohlídka světoznámé památky – návrat do městečka Machu Picchu Pueblo – oběd a návrat vlakem do Cusca – transfer z nádraží v Cusco do hotelu – nocleh
Stravování: snídaně, oběd, večeře
Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl kromě několika místních Kečuů nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham.
Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

9. den

IQUITOS
Snídaně - oběd - večeře
Transfer na letiště a odlet do amazonské části Peru - Iquitos.
Transfer s krátkou prohlídkou města do přístavu. Odtud se vydáte 25 mil podél toku Amazonky až k lodži Ceiba Tops.
Odpoledne Vás čeká první vzrušující seznámení s amazonskm pralesem během procházky kolem resortu. Po večeři se zastavte v malém baru El Toucan, kde můžete odpočívat a bavit se, zatímco místní hrají na kytaru a flétnu, nebo se zaposlouchejte do některé z amazonských legend, které bude vyprávět průvodce.
Nocleh

10. den

IQUITOS
Snídaně - oběd - večeře
Výlet lodí po řece, kdy budete moci pozorovat říční delfíny a navštívíte indiány kmene Yagua. Průvodce Vás seznámí s jejich životem, kulturou a jak se jejich život změnil po prvním příjezdu evropanů v průběhu dějin. Budete moci také spatřit tradiční lov za pomocí foukačky a otrávených šípů. Návštěva města Indiána založeného františkánskou misíí. Návrat zpět do Ceiba Tops.

11. den

IQUITOS
Snídaně - oběd - večeře
Časně ráno se vydáte lodí k soutoku řeky Amazonky a Napo a pokračovat budete až do lodže ExplorNapo, kde Vás bude čekat snídaně.
Dále se vypravíte do Canopy Walkway - zde jsou v korunách stromů natažené lávky ve výšce cca 35 m a v délce více jak 500 m. Budete mít tak jedinečnou možnost poznat amazonský prales z zcela jiné perspektivy. Po obědě navštívíte ReNuPeRu - lokaní "botanickou zahradu", kde místní šaman pěstuje více přes 240 léčivých rostlin. Odpoledne návrat zpět do Ceiba Tops na večeři.

12. den

IQUITOS - LIMA
Snídaně
Dopoledne budete mít čas na pěší výlet nebo výlet lodí po amazonském pralese. Odpoledne odlet z Iquitos do Limy.
Transfer do hotelu a ubytování.

13. den

Snídaně
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

14. den

Přílet do Prahy

Info

Zájezd je koncipován ve 2 variantách:
3* hotely se skupinovými výlety a dražší se 4-5* hotely s privátním průvodcem.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Peru

18°C Oblačno

×