800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAzorské ostrovy

13-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

Místo s okouzlující přírodou a exotickou flórou.

1. den

odlet z Prahy, přílet na ostrov St. Miguel, transfer do hotelu.

2. den

půldenní výlet na západní cíp ostrova k jezerům Sete Cidades, Zelenému a Modrému jezeru, která se nacházejí v kráteru starého vulkánu a jsou spojena jen mostem. Cestou zpět zastávka na vyhlídce Vista del Rei, kde je jeden z nejkrásnějších výhledů ostrova. Závěr výletu bude patřit ostrovní atrakci, a to ananasové plantáži, kde můžete zakoupit rozmanité výrobky z tohoto ovoce.

3. den

celodenní výlet do Furnasu. Přejezd po severní straně ostrova, zastávka v městečku Ribeira Grande, prohlídka. Pokračování k další přírodní zvláštnosti ostrova – čajové plantáži. Prohlídka, možnost zakoupení vyhlášeného čaje. Zastávka na vyhlídce na údolí Furnas a následně prohlídka stejnojmenné vesnice, známé díky své sopce se dvěma kalderami a připravě typického místního pokrmu cozido, který je „uvařen“ v zemi za využití termální energie.

4. den

transfer na letiště, přelet na další z Azorských ostrovů – Faial. Transfer do hotelu, volno.

5. den

celodenní výlet lodí na ostrov Pico. Po dojezdu do přístavního města Madalena povede cesta k Arcos do Cachorro, krásnému skalnímu útvaru. Dál pokračování do oblasti Misterios s pozůstatky starobylé vulkanické činnosti. Přejezd jižní stranou ostrova s endemickou vegetací – mahagonem, azorským jalovcem, vavřínem. Zastávka ve výrobně sýrů a na vinici.

6. den

celodenní prohlídka ostrova Faial. Začátek dne bude patřit prohlídce města Horta, známého svým kosmopolitním přístavem jachet. Pokračování do nejkrásnější oblasti ostrova – k sopečnému kráteru Caldeira. Den zakončíte přejezdem do oblasti Capelinhos na západní straně ostrova, která byla vytvořena v minulém století sopečnou erupcí. Závěrem navštívíte v Porto Rim muzeum velryb.

7. den

volno do transferu, transfer.

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj 8 900 Kč
- polopenze (7x, s 1 nápojem) 5 200 Kč

Slevy

- dítě 2–12 let v doprovodu 2 dospělých osob 3 000 Kč

×