800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAzory - kombinace 4 ostrovů

  • 11-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis

Poznávejte Azory a navštivte rovnou 4 z 9 ostrovů: Sao Miguel - Terceira - Pico - Faial.

Poloha

Zájezd je na rozdíl od jiných CK koncipován na privátní bázi, tj. vždy se uskuteční a můžete na něj odletět kdykoliv po celý rok!

Den 1: Sao Miguel
Přílet, transfer do hotelu v Ponta Delgada a ubytování.

Den 2: Sao Miguel - Sete Cidades
Odjezd horskou silnicí k jezerům Sete Cidades (Modré a Zelené jezero, která jsou vytvořená v kráteru prastarého vulkánu rozdělená jen mostkem), odkud budete mít nádherný výhled na plochou část ostrova. Zastávka na vyhlídce Vista do Rei a ve vesnici Sete Cidades, na cestě zpět zastávka na ananasové plantáži. Odpoledne volno.

Den 3: Sao Miguel - Furnas
Ráno odjezd z Ponta Delgada jižní cestou do Furnasu. Zastavíte se v původním hlavním městě azorského souostroví Franca do Campo. Cestou do údolí Furnasu budete míjet jezero, navštívíte botanickou zahradu, budete mít i čas vykoupat se v přírodních pramenech. Přestávka na oběd, který je v ceně. Návrat cestou po severním pobřeží. Návštěva čajové plantáže a městečka Ribeira Grande.

Den 4: Sao Miguel - Ponta Delgado
Volný den k prohlídce města Ponta Delgado.

Den 5: Sao Miguel / Terceira
Volné dopoledne, odpoledne odlet na ostrov Terceira, transfer do hotelu, ubytování.

Den 6: Terceira
Po snídani pěší prohlídka starobylého města, spadajícího pod ochranu UNESCO, Angra do Heroismo, kde během cesty spatříte městské muzeum a zahrady, náměstí a radnici. Navštívíte Palace Capitaes Generais, palác Bettencourt, hlavní katedrálu a klášter Sao Goncalo. Volno na oběd (není v ceně). Odpolední půldenní výlet začíná návštěvou jeskyně Algar do Carvão (pouze v letních měsících), budete pokračovat vinařskou oblastí Biscoitos, kde navštívíte muzeum vína a přírodní bazény černého sopečného původu. Cestou zpět do Angry projedete městečky Doze Ribeiras a Sao Mateus. Návrat do hotelu, nocleh.

Den 7: Faial
Po snídani odjezd na letiště a odlet na ostrov Faial. Transfer do hotelu a ubytování.

Den 8: Pico
Celodenní výlet na ostrov Pico zahájíte transferem do přístavu a cca 30 min. plavbou lodí na ostrov Pico. Následuje odjezd z Madalena severním pobřežím směrem k Cachorro a Lajido. Pokračujete k Sao Roque, kde budete mít možnost navštívit továrnu na zpracování velryb (dnešní muzeum) a přírodní bazény. Dále pojedete horskou silnicí k jezeru Capitao, které se nachází ve výšce 900 m nad mořem. Zastávka v Lajes, kde navštívíte velrybářské muzeum a následuje přestávka na oběd (není zahrnut v ceně). Dále se vydáte jižním pobřežím, kde uděláte krátkou zastávku v Mistérios de Sao Joao, v místě zformovaném vulkanickou činností. Poté v Sao Mateus navštívíte místní kostel. Budete projíždět oblastí Criaçao Velha, která je známá svými vinicemi, od r. 2004 zapsanými na listině Světového dědictví UNESCO. Návrat do Madaleny. Zpáteční plavba na ostrov Faial a transfer do hotelu.

Den 9: Faial
Celodenní výlet na Faialu zahájíte jízdou horskou silnicí směrem na Espalamacu až ke kaldeře, která je nejvyšším bodem ostrova. Cestou budete mít výhled na údolí Flamengos. Dále budete pokračovat severně ke Capelinhos (sopce jež naposledy chrlila v roce 1957 a která je součástí vulkanického komplexu Capelo), navštívíte vzdělávací vulkanické centrum, kde zhlédnete vývoj a dění během erupce. Návrat do hotelu.

Poznámka: vulkanické vzdělávací centrum je zavřené v pondělí, muzeum Porto Pim na zpracování a odchyt velryb je zavřené o víkendech.

Den 10: Faial
Volný den.

Den 11:
Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

Stravování

snídaně, 1x oběd, za příplatek možná polopenze

Ubytování

Sao Miguel / Ponta Delgada - Vila Nova Hotel ***
Hotel ve výhodné poloze v centru historické části Ponta Delgada má 102 pokojů a venkovní bazén.
Oficiální web: http://vilanovahotel.com/hotel-overview.html

Terceira / Angra do Heroismo - Angra Garden Hotel ***
V historickém centru města zapsaného na seznamu UNESCO, 120 pokojů, krytý bazén, fitness,...
Oficiální web: http://www.angragardenhotelazores.com/

Faial / Horta - Faial Hotel ****
Hotel obklopený zelení disponuje 131 moderními pokoji, zdarma WiFi, venkovním bazénem, fitness, saunou, jacuzzi, tureckými lázněmi atd.
Oficiální web: http://www.faialresorthotelazores.com/

Pokud budou výše uvedené hotely obsazené ve vámi požadovaných termínech, bude ubytování zajištěno v podobných hotelech stejné kategorie.

Počasí

Albufeira

16°C Jasno

Algarve

16°C Jasno

Funchal

21°C Převážně oblačno

Lisabon a okolí

13°C Jasno

Madeira

21°C Převážně oblačno

Ponta do Sol

21°C Převážně oblačno

×