800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPod křídly kondora - to nejlepší z Peru individuálně s místním průvodcem

14-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy via Madrid do Limy.

2. den

LIMA
Přílet do Limy – transfer do hotelu a na rozdíl od jiných programů na našem trhu ihned ubytování a odpočinek – odpoledne prohlídka centra města – nocleh.
Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac, kdysi byla nejbohatším městem světa. Dnešní Lima je kosmopolitním velkoměstem s řadou koloniálních památek převážně církevního charakteru, které kontrastují s moderní výstavbou a chudinskými čtvrtěmi na okraji města. Klasická koloniální architektura vyniká barokním zdobnostím. Chloubou města je centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou. V jedné z kaplí katedrály odpočívá Francisco Pizarro, dobyvatel, který rozvrátil nejmocnější indiánskou říši amerického kontinentu, Inckou říši. Největší atrakcí Limy je jedinečné Muzeum zlata, kde je možné vidět pozůstatky bývalého bohatství z období civilizací Chavín, Paracas, Nazca, Chimú, Moche, Wari, Lambayeque a Inca.

3. den

LIMA - AREQUIPA
Snídaně – transfer na letiště a odlet do Arequipa – přílet do Arequipa – trasfer do hotelu – odpoledne prohlídka města – v podvečer návrat do hotelu – nocleh.
Stravování : snídaně
Odpoledne půldenní prohlídka města Arequipa, které leží na úpatí sopky "Misti". Na hlavním náměstí, Plaza de Armas si prohlédnete chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, varhany a nádhernou vyřezávanou kazatelnou z v Lille ve Francii. Dále budete pokračovat k jezuitskému kostelu La Compania s malovanou kaplí a tesanými akrádami ze sopečného kamene. Vrcholem prohlídky je návštěva kláštera Santa Catalina. Tento klášter, uzavřený pro veřejnost až do roku 1970, má téměř 400 letou minulost a ještě dnes je domovem pro několik jeptiškek. Prohlídka poskytuje pohled na jejich izolovaný život, většinou dcer bohatých španělských šlechtců. Po prohlídce návrat zpět do hotelu.

Arequipa je druhé největší peruánské město a má přezdívku „Bílé město“. Leží v nadmořské výšce 2 335 m.n.m. a jeho krásu umocňují hory s vulkánem El Misti. Najdete zde i největší katolický klášter Latinské Ameriky Santa Catarina z roku 1570.

4. den

AREQUIPA - KAŇON COLCA
Snídaně – odjezd přes vesničku Callali do starého městečka Sibayo – prohlídka městečka a oběd – po obědě přejezd do vesnice Chivay s proslulými termálními prameny – možnost koupele v termálních pramenech a odpočinek – ubytování – večeře a nocleh.
Stravování : (snídaně, pic. oběd, večeře)

5. den

KAŇON COLCA - AREQUIPA
Snídaně – odjezd na vyhlídku "Condor Cross", nejlepší místo pro úchvatný výhled na Colca kaňon s řekou Colca o 1200 m níže a s výhledem na majestátní let kondorů – návrat do Arequipy – ubytování a nocleh.
Stravování : (snídaně, oběd)

6. den

AREQUIPA - JEZERO TITICACA
Snídaně v hotelu – transfer na letiště a odlet do Juliaca – přílet a transfer do hotelu v Punu – odpoledne návštěva světoznámého archeologického naleziště Sillustani - nocleh
Stravování: (snídaně)
Puno leží na břehu jezera Titicaca, je to město se širokou paletou památek z doby největšího rozkvětu civilizace Inků a zezero Titicaca zde vytváří přirozený přístav. Puno bylo založeno v roce 1668 a v minulosti patřilo k nejbohatším městům v Peru díky stříbrným dolům v okolí.
Jezero Titicaca leží na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem a je tak největším vysokohorským jezerem světa, zároveň je posvátným místem Inků. Má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros. Žijí na nich indiáni, kteří věří ve svou výjimečnost. Říkají o sobě, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Své jezero opouštějí jen zřídka. Žijí kolektivním způsobem, připomínajícím jakousi komunu. Společně vyrábějí rukodělné výrobky, společně vyjíždějí na lov ryb. Své přebytky vozí na trh do města Puno, které leží na břehu. O výdělky se dělí. Na jednom z ostrůvků zřídila vláda před několika lety školu, je tu také knihovna a ošetřovna.

