800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPod křídly kondora - to nejlepší z Peru s českým průvodcem - 11ti denní zájezd

    Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Vydejte se do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi Cuzco, Posvátné údolí, jezero Titicaca, Machu Picchu a další místa.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - LIMA
Setkáme se na letišti v Praze a společně se vydáme na cestu do Limy. I když cesta na jihoamerický kontinent v 21. století v porování s útrapami, které museli snášet mořeplavci v 16. století, a délkou plavby, "výrazně zrychlila, stále zabere "několik" hodin na palubě letadla.
Po příletu do Limy se necháme dopravit připraveným vozem do dobrého hotelu, ubytujeme se a pujdeme na naši první společnou večeři.

2. den

LIMA - CUSCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ (2 792 m n.m.)
Dopoledne se vydáme na několik hodin trvající a pohodovou prohlídku hlavní peruánské metropole..
Limu vybudoval Francisco Pizarro v roce 1535. Měl to být pomník jeho slávy. A poctivě řečeno, povedlo se mu to. Přístavní město postavené na břehu Tichého oceánu v sobě kloubí moderní západní svět s jedinečnou atmosférou Latinské Ameriky. Monumentální katedrála s arcibiskupským palácem měly ohromit porobené indiánské kmeny a ohromují i nás. Jsou zapsány na seznamu UNESCO a při jejich návštěvě pochopíme, jaký šok prožila incká říše při příchodu Španělů. V soukromém muzeu Larco, kde je soustředěna nesmírná pokladnice artefaktů z více než 5 000 let staré historie si ukážeme, že Peru nejsou pouze Inkové, ale celá řada dalších zajímavých kultur.

Odpoledne: Posvátné údolí
Dnešním dnem vstoupíme do světa Inků. Pokud doposud hráli hlavní roli Španělé, teď nás bude mnohem více zajímat historie poslední samostatné říše na území Jižní Ameriky. Po prohlídce Limy odjedeme na letiště a odletíme do Cusca. Budeme přelétat vrcholky And. Poletíme velmi blízko jezera Tititcaca, ke kterému se za několik dnů vrátíme a budeme mít krátké mezipřistání v městečku Juliaca. Celý let trvá jen něco málo přes hodinu. Po příletu do Cusca přejedeme do Posvátného údolí (Valle Sagrado). Odtud se šířila říše Inků. Nad řekou Urubamba, vklíněna mezi horské štíty, tyčí se na spodním konci údolí k nebi úchvatná pevnost Ollantaytambo. Symbol vzdoru proti Španělům.

3. den

POSVÁTNÉ ÚDOLÍ (2 792 m n.m.)
Dnes nás čeká výlet k pevnosti Ollantaytambo. Symbol vzdoru proti Španělům. Vystoupat do nitra pevnosti stojí námahu, ale odměnou je nádherný výhled a dotek historie. Údolím se vine cesta, kopírující rok řeky Urubamba a po ní dojedeme do městečka Pisac. Místní trh už sice mnohem víc směřuje k turistům, než k místním zákazníkům, ale i tak má své kouzlo. Stejně tak úzké kroucené uličky.
Pozdě odpoledne se vrátíme zpět do našeho hotelu a v klidu se připravíme na zítřejší den, třeba se skleničkou vína nabo Pisca v ruce.

4. den

MONUMENT MACHU PICCHU (2 430 m n.m.)
Určitě doporučuji vzbudit se brzy po svítání a jít se jen tak projít na břeh řeky Urubamba a nechat na sebe působit majestátnost okolních kopců. Po snídani se totiž musíme s hotelem rozloučit a odjet na nádraží. Čeká nás jízda vlakem Vistadome půvabnou peruánskou krajinou do městečka Aqua Caliente, na úpatí Machu Picchu. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem. Takové štěstí, bohužel, mít nebudeme a budeme. Kolem nás bude spousta jiných turistů. Budeme se s tím muset nějak vyrovnat. Přesto nás všechny ohromí krása památky a pochopíme, proč je jednou z nejvyhledávanějších památek na světě.
Odpoledne se vrátíme do Agua Caliente, kde přenocujeme.

