800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeruánská mozaika 4* - vytvořte si svůj vlastní zájezd

12-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Základní doporučený balíček: Letenky - transfery - ubytování.

1. den

Praha - Lima
Odlet z Prahy přes Madrid do Limy.

2. den

Lima (snídaně)
Transfer do hotelu, ranní check-in a ubytování se snídaní.
Odpoledne možnost fakultatní prohlídky Limy.

3. den

Arequipa (snídaně)
transfer na letiště a odlet do Arequipy. Transfer do hotelu a ubytováni.
Odpoledne možnost fakultatní prohlídky Arequipy.

4. den

Arequipa /Colca (snídaně)
Volný program nebo fakultativní výlet 2dny/1 Noc - kaňon Colca.

5. den

Arequipa - Titicaca (snídaně)
transfer na letiště a odlet do Juliaca na břehu jezera Titicaca. Transfer do hotelu a ubytování.

6. den

Titcaca (snídaně)
volný program nebo fakultativní výlet po jezeře.

7. den

Titicaca - Cusco (snídaně, oběd)
Odjezd - přejezd hor ( téměř 5 000 m.n.m.) – naschvál nevolíme obvyklou cestu vlakem, protože přejezdem autem (s vlastním řidičem) máte možnost zažít opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Antiplano. Transfer do hotelu a ubytování.

8. den

Cusco (snídaně)
Volný program. Odpoledne možnost fakultatní prohlídky Cusca.

9. den

Valle Sagrado (snídaně)
Transfer do Posvátného údolí. Ubytování.
Fakultatní prohlídka Ollantaytambo a Pisac.

10. den

Cusco (snídaně)
Transfer do hotelu a ubytování.
Fakultativně celodenní výlet na Machu Picchu s návratem do Cusco.

11. den

Cusco - Lima - Madrid - Praha
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den

Přílet.

Výlet: LIMA

Půldenní prohlídka Limy.
Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac, kdysi byla nejbohatším městem světa. Dnešní Lima je kosmopolitním velkoměstem s řadou koloniálních památek převážně církevního charakteru, které kontrastují s moderní výstavbou a chudinskými čtvrtěmi na okraji města. Klasická koloniální architektura vyniká barokním zdobnostím. Chloubou města je centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou. V jedné z kaplí katedrály odpočívá Francisco Pizarro, dobyvatel, který rozvrátil nejmocnější indiánskou říši amerického kontinentu, Inckou říši. Největší atrakcí Limy je jedinečné Muzeum zlata, kde je možné vidět pozůstatky bývalého bohatství z období civilizací Chavín, Paracas, Nazca, Chimú, Moche, Wari, Lambayeque a Inca.

Výlet: AREQUIPA

Půldenní prohlídka města Arequipa, které leží na úpatí sopky "Misti". Na hlavním náměstí, Plaza de Armas si prohlédnete chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, varhany a nádhernou vyřezávanou kazatelnou z v Lille ve Francii. Dále budete pokračovat k jezuitskému kostelu La Compania s malovanou kaplí a tesanými akrádami ze sopečného kamene. Vrcholem prohlídky je návštěva kláštera Santa Catalina. Tento klášter, uzavřený pro veřejnost až do roku 1970, má téměř 400 letou minulost a ještě dnes je domovem pro několik jeptiškek. Prohlídka poskytuje pohled na jejich izolovaný život, většinou dcer bohatých španělských šlechtců. Po prohlídce návrat zpět do hotelu.

Arequipa je druhé největší peruánské město a má přezdívku „Bílé město“. Leží v nadmořské výšce 2 335 m.n.m. a jeho krásu umocňují hory s vulkánem El Misti. Najdete zde i největší katolický klášter Latinské Ameriky Santa Catarina z roku 1570.

Výlet: 2 dny / 1 noc: KAŇON COLCA

1. den: Odjezd přes vesničku Callali do starého městečka Sibayo – prohlídka městečka a oběd – po obědě přejezd do vesnice Chivay s proslulými termálními prameny – možnost koupele v termálních pramenech a odpočinek – ubytování – večeře a nocleh.

2. den: odjezd na vyhlídku "Condor Cross", nejlepší místo pro úchvatný výhled na Colca kaňon s řekou Colca o 1200 m níže a s výhledem na majestátní let kondorů – návrat do Arequipy.
V ceně výletu je ubytování se snídaní.

