800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyFly & Drive Portugalskem (Vila Gale)

Hlavní město Portugalska a další významná historická města, poutní místa, nejzápadnější mys Evropy, pobřežní letovisko Estoril.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Porto
Přílet do Porta, vyzvednutí vozu na letišti a odjezd do hotelu Vila Gale Porto **** , kde máte zajištěno ubytování na 2 noci se snídaní.

Porto - nejvýznamnější město země se rozkládá v blízkosti ústí řeky Douro. Za návštěvu stojí zcela jistě centrum města s náměstím Svobody, radnice, železniční stanice Sao Bento, kostel Igreja dos Clérigos, městská čtvrť Barrero, Burzovní palác, monumentální most Ponte dom Luis I, universita či krásné parky. Náš tip: navštivte sklípek s portským vínem, návštěva s ochutnávkou je vždy zdarma.

2. den

Porto / Braga / Guimarães
Během pobytu v Portu Vám doporučujeme navštívit Bragu, nejvýznamnější náboženské centrum země. Na kopci 5 km nad městem se nachází poutní místo kostel Bom Jesus do Monte, kam vede i historická lanovka. Za návštěvu stojí palác Biscanhios s přilehlými zahradami, muzeem a římskými fontánami. Ve městě se nachází řada jiných významných historických staveb především religiozního charakteru. Pokud byste byli unaveni z památek, vychutnejte si jen procházku po malebných uličkách historického centra města či v městských parcích.

Guimarães – další z historicky významných středisek Portugalska, jehož centrum města bylo pro svou hodnotu zapsáno na Seznam světového dědictví. Ve městě se nachází románský hrad z 10. st. a nedaleko můžete navštívit kapli Capela São Miguel do Castelo, kde byl na začátku 12. st. pokřtěn první portugalský král Alfons I., který přímo z Guimarães pocházel. Doporučujeme rovněž procházku v tradičních úzkých uličkách centra města.

3. den

Aveiro / Coimbra
Odjezd do Coimbry, cestou návštěva Aveira - města plného historických památek, které je protkáno sítí kanálů (náš tip - doplujte až do centra na tradiční loďce Moliceiro). Coimbra - rozkládá se na kopci nad řekou Mondego, v roce 1308 sem bylo přeneseno sídlo university, kterou založil král Dinis již v roce 1290, a tak se město stalo ve své době střediskem vzdělanosti a umění. Najdete zde velké množství památek (katedrálu Sé Velha, kostel Sv. Jakuba, klášter Sv. Kříže, klášter Sv. Kláry, Almedina brána, Vila Slzí atd.), botanickou zahradu a další spoustu zajímavostí. Ubytování v hotelu Vila Gale Coimbra ****.

4. den

Fatima / Tomar / Lisabon
Přejezd do Lisabonu se zastávkou ve Fatimě, která proslula jako katolické poutní místo, kde se 3 malým pasáčkům zjevila Panna Marie. Další zastávkou je Tomar, jemuž vévodí hrad Convento do Cristo, který byl založen velmistrem portugalských templářů. Najdete zde také staré město, mnoho krásných kostelů z různých historických epoch a rozlehlý park, kterým protéká řeka Nabao. Příjezd do Lisabonu a ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Vila Gale Opera ****.

5. den

Lisabon
Prohlídka nejvýznamnějších památek (Belémská věž, klášter Jeronýmů, Památník mořeplavců, pevnost nad městem atd.). Doporučujeme taktéž návštěvu areálu EXPO s ocenáriem. Náš tip: večer návštěva místních hospůdek s tradiční kuchyní, skvělým vínem a folklórním programem (tklivé písně fado).

6. den

Sintra / Cabo da Roca / Estoril
Během přejezdu do Estorilu doporučujeme návštěvu Sintry – jedné z nejvýznamnějších památkových oblastí Portugalska, kde se dodnes dochovala řada staveb postavených ve 12. st. Mezi nejdůležitější památky města se řadí Palácio Nacional de Sintra - palác s prvky gotického, manuelského a maurského stylu, který byl od 15. až do 19. stoetí téměř nepřetržitě obýván královskou rodinou. Palácio Nacional da Pena – jedna z největších romantických staveb 19. st. na světě vůbec a další paláce jako Monserrate, Quinta da Regaleira či Palácio de Seteais.

Zastávka u Cabo da Roca – nejzápadnějšího mysu evropské pevniny a dojezd do Estorilu, kde máte zajištěno ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Vila Gale Estoril ****.

7. den

Estoril
Pobřežní letovisko Estoril nedaleko Lisabonu je známé svými upravenými plážemi. Je vhodné především k odpočinku u moře s možností výletů do okolí. Konají se zde tenisové turnaje či na zdejším závodním okruhu motocyklové závody. Estoril je známý i díky konání Filmového Festivalu a svým kasinem – největším v Evropě.

8. den

Ráno navrácení vozu na letišti v Lisabonu, odlet zpět do ČR.

Další informace

V případě vyprodání optimální knihovací třídy v letadle možné příplatky za vyšší knihovací třídy.

Počasí

Albufeira

21°C Jasno

Algarve

21°C Jasno

Funchal

23°C Polojasno

Lisabon a okolí

20°C Jasno

Madeira

23°C Polojasno

Ponta do Sol

23°C Polojasno

×