5. den

MACHU PICCHU MOUNTAIN - CUSCO (3 400 m n.m.)
Dopoledne nás čeká výstup na Machu Picchu Mountain, jednu z hor shlížějící na Machu Picchu. Pohled dolů pod sebe na tajemné město Inků je zcela nezapomenutelný a bude jistě tématem našeho rozhovoru pří zpateční cestě zpet na nádraží a vlakem do Cusca.

6. den

CUSCO (3 400 m n.m.)
Doslova na každém kroku nás bude čekat střípek historie. Prohlédneme si koloniální město Cusco vystavěné na základech inckých chrámů a paláců. Francisco Pizarro dobyl Cusco 15. listopadu 1533. Je jasné, že se v Cuscu 15. listopad nijak neslaví. Španělé Cusco zničili, vyplenili a ponížili. Jak krásné asi bylo, se můžeme jen dohadovat, protože i teď jeho kouzlo bere dech. Navštívíme chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy a zavítáme do incké pevnosti Sacsahuaman. Zkusíme dát do souvislostí dějiny dobytí Peru, dějiny Evropy a dějiny Incké říše. Všechny se totiž střetly právě v Cuscu a nabyla to žádná romantická telenovela. Dnešek bude dlouhý, ale uteče velmi rychle. Než Cusco opustíme, je třeba večer posedět v hospůdce, dát si něco dobrého k snědku a spláchnout ten zmar světa nějakou tekutinou.

7. den

CUSCO
Dnes nás čeká výlet do lokalit Chincheros, Maras a Moray. V Chincheros, které leží cca 30 km od Cusca a je obklopeno celoročně zasněženými vrcholky hor, se každou neděli odehrávají indiánské trhy, tak jako před mnoha a mnoha lety, to vše na pozadí incké pevnosti Tupac Yupanqui. Poté se přesuneme do „výzkumného zemědělského centra“ Incké říše v Moray, kde si prohlédneme ohromné oválné zemědělské terasy, shlížející na údolí Urubamba. Nakonec nás čeká prohlídka solných dolů z předkolumbovských dob v Maras.
Pozdě odpoledne se rátíme zpet do Cusca, kde budete mít poslední možnost projít si staré město a případně nakoupit suvenýry.

8. den

PŘEJEZD Z CUSCA K JEZERU TITICACA (3 814 m n.m.)
Přes hory a doly
Dostat se s Cusca k jezeru Titicaca lze mnoha způsoby. Můžete letět letadlem, můžete jet vlakem nebo se rozhodnout přejet Andy v autě nebo autobusu. Každá z možností má něco do sebe, ale naše zkušenost nás vedla k rozhodnutí zahrnovat do svých programů přejezd hor v autobusu (autě, minibusu). Vstoupat do výšky 5 000 m n.m. je přece zážitek. Kdo z nás se už takhle vysoko nad moře dostal? Zažijeme opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Altiplano. Pocítíme nedostatek kyslíku a při zastávkách vystoupíme z auta na pevnou zem v nejvyšších bodech. Inkové dokázali i v takových výškách budovat cesty a úspěšně hospodařit. Z náhorní planiny sjedeme opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky… „pouhých“ 3.800 m n. m.. Po příjezdu do Puna na břehu jezera Titicaca se ubytujeme v hotelu Casa Andina Classic - Puno Plaza 3*.

9. den

JEZERO TITICACA
Na vlnách jezera Titicaca
Stará legenda vypráví o tom, že z jezera Titicaca vystoupili zakladatelé staré říše Inků. Když se postavíte na břeh jezera a chvíli pozorujete hladinu, dotkne se vás posvátná síla. Co asi cítili Španělé, když k jezeru v 16. století dorazili? Tady jim kmen Aymara nedal nic zadarmo, tady si museli dobyvatelé urvat každý kousek země silou. Stejně tak Inkové měli po celou dobu existence své říše čas od času s Aymara problémy. Aymara žili a žijí na pobřeží okolo jezera. Na jezeře žil kmen Uros a za ním se vydáme lodí. Nenechte si vnutit iluzi, že příslušníci kmene doposud žijí na trávových ostrůvcích Los Uros, navíc tradičním způsobem. To už dávno ne. To byste byli zklamaní. Když ale přijmete, že se jedná o skanzen, který ukazuje, jak žili Uros v době příchodu Španělů, budete naprosto spokojeni. Prohlídneme si i ostrov Taguile a užijeme si plavbu po hladině Tititcaca.