Výlet: JEZERO TITICACA

Snídaně v hotelu – odchod do přístavu – plavba k rákosovým ostrůvkům kmene Los Uros – návštěva ostrůvků – návrat do hotelu – oběd – odpoledne návštěva ostrova Taquile – v podvečer návrat do hotelu – nocleh Stravování : (snídaně, oběd)
Jezero Titicaca leží na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem se rozkládá jezero Titicaca, které je největším vysokohorským jezerem světa a je posvátným jezerem Inků. Má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros. Žijí na nich indiáni, kteří věří ve svou výjimečnost. Říkají o sobě, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Své jezero opouštějí jen zřídka. Žijí kolektivním způsobem, připomínajícím jakousi komunu. Společně vyrábějí rukodělné výrobky, společně vyjíždějí na lov ryb. Své přebytky vozí na trh do města Puno, které leží na břehu jezera. O výdělky se dělí. Na jednom z ostrůvků zřídila vláda před několika lety školu s pěti třídami, je tu také knihovna a ošetřovna. Zdrojem příjmů ostrovanů jsou také turisté.

Výlet: CENTRUM ŘÍŠE INKŮ - CUSCO

Prohlídka koloniálního města vystavěného na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele.

Výlet: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Odjezd do Sacred Valley, nádherného údolí řeky Urubamby – návštěva Ollantaytambo, původního vojenského, náboženského a zemědělského centra. Odtud zdejší pevnost ,nacházející se v nejvyšší části pohoří, chráninila celé údolí od nájezdů útočníků. Pohled na město z vrcholu je ohromující a ještě dnes jsou úzké uličky a vodní kanály používány místními obyvateli. Po obědě v místní restauraci, budete pokračovat do městečka Pisac, známého pro své typické řemeslné trhy, plné barev a tradicí. Ubytování v Sacred Valley – nocleh.
Stravování : (snídaně, oběd, večeře)

Výlet: MACHU PICCHU

Transfer na vlakové nádraží a odjezd luxusním vlakem Vistadome krásnou peruánskou horskou krajinou až na úpatí hory, na které stojí mýtické Machu Picchu – prohlídka světoznámé památky – návrat do městečka Machu Picchu Pueblo – oběd a návrat vlakem do Cusca – transfer z nádraží v Cusco do hotelu.
V ceně výletu je zahrnuto vstupní povolení na MaPi, veškerá přeprava, prohlídka s průvodcem a oběd.

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl kromě několika místních Kečuů nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham.
Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

Výlet do BOLÍVIE s plavbou přes jezero Titcaca. 3 dny / 3 noci

1. den: Transfer z hotelu do přístavu v Copacabaně – nalodění na katamarán – plavba po jezeře Titicaca – návštěva ostrovů Slunce a Měsíce, legendárního místa, kde podle pověsti vznikla peruánská říše. Navštívíte Inckou Zahradu, Schody a Fontánu, a kulturní komplex Inti Wata. Zde se nalézá podzení muzeum Ekako, centrum tradiční medicíny a stavitelů rakosových lodí. Také navštívíte Incké terasy Pachamama, tradiční umělecké centrum a observatoř Manko Kapac. V komplexu Wata na ostrově Slunce budete moci poznat zručnost a umění stavitelů lodí z jezera Taticacaa dále budete mít příležitost si prohlédnout Palác Pilkokaina Inca. Na severu ostrova Slunce navštívíte izolovanou vesnici Challapampa s ukázkou místních tradičních vystoupenení a ceremonií. Navštívíte místní museum, kapli i školu. Přenocování na katamaránu ****.

2. den: Snídaně na katamaránu – plavba do přístavu – vylodění - transfer z přístavu do města hlavního bolivijského města La Paz. Cestou návštěva starodávné ruiny Tiahuanaco, hlavního města předkolumbovské éry civilizace Tiwanaku.
Tiahuanaco je nevýznamnějším archeologickým nalezištěm v zemi. Leží cca 72 km západně od La Paz u peruánské hranice. Civilizace, která vytvořila Tiahuanaco, se zrodila kolem roku 600 př. n. l. a ještě v roce 700 n.l. se stále dobudovávalo. Úpadek této indiánské civilizace se odhaduje na období kolem roku 1200 n.l., ale důkazy jejího vlivu, především náboženského, byly nalezeny po celém území inckého imperia.
La Paz leží v nadmořské výšce v rozmezí od 3.400 do 4.200 metrů a je nejvýše položeným hlavním městem světa
Stravování na lodi: plná penze

