800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyČtyři perly Atlantiku

"

St. Miguel – Faial – Pico – Terceira

"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy do Lisabonu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den

odlet z Lisabonu na ostrov St. Miguel – transfer do hotelu, ubytování, odpoledne prohlídka Ponta Delgady, nocleh.

3. den

po snídani odjezd do nádherného údolí Furnas na úpatí vyhaslého sopečného kráteru. První zastávka na vyhlídce Santa Iria s okouzlujícím výhledem do vnitrozemí a severní pobřeží. Druhá zastávka na prohlídku továrny – muzea s dodnes funkčním zařízením z 19. st. na zpracování světoznámé značky čaje Gorreana Tea. Procházka k horkým pramenům, zastávka na Pico do Ferro s úžasným pohledem na údolí – v údolí 22 horkých pramenů. Pěší túra od vesnice Furnas až k jezeru, procházka okolo laguny až k úchvatnému místu, kde bude podáván v restauraci unikátní oběd – vytažený přímo ze země, typický pro tuto oblast, známý Cozido da Furnas. Odpoledne nezapomenutelná návštěva botanického parku Terra Nostra – rajské zahrady s jezírky, mosty a exotickou vegetací. Návrat zpět do hotelu, nocleh.

4. den

po snídani odjezd na ananasové plantáže – návštěva spojená s ochutnávkou delikátního likéru, zastávka na vyhlídce Pico do Carvao s výhledem do vnitrozemí a zároveň na oceán. Přejezd do Sete Cidades. Další zastavení ve fantastické oblasti Ferraria se zaplaveným ostrovem Sabrina s možností nezapomenutelného zážitku z horké termální koupele uprostřed Atlantiku. Poté přejezd do Mosteiros, pobřežního resortu s plážemi a přírodními koupališti. Podle místních zvyků speciální oběd, odpočinek, tradiční piknik. Nocleh.

5. den

po snídani odjezd do městečka Ribeira Grande – procházka městem kolem radnice, prohlídka hlavního kostela Nossa Senhora da Estrela, palírny likéru s ochutnávkou. Severním pobřežím do Pico da Barrosa, zastávka v Lagoa do Fogo – unikátní pohled na jezero před úžasnou procházkou k jeho břehům. Oběd na břehu jezera – piknik. Na zpáteční cestě jižním pobřežím do vesnice Lagoa, přes pláž Milícias zpět, nocleh.

6. den

odlet na ostrov Faial – po příletu transfer do hotelu, individuální volno, nocleh.

7. den

po snídani průjezd městem Horta, unikátním na Azorech svým kosmopolitním přístavem jachet, kotvících při svých transatlantických plavbách. Zastávka na vyhlídce Espalamaca s překrásným výhledem na město, přístav a okolí. Přejezd do centrální části ostrova – Caldeiry, na jedno z nejkrásnějších míst ostrova a zároveň chráněné přírodní oblasti pro původní vegetaci. Pokračování na Capelinhos – nový kus země, výsledek erupce v oceánu v letech 1957–1958. Oběd v lázeňském letovisku Varadouro s krásnými přírodními bazény. Cestou zpět do Horty zastávka v Ponta Furada. Nocleh.

8. den

po snídani odjezd lodí na ostrov Pico (plavba cca půl hodiny) – celodenní okruh ostrovem, první zastávka na impresivních skalních útvarech Arcos do Cachorro, vzrušující souhra barev a zvuků oceánu. Přejezd do mystické oblasti Mistérios, místa vyvržené lávy z dřívějších vulkanických erupcí. Ze S. Roque dále silnicí ve vnitrozemí skrz ostrov na jih, místy s endemickou ohromující vegetací – azorským jalovcem, mahagonem, vavřínem atd. Oběd na trase, po obědě návštěva muzea velryb, na zpáteční cestě návštěva výstavy místních řemesel, výrobny sýra a vinného sklepu. V pozdních odpoledních hodinách plavba zpět na ostrov Faial. Nocleh.

9. den

odlet na ostrov Terceira – po příletu transfer do hotelu, individuální volno, nocleh.

10. den

po snídani celodenní okružní výlet po ostrově Terceira – trasou přes Serretinhu, Salgu a Porto Martins až do Praia da Vitoria – návštěva centra města a kostela, zastávka na oběd. Pokračování na Serra do Cume, vyhlídky v 545 m s úchvatným výhledem na město a zátoku. Další zastávka v 15 km širokém a největším kráteru na Azorech – Caldeira Guilherme Moniz, zastávka ve Furnas do Enxofre. Cesta do Angry, zastávka na vyhlídce Pico das Cruzinhas, dále do St. Mateus, Porto dos Cinco a Pico da Bagacina, místa známého býčími zápasy. Fakultativně možnost návštěvy přírodní geologické rezervace v Algar do Carvao. Příjezd do vesnice Biscoitos, návštěva muzea vína a plážové zóny. Návrat do hotelu, nocleh.

11. den

odlet do Lisabonu, transfer do hotelu, individuální volno, nocleh.

12. den

odlet z Lisabonu do ČR.

Příplatky

pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • 1lůžkový pokoj (13990 Kč)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Albufeira

19°C Jasno

Algarve

19°C Jasno

Funchal

19°C Skoro jasno

Lisabon a okolí

15°C Jasno

Madeira

19°C Skoro jasno

Ponta do Sol

19°C Skoro jasno

×