7. den

JEZERO TITICACA
Snídaně v hotelu – odchod do přístavu – plavba k rákosovým ostrůvkům kmene Los Uros – návštěva ostrůvků – návrat do hotelu – oběd – odpoledne návštěva ostrova Taquile – v podvečer návrat do hotelu – nocleh
Stravování : (snídaně, oběd)
Jezero Titicaca leží na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem se rozkládá jezero Titicaca, které je největším vysokohorským jezerem světa a je posvátným jezerem Inků. Má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros. Žijí na nich indiáni, kteří věří ve svou výjimečnost. Říkají o sobě, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Své jezero opouštějí jen zřídka. Žijí kolektivním způsobem, připomínajícím jakousi komunu. Společně vyrábějí rukodělné výrobky, společně vyjíždějí na lov ryb. Své přebytky vozí na trh do města Puno, které leží na břehu jezera. O výdělky se dělí. Na jednom z ostrůvků zřídila vláda před několika lety školu s pěti třídami, je tu také knihovna a ošetřovna. Zdrojem příjmů ostrovanů jsou také turisté.

8. den

PŘEJEZD AND Z PUNA DO CUZCA
Snídaně v hotelu - odjezd - přejezd hor ( téměř 5 000 m.n.m.) – naschvál nevolíme obvyklou cestu vlakem, protože přejezdem autem máte možnost zažít opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Antiplano - příjezd do Cusca - transfer do hotelu - ubytování v hotelu – nocleh
Stravování : snídaně - oběd

Cusco je nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.
Cusco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

9. den

CENTRUM ŘÍŠE INKŮ - CUSCO
Snídaně v hotelu - Prohlídka koloniálního města vystavěného na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele – Pozdě odpoledne návrat do hotelu - nocleh
Stravování : (snídaně)

10. den

POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Snídaně v hotelu – odjezd do Sacred Valley = nádherného údolí řeky Urubamby – návštěva Ollantaytambo, původního vojenského, náboženského a zemědělského centra. Odtud zdejší pevnost ,nacházející se v nejvyšší části pohoří, chráninila celé údolí od nájezdů útočníků. Pohled na město z vrcholu je ohromující a ještě dnes jsou úzké uličky a vodní kanály používány místními obyvateli. Po obědě v místní restauraci, budete pokračovat do městečka Pisac, známého pro své typické řemeslné trhy, plné barev a tradicí. Ubytování v Sacred Valley – nocleh.
Stravování : (snídaně, oběd, večeře)

11. den

MONUMENT MACHU PICCHU
Snídaně v hotelu – transfer na vlakové nádraží a odjezd luxusním vlakem Vistadome krásnou peruánskou horskou krajinou až na úpatí hory, na které stojí mýtické Machu Picchu – prohlídka světoznámé památky – návrat do městečka Machu Picchu Pueblo – oběd a návrat vlakem do Cusca – transfer z nádraží v Cusco do hotelu – nocleh
Stravování : (snídaně, oběd)

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl kromě několika místních Kečuů nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham. Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

12. den

CUSCO
Snídaně - volný program na objevování zajímavostí, památek, muzeí atd, tohoto historického města.
Stravování : (snídaně)

13. den

ODLET
Snídaně - dopoledne volný program - odpoledne transfer na letiště a odlet přes Limu a Madrid do Prahy.
Stravování : (snídaně)

14. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

- letenku na trase Praha - Madrid - Madrid - Lima a zpět
- letenku na trase Lima - Arequipa
- letenka na trase Arequipa - Juliaca
- letenka na trase Cusco - Lima
- letištní poplatky a palivové příplatky
- přejezd turistickým autobusem Puno - Cusco
- vstupy do památek dle programu
- ubytování 1x Lima, 2x Arequipa, 1x Colca, 2x Puno, 4x Cusco, 1x Sacred Valley - vždy nejméně 3* plus
- 11x snídaně, 5x oběd, 2x večeře
- privatni anglicky mluvící odborný průvodce (věnuje se pouze Vám osobně, žádná skupina cizích turistů)
- zdravotní pojištění, včetně připojištění pro případ horské nemoci
- zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje:

- místní odletové poplatky v Peru (je je nutno platit v hotovosti na místě a pohybují se od 5 do 15 USD)
- připojištění (zavazadla, storno atd.) - 990,--
- spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 10 USD na osobu a den)
- osobní výdaje

Poznámka:

Jeden z nejprodávanějších okruhů po Peru - Lima, Arequipa, kaňon Colca, bájné jezero Titicaca, přejezd And, centrum říše Inků Cusco, Posvátné údolí i úchvatné skalní město Machu Picchu. Nejkvalitnější ubytování při okruhu Peru na českém a slovenském trhu ! Prověřeno mnoha spokojenými klienty a více než 20 sezónami našich zkušeností.

Top zážitky:
- Kaňon Colca řekou o 1200 m níže a s vyhlídkou "Condor Cross"
- Plavba po jezeře Titicaca
- Machu Pichu - kultovní město a tajemná pevnost ukrytá v peruánských Andách

Počasí

Peru

18°C Převážně oblačno

×