800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh po Azorských ostrovech

13-denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Lisabonu, nocleh v Lisabonu.

2. den

Ráno odlet z Lisabonu v 8:50 na ostrov Sao Miguel (přílet 10:15), po příletu na ostrov následuje okružní jízda ostrovem s návštěvou kráterového jezera Lagoa de Fogo (Ohnivé jezero), které vzniklo v centrálním pohoří sopečnou erupcí v roce 1563 s překrásným výhledem na moře s okolní hory. Dále Vás čeká návštěva Furnas - Tal, kolem něhož jsou roztroušeny Caldeiras das Furnas s kouřícími gejzíry a horkými bublajícími vřídly, zdroji léčivého bahna a minerální vody, které se používají při lázeňských terapiích. Nachází se zde překrásný park o ploše 12 hektarů, kde naleznete bujnou vegetaci a také zvláštní plavecké bazény s teplou, hořčicově zbarvenou vodou. Odpoledne návrat do hotelu, nocleh.

3. den

Snídaně. Sao Miguel, volný den na odpočinek či individuální výlet, nocleh.

4. den

Snídaně. Celodenní výlet na nejkrásnější a největší kráter Caldeira das Sete Cidades, jehož obvod měří neuvěřitelných 12 kilometrů a kolmé stěny jsou až 300 metrů vysoké, porostlé bujnou vegetací. Na dně kráteru se nachází tři tmavozelená jezera. Po obědě návštěva ananasových plantáží s ochutnávkou ananasového likéru. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, nocleh.

5. den

Snídaně. Odlet na ostrov Faial, ubytování ve městě Horta, volné odpoledne. Ostrov Faial je proslulý svým jedinečným přístavem jachet ve městě Horta, které je nejkosmopolitnějším centrem na celém souostroví. Je důležitou zastávkou téměř všech lodí, plujících z Ameriky do Evropy a taktéž výletních transatlantických plachetnic známých světových celebrit.

6. den

Snídaně. Okružní jízda ostrovem Faial na nejvyšší horu Espalamanca s překrásným výhledem na hlavní město Horta a blízký ostrov Pico. Dále Vás zajisté zaujme kráterová jeskyně, která je 400 metrů hluboká. Nocleh.

7. den

Snídaně. Celodenní výlet lodí na ostrov Pico, známý především svým zeleným vínem. Zde se nachází nejvyšší hora Portugalska – Pico 2351 metrů, jeden z nejkrásnějších vulkánů na světě. V minulosti bylo Pico centrem lovu velryb a dnes je důležitým výchozím turistickým bodem pro pozorování velryb a delfínů Večer návrat na ostrov Faial, nocleh.

8. den

Snídaně. Odlet na ostrov Flores – prohlídka ostrova s pěší procházkou po ostrově posetém hortenziemi. Flores je nejzápadnější ostrov Azorského souostroví a pyšní se oceněním „největší přírodní rezervace primitivní flóry”. Když se vydáte od skály „Rocha dos Bordoes” do vnitrozemí ostrova a naleznete zde sedm ukrytých je zírek a kráter, který je celý posetý hortenziemi, budete mít pocit, že jste nalezli ráj na zemi. Ubytování v hotelu.

9. den

Snídaně. Volný den ve Flores, možnost fakultativního výletu za velrybami nebo celodenní výlet lodí na ostrov Corvo či procházky po tomto překrásném ostrově, nocleh.

10. den

Snídaně. Odlet na ostrov Terceira a transfer do hotelu, volné odpoledne ve městě Angra do Heroismo, které je právem na seznamu světového dědictví UNESCO.

11. den

Snídaně. Celodenní okruh po ostrově, během něhož navštívíte jeskyni Algar do Carvao, navštívíte muzeum vína ve vesničce Biscoitos a krásná přírodní jezírka, lemovaná černými lávovými vyvřelinami, ubytování a nocleh.

12. den

Snídaně. Volný den na odpočinek. Odlet do Lisabonu, ubytování, nocleh. U termínů 26.4. – 9.5. a 2.9. – 15.9. je zde ještě jedna noc.

13. den

Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

×