800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTajemství a poklady Indiánů

„Země Inků“, je druhé jméno země slavného národa. Peru je země s magickou historií.
Když navštívíte největší turistické atrakce jako je nezapomenutelné Machu Picchu, tajuplné jezero Titicaca, obrazce v poušti Nazca, slavné město Cuzco nebo Arequipu, zanechá Peru ve Vaší duši nesmazatelnou stopu. A co teprve, když se rozhodnete navštívit odlehlejší oblasti země, místa, kde kdysi žily národy a civilizace mnohem starší než byli Inkové,
místa kde dnes žijí kmeny bez jakéhokoliv zásahu civilizace, místa kde budete jen Vy, ticho a zasněžené vrcholky vysoké šest tisíc metrů, místa kde se na dřevěném voru, plujícím po líné řece, dostanete do samého srdce divokého deštného pralesa se všemi jeho krásami a nebezpečím a kde je řeka jediným možným způsobem dopravy nebo místa, kde se od obzoru k obzoru rozkládá na první pohled mrtvá poušť.
Tohle všechno je Peru.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – LIMA
Sraz na letišti odlet s mezipřistaním v Evropě do Limy. Občerstvení během letu. Přílet do Limy, transfer do hotelu. Ubytování, volný program. Nocleh.

2. den

LIMA – AREQUIPA
Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Arequipa. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka města zahrnující Hlavní náměstí, katedrálu, kostel, koloniální čvtrť Yanahuara, San Lazaro … atd. Dále prohlídka kláštera Santa Catalina ojedinělým svými úzkými uličkami, náměstími a zahrady se španělskými názvy. Klášter byl postaven 1580 a zpřístupněn veřejnosti 1970. Návrat do hotelu. Nocleh.

3. den

AREQUIPA
Snídaně. Volný program. Možnost využití fakultativních výletů např. návštěva kaňonu Colca, kde můžete pozorovat Kondory. Nocleh.

4. den

AREQUIPA – JULIACA - PUNO
Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Juliaca. Po příletu transfer do hotelu v Punu. Ubytování, nocleh.

5. den

PUNO
Snídaně. Transfer k přístavu, nalodění a projížka mezi plujícími ostrovy Uros, domorodé společenství žijící na jezeru Titicaca. Tyto ostrovy jsou postaveny pouze ze slámy. Odpoledne prohlídka starého hřbitova náčelníka Hatun Colla. Zdejší monumenty z doby Inků si žádají speciální pozornost díky svému dokonalému zhotovení. Návrat do hotelu. Nocleh.

6. den

PUNO – CUSCO
Po snídani transfer na autobusové nádraží. Odjezd místním turistickým autobusem do Cusca. Po cestě návštěva nejvýznamnějšího kláštera zasvědceného bohu Wiracocha v Racchi, zde můžete vidět pozůstatky obrovských sloupů, které podpíraly střechu kláštera. Jako všechny archeologické památky v okolí Cucsa i tento je zřídka navštěvován. Cestou zastávky s panoramatickými výhledy na Andy. Oběd během cesty. Před příjezdem do Cusca návštěva Kaple Andahuaylillas. Příjezd do Cusca. Ubytování v hotelu. Nocleh.

7. den

CUSCO
Snídaně. Dopoledne volno. Odpoledne prohlídka města s hlavním náměstím, katedrálou, chrámu Korikancha. Dále prohlídka zřícenin Q´enqo, Puca Pucara, Tambo Machay a pevnosti Sacsayhuaman. Nocleh.

8. den

CUSCO – SVATÉ ÚDOLÍ – PISAC - OLLANTAYTAMBO
Snídaně. Celodenní výlet do svatého údolí Inků. Zastavíte se na indiánském trhu Pisac, kde si můžete koupit některou z nepřeberného množství ručně vyrobených peruánských ozdob. Oběd. Odpoledne odjezd do Ollantaytambo, zříceniny pevnosti, kde hlavní památkou je chrám Slunce postavený ve 12. století. Nocleh ve svatém údolí.

9. den

SVATÉ ÚDOLÍ – MACHU PICCHU - CUSCO
Snídaně, transfer na vlakové nádraží a odjezd do městečka Aquas Calientes. Dále pokračování autobusem do Sacred Citadel ( posvátná citadela Inků ) - „Machu Picchu“. Zde navštívíme chrám tří oken, Svaté Místo, Intihuatana – kamenné sluneční hodiny, královský palác, Svatý kámen atd. Oběd, odpoledne návrat vlakem zpět do Cusca. Transfer do hotelu. Nocleh.

10. den

CUSCO – LIMA
Snídaně, transfer na letiště a odlet do Limy. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne návštěva historické a moderní části Limy s prohlídkou katedrály, náboženského muzea umění a kostela San Isidro. Nocleh.

11. den

LIMA – PRAHA
Snídaně, transfer na letiště. Odlet s mezipřistáním v Evropě do Prahy. Občerstvení během letu.

12. den

PRAHA
Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Peru

16°C Oblačno

×