800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeruánská Odyssea s možností prodloužení o návštěvu džungle

Lima • Islas Ballestas • Ica • Nazca • Arequipa • Colca Canyon • Titicaca • Uros • Raqchi • Cuzco • Sacsayhuaman • Ollantaytambo • Pisac • Machu Picchu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Limy - hlavního města Peru s přestupem. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den:

prohlídka historického centra Limy (náměstí Plaza Mayor s prezidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkony paláce Torre Tagle), odpoledne návštěva Muzea archeologie a antropologie nebo světoznámého Muzea zlata (Museo de Oro). Obě tato muzea disponují cennými sbírkami předkolumbovské éry. Během této prohlídky se trochu blíže seznámíme s dějinami Peru, s dávnými kulturami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu nebo Inka. Poté odjezd do městečka Pisco na pobřeží Pacifiku. Nocleh.

3. den:

ráno vyhlídková plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovům Islas Ballestas s koloniemi lvounů, lachtanů, tučňáků, kormoránů, pelikánů a dalších tisíců mořských ptáků. Poté přesun od pobřeží Paracas do úrodné zelenající se oázy Ica. Návštěva laguny Huacachina uprostřed pouštních písečných dun. Odpoledne přesun do Nazcy. Nocleh.

4. den:

ráno absolvujete nevšední zážitek při letu malým letadlem (placeno na místě) nad více než 32 gigantickými kresbami (nejčastěji zvířecích postav) tajemné kultury Nazca. Poté přejezd pouštní krajinou podél pobřeží a mezi horami do „bílého města“ Arequipa položeného pod 5 822 m vysokou spící sopkou El Misti. Nocleh.

5. den:

Arequipa (2 350 m), návštěva klášterního komplexu plného kontrastujících barev (Santa Catalina), náměstí s katedrálou a bohatými koloniálními domy, půvabná předměstí s úzkými uličkami (San Lazaro a Yanahuara), ochutnávka místní kuchyně. Nocleh.

6. den:

přejezd přes náhorní planinu se stády lam, alpak a vikuní, sedlo Patapampa (4 900 m) až do městečka Chivay. Právě tady začíná kaňon Colca, v jehož okolí se rozprostírají starodávná terasovitá políčka dodnes ještě obdělávaná indiány Collahuas a Cabanas. Na konci dne příjemná relaxace v termálních pramenech La Calera. Nocleh.

7. den:

brzy ráno odjezd k jednomu z nejhlubších kaňonů světa – Colca. Pozorování létajících kondorů na pozadí zasněžených Kordiller. Malebným údolím přes indiánské vesničky Maca a Yanque zpět do Chivay, poté přesun do Puna k nejvýše položenému splavnému jezeru na světě (3 800 m), bájnému jezeru Titicaca. Nocleh.

8. den:

celodenní pobyt na jezeře Titicaca, ráno plavba lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Možnost plavby na rákosovém člunu. Poté pokračování v plavbě na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, která si stále drží své tradice. Jejich tkané předměty patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější na světě a pro jejich zachování byl ostrov zapsán na seznam UNESCO. Procházka po ostrově s nádhernými výhledy na zasněžené Královské Kordillery na bolívijské straně jezera. Návrat do Puna. Nocleh.

9. den:

?přejezd do Cuzca, z části podél řeky Vilcanota mezi dvěma Kordillerami, přes průsmyk La Raya (4 335 m). Cestou si prohlédneme zbytky inckého chrámu a centrálních sýpek v Raqchi a indiánskou vesničku Andahuaylillas, kde navštívíme krásně malovaný kostelíček ze 17. století, často přezdívaný jako Sixtinská kaple Jižní Ameriky. Ubytování v hotelu v blízkosti hlavního náměstí. Nocleh.

10. den:

Cuzco, prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bývalého hlavního města říše Inků. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha – kdysi pokrytý těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne navštívíme ještě kamennou svatyni Qenqo a mohutnou pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město. Nocleh.

11. den:

pobyt v Posvátném údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládají dvě mohutné citadely Ollantaytambo a Pisac. Kromě nich také návštěva pestrobarevného indiánského trhu, kde bude možnost nakoupit suvenýry nebo tradiční řemeslné výrobky. Nocleh.

12. den:

Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce získáte více informací o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně - nutně objednat nejpozději 2 měsíce předem), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Machu Picchu Pueblo a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně autobusem do Cuzca. Nocleh.

13. den:

Cuzco, ráno individuální volno, transfer na letiště a odlet z Cuzca do Limy a dále do Prahy.

14. den:

přílet do Prahy.

V červnovém termínu

se během našeho pobytu v Cuzcu koná Inti Raymi - Slavnosti Slunce, kdy se do města sjíždí Indiáni v krojích z mnoha horských oblastí a oslavují zimní slunovrat. Jedná se o velkolepé barevné "představení" v ulicích města doprovázené hudbou a tancem. Jde opravdu o nezapomenutelný zážitek - doporučujeme.

Počasí

Peru

15°C Oblačno

×