10. den

LIMA A ODLET DOMŮ
Dopoledne budeme mít volný čas na odpočinek a jezera Titcaca a odpoledne nás opět pohltí ocelový pták a vypustí až v Limě. Pak nás už jen čeká večerní odlet zpět do Evropy.

11. den

PRAHA
Přílet do Prahy

Individuální program: plavba po jezeře Titicaca do Bolívie

Nezapomenutelný zážitek který pomalu uzavře cestování po Jižní Americe. Noční nebe a ztichlé jezero Titicaca. La Paz, jedno z nejvýše položených měst s okolními "šestitisícovkami". Prastaré památky předincké civilizace Tiwanaku a nedaleké
Měsíční údolí.

1. den: Snídaně v hotelu - transfer z hotelu do přístavu v Copacabaně – nalodění na katamarán – plavba po jezeře Titicaca – návštěva ostrovů Slunce a Měsíce, legendárního místa, kde podle pověsti vznikla peruánská říše. Navštívíte Inckou Zahradu, Schody a Fontánu, a kulturní komplex Inti Wata.
Zde se nalézá podzení muzeum Ekako, centrum tradiční medicíny a stavitelů rakosových lodí. Také navštívíte Incké terasy Pachamama, tradiční umělecké centrum a observatoř Manko Kapac. V komplexu Wata na ostrově Slunce budete moci poznat zručnost a umění stavitelů lodí z jezera Taticacaa dále budete mít příležitost si prohlédnout Palác Pilkokaina Inca. Na severu ostrova Slunce navštívíte izolovanou vesnici Challapampa s ukázkou místních tradičních vystoupenení a ceremonií. Navštívíte místní museum, kapli i školu.
Přenocování na katamaránu ****.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

2. den: Snídaně na katamaránu. Plavba do přístavu Chua nedaleko La Paz. Transfer z přístavu do města hlavního bolivijského města La Paz a ubytování ve 3,5* hotelu.
Stravování: snídaně, oběd

3. den: Po snídani vás vyzvedne soukromý anglicky mluvící průvodce a vydáte se z La Paz do Měsíčního údolí. Zde budete překvapeni krásou bizarních útvarů erozního původu, které jsou oživeny četnými kaktusy. Překrásnému okolí La Pazu dominují stále zasněžené “šestitisícovky” Nevado Illimani (6.439 m n.v.), Nevado Illampu (6.362 m n.v.) a Huayna Potosí (6.088 m n.v.). Udělejte si fotografii a nikdo nebude pochybovat, že jste si z Jižní Ameriky odskočili na Měsíc. Odpoledne se vydáte na prohlídku koloniální části La Paz. prohlédnete si kostel San Francisco a náměstí Murillo Tiahuanaco.
Navštívíte pouliční třžiště s obchůdky plných tradičních výrobků a nevynecháme ani trh čarodějů, kde se prodávají "opravdové čarodějné skvosty" - kostry malých lam, sušené žáby, talismany... a poté navštívíte starodávné ruiny Tiahuanaco, hlavního města předkolumbovské éry civilizace Tiwanaku.
Tiahuanaco je nevýznamnějším archeologickým nalezištěm v zemi. Leží cca 72 km západně od La Paz u peruánské hranice. Civilizace, která vytvořila Tiahuanaco, se zrodila kolem roku 600 př. n. l. a ještě v roce 700 n.l. se stále dobudovávalo. Úpadek této indiánské civilizace se odhaduje na období kolem roku 1200 n.l., ale důkazy jejího vlivu, především náboženského, byly nalezeny po celém území inckého imperia.
Stravování: snídaně

4. den: Transfer na letiště a odlet do Limy.
Stravování: snídaně

Cena za rozšířeni: Titicaca + La Paz: 24.590 Kč

Cena zahrnuje:
- letenku La Paz - Lima
- plavbu 2 dny / 1 noc z Puna (Copacabana) do Bolívie (La Paz) včetně stravování
- transfery
- výlet během plavby, prohlídka La Paz ve skupině s anglicky mluvícím
průvodcem
- výlet v La Paz, do Měsíčního údolí a do Tiahuanaco se soukromým anglicky mluvícím průvodcem bez skupiny.

