800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGrand tour ostrovem St. Miquel

Lisabon • Ponta Delgada • Furnas • Sete Cidades • Lagoa do Fogo • Ribeira Quente

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z ČR do Lisabonu, nocleh.

2. den

odlet z Lisabonu na ostrov St. Miguel – transfer do hotelu, ubytování – odpoledne prohlídka města Ponta Delgada – od městských bran do kostela Sv. Sebastiána pův. ze 16. st. s gotickými a barokními prvky, na městskou tržnici, do muzea sakrálního umění. Nocleh.

3. den

po snídani odjezd do nádherného údolí Furnas na úpatí vyhaslého sopečného kráteru, s nádhernou bujnou vegetací – intenzivní zelení a rozmanitými květinami. Pěší túra od vesnice Furnas až k jezeru, procházka okolo laguny k úchvatnému místu, kde bude podáván v restauraci unikátní oběd – vytažený přímo ze země, typický pro tuto oblast, známý jako „Cozido da Furnas“ – různé druhy masa, párků a zeleniny. Odpoledne nezapomenutelná návštěva botanického parku Terra Nostra – rajské zahrady s jezírky, mosty a exotickou vegetací. Procházka k horkým pramenům, zastávka na Pico do Ferro s úžasným pohledem na údolí, dále do továrny – muzea s dodnes funkčním zařízením z 19. st. na zpracování světoznámé značky čaje Gorreana Tea. Cestou zpět zastávka na Santa Iria s okouzlujícím výhledem do vnitrozemí a severní pobřeží. Nocleh.

4. den

po snídani neopakovatelné celodenní jeep safari s obědem, dobrodružné, ale bezpečné poznávání těch nejzajímavějších míst divoké přírody ostrova. Nocleh.

5. den

po snídani odjezd na ananasové plantáže – návštěva spojená s ochutnávkou delikátního likéru, zastávka na vyhlídce Pico do Carvao s výhledem do vnitrozemí a zároveň na oceán. Přejezd do Sete Cidades, místa opředeném legendami o princích a princeznách, utopených v hlubinách překrásného jezera. Další zastavení ve fantastické oblasti Ferraria se zaplaveným ostrovem Sabrina s možností nezapomenutelného zážitku z horké termální koupele uprostřed Atlantiku. Poté přejezd do Mosteiros, pobřežního resortu s plážemi a přírodními koupališti. Podle místních zvyků speciální oběd, odpočinek, tradiční piknik. Nocleh.

6. den

po snídani odjezd do městečka Ribeira Grande – procházka městem kolem radnice, prohlídka hlavního kostela Nossa Senhora da Estrela, palírny likéru s ochutnávkou. Severním pobřežím do Pico da Barrosa, zastávka v Lagoa do Fogo – unikátní pohled na jezero před úžasnou procházkou k jeho břehům. Oběd na břehu jezera – piknik. Na zpáteční cestě jižním pobřežím do vesnice Lagoa, přes pláž Milícias. Nocleh.

7. den

po snídani setkání v přístavu s posádkou lodi – výjezd na oceán podél jižního pobřeží ostrova s hledači velryb a delfínů, v poledne oběd v přístavu typické rybářské vesnice Ribeira Quente, zpáteční plavba do přístavu Ponta Delgada. Nocleh.

8. den

transfer na letiště, odlet do Lisabonu, ubytování – individuální volno.

9. den

odlet z Lisabonu do ČR.

Příplatky

pojištění léčebných výloh (175 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (120 Kč) • 1lůžkový pokoj (7990 Kč)

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Albufeira

23°C Jasno

Algarve

23°C Jasno

Funchal

26°C Jasno

Lisabon a okolí

25°C Jasno

Madeira

26°C Jasno

Ponta do Sol

26°C Jasno

×