800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeruánská Odyssea s návštěvou džungle

Peruánská Odyssea rozšířená o návštěvu džungle v rezervaci Tambopata.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

odlet z Prahy do Limy – hlavního města Peru. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den

prohlídka historického centra Limy (náměstí Plaza Mayor s prezidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkony paláce Torre Tagle), odpoledne návštěva Národního muzea (Museo de la Nacion), eventuálně světoznámého Muzea zlata (Museo de Oro). Obě tato muzea disponují cennými sbírkami Předkolumbovské éry – prohlídka a seznámení s dějinami Peru, s dávnými kulturami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu nebo Inka. Poté odjezd do městečka Pisco na pobřeží Pacifi ku. Nocleh.

3. den

ráno vyhlídková plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovům Islas Ballestas s koloniemi lvounů, lachtanů, tučňáků, kormoránů, plameňáků a dalších tisíců mořských ptáků. Poté přesun od pobřeží Paracas do úrodné zelenající se oázy Ica. Návštěva vinných sklepů s ochutnávkou proslulého peruánského drinku Pisco. Nocleh.

4. den

ráno absolvujete nevšední zážitek při letu malým letadlem nad více než 32 gigantickými kresbami (nejčastěji zvířecích postav) tajemné kultury Nazca. Poté přejezd do „bílého města“ Arequipa položeném pod 5822 m vysokou spící sopkou El Misti. Nocleh.

5. den

Arequipa (2350 m), návštěva klášterního komplexu plného kontrastujících barev (Santa Catalina), náměstí s katedrálou a bohatými koloniálními domy, půvabná předměstí s úzkými uličkami (San Lazaro a Yanahuara), ochutnávka místní kuchyně. Nocleh.

6. den

přejezd přes náhorní planinu se stády lam, alpak a vikuní, sedlo Patapampa (4800 m) až do městečka Chivay. Právě tady začíná kaňon Colca, v jehož okolí se rozprostírají starodávná terasovitá políčka dodnes ještě obdělávaná indiány Collahuas a Cabanas. Na konci dne příjemná relaxace v termálních pramenech La Calera. Nocleh.

7. den

brzy ráno odjezd k jednomu z nejhlubších kaňonů světa – Colca, pozorování létajících kondorů na pozadí zasněžených Kordiller. Malebným údolím přes indiánské vesničky Maca a Yanque zpět do Chivay, poté přesun do Puna k nejvýše položenému splavnému jezeru na světě (3800 m), bájnému jezeru Titicaca. Nocleh.

8. den

Titicaca, ráno výlet lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Možnost plavby na rákosovém člunu. Přejezd z Puna do Cuzca, nádhernou krajinou tvarovanou ledovcovou morénou, z části podél řeky Vilcanota, přes průsmyk La Raya (4318 m). Cestou zastávka u zřícenin inckého chrámu Raqchi. Ubytování v hotelu v blízkosti hlavního náměstí. Nocleh.

9. den

Cuzco, prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bývalého hlavního města říše Inků. Bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha – kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne návštěva mohutné pevnosti Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město, kamennou svatyni Qenqo a incké lázně Tambo Machay. Nocleh.

10. den

pobyt v Posvátném údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládají dvě mohutné pevnosti Ollantaytambo a Pisac. Kromě nich návštěva také pestrobarevného indiánského trhu, kde bude možnost nakoupit suvenýry nebo tradiční řemeslné výrobky. Nocleh.

11. den

Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce více informací o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu, odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Aguas Calientes a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně autobusem do Cuzca. Nocleh.

12. den

ráno odlet z Cuzca do Puerto Maldonado. Transfer k řece Madre de Dios, přesun motorizovanou kánoí do přírodní rezervace Tambopata k izolovanému jezeru Sandoval, kde bude ubytování ve stylově zařízených chatkách. Po obědě výlet na katamaránu a procházka džunglí s místním průvodcem – seznámí s bohatstvím přírody této části Amazonie. Nocleh.

13. den

krátký pěší výlet džunglí v okolí jezera Sandoval, kde lze pozorovat nespočet druhů ptactva a další fauny, mj. papoušky, želvy, opice, kajmany, hoatziny a při troše štěstí i vydru obrovskou. Po klidné hladině na kánoích vyhlídková plavba po okolí. Nocleh.

14. den

ráno po snídani návrat do Puerto Maldonado, přelet do Limy a dále pokračování do Prahy. Nocleh.

Příplatky

pojištění léčebných výloh (364 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (316 Kč) • 1lůžkový pokoj (8590 Kč)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Možnosti ubytování

Počasí

Peru

17°C Oblačno

×