3. den: Po snídani se vydáte na prohlídku města, která Vás provede pestrými tradičními trhy. Tour Vás provede přes koloniální část města, prohlédnete si kostel San Francisco, Gold Museum, Náměstí Murillo a repliku chrámu Tiahuanaco. Z La Paz projedete rezidečnimi čtvrtěmi až do Měsíčního údolí. Zde budete překvapeni krásou bizarních útvarů erozního původu, které jsou oživeny četnými kaktusy. Překrásnému okolí La Pazu dominují stále zasněžené “šestitisícovky” Nevado Illimani (6.439 m n.v.), Nevado Illampu (6.362 m n.v.) a Huayna Potosí (6.088 m n.v.).
Návrat do hotelu - přenocování.

4. den: Odlet do Limy (případně Cusco a pod.)
Cena výletu zahrnuje i letenku La Paz - Lima.

Výlet: AMAZONIE

Transfer na letiště a odlet do Puerto Maldonado. As hodinová cesta po řece Madre de Dios Vás zavede do lodge Inkaterra Reserva Amazonica ****. Lodge je postavená v tradičním stylu aby co nejméně narušovala okolní panenskou přírodu. Ubytování v pokojích s vlastním sociálním vybavením a koupelnou. V restauraci pak můžete ochutnat místní speciality insipirované jidelníčkem domorodých obyvatel. Relaxovat můžete ve venkovním bazénu nebo si půjčit si kánoi a kajak a projet se po nedaleké laguně.
Každý den je pro Vás připraven široký program aktivit, které Vám pomohou lépe pochopit život indiánů v amazonii a poznat okolní divokou faunu a floru. Pro nadšence je připravena možnost vydat se na lov ryb. Nezapomeňte si se bou vzít ani dalekohled, Amazonie je proslulá druhovou rozmanitostí ptáků, proto je pro Vás připraven i výlet za pozorováním opeřených krasavců.

V následujících dnech budete mít dostatek času vydat se na mnoho výletů a zkrátka zažít amazonský prales na vlastní kůži.

Cena zahrnuje:

Základní balíček:
- letenku na trase Praha - Madrid - Lima a zpět
- letenku na trase Lima - Arequipa
- letenka na trase Arequipa - Juliaca
- letenka na trase Cusco - Lima
- letištní poplatky a palivové příplatky
- ubytování 1x Lima, 2x Arequipa, 1x Colca, 2x Puno, 3x Cusco, 1x Posvátné údolí
Lima: Casa Andina Private Collection Miraflores
Arequipa: Casa Andina Private Collection Arequipa
Puno: Casa Andina Private Collection Puno
Cusco: Casa Andina Private Collection Cusco
Posvátné údolí: Casa Andina Private Collection Valle Sagrado nebo Sol y Luna Hotel a pod.
- stravování: snídaně
- transfery letiště - hotel - letiště
- zdravotní pojištění, včetně připojištění pro případ horské nemoci
- zákonné pojištění pro případ úpadku

Balíčky výletů s privátním průvodcem (bez dalších turistů):
- veškerou dopravu
- vstupy do památek, administrativní poplatky a zvláštní povolení
- anglicky mluvící odborný průvodce
- Ubytování - viz kaňon Colca se stravováním / Casa Andina Colca apod.

Cena nezahrnuje:

- místní odletové poplatky v Peru (je je nutno platit v hotovosti na místě a pohybují se od 5 do 15 USD)
- připojištění (zavazadla, storno atd.) - 990,--
- spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 10 USD na osobu a den)
- osobní výdaje

Poznámka:

Top zážitky:
- Kaňon Colca řekou o 1200 m níže a s vyhlídkou "Condor Cross"
- Plavba po jezeře Titicaca
- Přejezd náhorní plošiny Altiplano
- Posvátné údolí - vojenské a náboženské centrum Inků
- Machu Pichu - kultovní město a tajemná pevnost ukrytá v peruánských Andách

Poskládejte si svůj zájezd do Peru podle vlastních představ.
Zvolte si ubytování ve střední nebo luxusní kategorii a přidejte si výlety, které sami chcete.
V případě, že preferujete odlet z Vídne nebo Mnichova poskytneme Vám slevu. Pokud preferujete Prahu, ale nevadí Vám let přes USA, nabidneme Vám ještě levnější letenky. Nižší ceny u více osob jsou samozřejmostí.

Pozn: ideální sezona k návštěvě většiny Peru je od dubna do ledna.

Počasí

Peru

15°C Oblačno

×