Individuální program: rozšiřující balíček Amazonie 3 dny / 2 noci nebo 4 dny / 3 noci

Vydejte se poznat zcela jiný svět plný tropické přírody, prapodivných zvířat, barevných ptáků, nebezpečných ryb a hlavně indiánských znalostí o nejvetším deštném lese naší planety. Poznejte Amazonii.

Transfer na letiště a odlet do Puerto Maldonado. As hodinová cesta po řece Madre de Dios Vás zavede do lodge Inkaterra Reserva Amazonica ****. Lodge je postavená v tradičním stylu aby co nejméně narušovala okolní panenskou přírodu. Ubytování v pokojích s vlastním sociálním vybavením a koupelnou. V restauraci pak můžete ochutnat místní speciality insipirované jidelníčkem domorodých obyvatel. Relaxovat můžete ve venkovním bazénu nebo si půjčit si kánoi a kajak a projet se po nedaleké laguně.
Každý den je pro Vás připraven široký program aktivit, které Vám pomohou lépe pochopit život indiánů v amazonii a poznat okolní divokou faunu a floru. Pro nadšence je připraven výlet za lovem ryb. Nezapomeňte si se bou vzít ani dalekohled, Amazonie je proslulá druhovou rozmanitostí ptáků, proto je pro Vás připraven i výlet za pozorováním opeřených krasavců.

V následujících dnech budete mít dostatek času vydat se na mnoho výletů a zkrátka zažít amazonský prales na vlastní kůži.

Cena za rozšíření Amazonie od:
3 dny / 2 noci: 21.060 Kč
4 dny / 3 noci: 24.420 Kč

Cena zahrnuje:
- letenku Cusco - Puerto Maldonado - Cusco
- ubytování v lodži Inkaterra Reserva Amazonica
- stravování: plná penze
- transfery
- výlety

Rozšiřující balíček: severní Peru - Trujillo a Chiclayo

1. den: TRUJILLO (oběd)
Odlet z Limy do Trujillo. Na letišti vás vás vyzvedne místní anglicky mluvící průvodcem (během cesty po severním Peru nebudete součástí žádné skupiny, průvodce se stará pouze o vás) a společně se vydáte do údolí Moche. Zde se potkáte s tradiční peruánskou rodinou a dozvíte se více o jejich životě. Dále se vypravíte k Sluneční a Měsíční pyramidě, které bývali symbolem moci severního Peru běhém éry Moche. Po prohlídce těchto impozatních staveb z hliněných cihel zvaných adobe, se přesunete k chrámu Arco Iris Temple, nebo také označovanému jako Dračí chrám, který byl součástí kultury Chimu. Odtud odjezd k pobřežnímu městu Huanchaco, kde spatříte místní rybáře a jejich tradiční rybářské loďky “Caballitos de Totora”. Nakonec navštívíte starodávné hliněné město Chan Chan. Toto úchvatné místo bylo domovem pro až 100.000 původních obyvatel, kteří po dlouhý čas odolávali expanzi incké říše. Po prohlídce návrat do hotelu.

2. den: TRUJILLO / CHICLAYO (snídaně)
Dnes si během půldenního výlet s Vaším průvodcem projdete krásně město Trujillo s jeho historickými, koloniálními památkami. Nevynecháte ani archeologické muzeum “Universidad Nacional de Trujillo”, které nabízí hezký pohled na před-kolumbovské kultury severního Peru. Odpoledne přesun do hotelu v městě Chiclayo.

