800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká cesta Jižní Amerikou - 14.denní

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Limy s přestupem. Transfer na ubytování. Nocleh.

2. den:

ráno přelet do Cuzca, přesun do Posvátného údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládá nedokončený chrámový komplex Ollantaytambo. Dále navštívíme také indiánskou vesničku Chinchero známou úrodnými políčky brambor a pestrobarevným trhem. Nocleh.

3. den:

Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce se dozvíme více o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně - nutné objednat nejpozději 2 měsíce předem), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Machu Picchu Pueblo a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně autobusem do Cuzca. Nocleh.

4. den:

Cuzco, celodenní pobyt v bývalém hlavním městě říše Inků, dnes nejkrásnějším městě Peru. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha - kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne navštívíme ještě mohutnou pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město. Nocleh.

5. den:

přejezd do Puna k jezeru Titicaca, z části podél řeky Vilcanota mezi dvěma Kordillerami, přes průsmyk La Raya (4 318 m). Cestou prohlídka zbytků inckého chrámu a centrálního skladiště v Raqchi a indiánské vesničky Andahuaylillas, kde bude prohlídka krásně malovaného kostelíčku ze 17. století. Nocleh.

6. den:

celodenní pobyt na jezeře Titicaca, ráno plavba lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného "totora". Možnost plavby na rákosovém člunu. Poté pokračování v plavbě na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, která hovoří jazykem původních Inků – kečuánsky. Jejich tkané předměty patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější na světě a pro jejich zachování byl ostrov zapsán na seznam UNESCO. Po obědě procházka po ostrově s nádhernými výhledy na jezero. Odpoledne návrat do Puna, odpočinek. Nocleh.

7. den:

ráno přejezd podél jezera s nezapomenutelnými pohledy na zasněžené vrcholky Kordiller až do hlavního města Bolívie - La Paz. Prohlídka města založeného v kotlině pod majestátní horou Illimani (6 439 m), náměstí Murillo s prezidentským palácem a metropolitní katedrálou, kostel San Francisco, starobylá ulička Jaen s koloniálními domy a čarodějnickým trhem. Nocleh.

8. den:

ráno přelet do hlavního města Argentiny - Buenos Aires. Prohlídka nejzajímavějších částí města - náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada a metropolitní katedrálou, 140 metrů široká Avenida 9 de Julio s obeliskem postaveným ke 400. výročí založení města. Colón - nejslavnější budova opery Jižní Ameriky, San Telmo - tradiční čtvrť s bary a restauracemi, kde se tančí tango, La Boca - pestrobarevná čtvrť umělců, dříve imigrantů, a nakonec exkluzivní čtvrť La Recoleta se známým hřbitovem a zelenající se oáza klidu plná parků a zahrad – Palermo. Večer představení tanga (fakultativně - nutné objednat nejpozději při doplatku). Nocleh.

9. den:

dopoledne individuální volno, poté trajekt přes zátoku řeky La Plata do uruguayského města Colonia del Sacramento - překrásné koloniální městečko založené v roce 1680 (UNESCO), dlouhá léta se o něj přeli Španělé a Portugalci, dnes jsou zde k vidění úzké dlážděné uličky, mnoho koloniálních domů, části hradeb a pevnosti. Večer návrat trajektem zpět do Argentiny. Nocleh.

10. den:

přelet z Buenos Aires do Puerto Iguazú, prohlídka nejkrásnějších vodopádů Jižní Ameriky - Iguazú z argentinské strany, pěší výlet až k okraji 80 metrů hluboké propasti Ďáblova chřtánu nebo ostrůvku San Martín. Fakultativně možnost výletu pralesem s plavbou motorovým člunem až pod vodopády. Odpoledne výlet k soutoku řek Paraná a Iguazú, které tvoří hranice tří států: Argentiny, Brazílie a Paraguaye. Nocleh.

11. den:

Itaipú, návštěva jedné z největších přehrad na světě vybudované na řece Paraná (hráz dlouhá 7,6 km, vysoká téměř 200 metrů), poté pobyt v NP Iguazú s prohlídkou vodopádů na brazilské straně. Odpoledne odlet z Foz do Iguazú do Ria de Janeiro, transfer do hotelu v blízkosti pláže Copacabana. Nocleh.

12. den:

Rio de Janeiro, prohlídka města s moderní katedrálou Sao Sebastiao, parkem Flamengo, největším fotbalovým stadionem světa Maracana. Dále návštěva Sambódromo, kde se koná během karnevalu přehlídka škol samby, a také výjezd zubačkou lesem Tijuca až na vrchol hory Corcovado (710 m), kde stojí asi nejznámější socha Krista. Nezapomenutelné pohledy na město s Cukrovou homolí a záliv Guanabara. Večer návštěva typické restaurace churrascaria a po večeři představení brazilské hudby včetně samby (fakultativně). Nocleh.

13. den:

Rio de Janeiro, ráno relaxace na pláži Copacabana či Ipanema, poté výjezd lanovkou na druhý nejznámější kopec města, Cukrovou homoli - Pao de Açúcar (396 m), odkud se naskýtá nádherný pohled na město. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem.

14. den:

přílet do Prahy.

Počasí

Peru

15°C Oblačno

×