3. den: CHICLAYO (snídaně)
Po snídani vás průvodce vyzvedne v hotelu a vydáte se do Bosque de Pomac, 35 km severně od Chiclayo. Toto úchvatné místo s impozantní skalou, je obklopené stromy Algarrobo, nebo také známými jako "Boží dar" a také zejména s mnoha pyramidami, jejich vrcholy vystupují nad koruny stromů, a byly postaveny kulturou Sicán (nezaměnte za Sipán), potomky kultury Moche.
Tato kultura je datována do období 800 až 1300 let našeho letopočtu a první vykopávky se uskutečnily pod taktovkou japonských archeologů v roce 1978.
Až v roce 1992 stejný tým nalezl hrobku významného člena Sicánské společnosti. Z jeho hrobu bylo následně vyzvednuto 1,2 tuny nádherně opracovaných a zdobených kovových artefaktů, šperků, náboženských předmětu a pod. Nyní sjou tyto předměty uloženy v Národním muzeu Sicán, které posléze navštívíte. Nachází se ve Ferrenafe, asi 20 km od města Chiclayo. Po návštěvě muzea a obědě (není v ceně) se vypravíte vykopávkám Huaca Las Balsas v jihozápadní části Tucume. Zde budete moci obdivovat nádherné a zachovalé nástěné malby a reliéfy s mytologickými motivy.
Poté přesun do Túcume, kde se nechází 26 impozantních pyramid z kultury Lambayeque. Pozdě odpoledne návrat zpet do hotelu.

4. den: CHICLAYO (snídaně)
Po snídani se vydáte na prohlídku archeologického naleziště Huaca Ventarrón, kde se nacházejí nejstarší americké nástěnné malby. Jsou staré neuveřitelných 4000 let. Odtud povede vaše cesta do naleziště Huaca Rajada, kde byl objeven známý hrob a poklad Vládce ze Sipánu. Odpoledne návštěva muzea Museo Tumbas Reales de Sipán, kde se nacházejí dechberoucí artefakty, včetně těch zlatých, které byly objeveny při vykopávkách v severním Peru. Zlatým hřebem je pak návštěva kopie pohřební komory Vládce ze Sipánu v celé své kráse a bohatosti.
Po prohlídce vás už čeká jen rozloučení s tímto krajem, transfer na letiště a odlet do Limy (případně jiné destinace).

Výlety s privátním anglicky mluvícím průvodcem / bez skupiny
kategorie ubytování 3*: 25.310 Kč/os.
kategorie ubytování 4*: 27.130 Kč/os.
V případe kombinace s více destinacemi sleva na letenky.

Hotely:
3*: Los Conquistadores Trujillo, Los Portale Chiclayo a pod.
4*: El Gran Marques Trujillo, Casa Andina Select a pod.

Cena zahrnuje:
- letenku Lima - Trujillo - Lima včetně letištních tax
- ubytování: 1x Trujillo se snídaní, 2x Chiclayo se snídaní
- výlety uvedené v programu s vlastním anglicky mluvícím průvodcem , včetně dopravy
- 1 x oběd
- vstupy do uvedených památek a muzeí

Ubytování

Inkaterra Reserva Amazonica Lodge
Popis:
Inkaterra Reserva Amazonica Lodge se nachází pouhých 10 minut jízdy od centra města Puerto Maldonado. Je ideálním výchozím bodem pro zahájení vzrušujících výprav do Amazonie. Toto lodge nabízí nejluxusnější ubytování v této oblasti.
Ubytování:
Skládá se z 35 rustikálních lodge , které jsou vybaveny židlemi, pohodlnou postelí, moskytiérou a vlastní koupelnou.
K dispozici jsou 4 luxusní a prostorné apartmány, které jsou postaveny na kůlech, vybaveny teplou sprchou, elektřinou, stropním ventilátorem, verandou a houpací sítí.
Vybavení: restaurace, prodejna suvenýrů, masáže, lázně, kosmetika, bar
Sport v místě: vodní sporty, rybaření

Počasí

Peru

17°C Oblačno

×