800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHistorické Portugalsko (Fly & Drive)

Hlavní město Portugalska a další významná historická města, poutní místo.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Lisabon
Přílet do Lisabonu, vyzvednutí vozu na letišti a odjezd do hotelu Alif ***, kde máte zajištěno ubytování na 1 noc se snídaní. Prohlídka nejvýznamnějších památek (Belémská věž, klášter Jeronýmů, Památník mořeplavců, pevnost nad městem atd. ). Doporučujeme taktéž návštěvu areálu EXPO s ocenáriem. Náš tip: večer návštěva místních hospůdek s tradiční kuchyní, skvělým vínem a folklórním programem (tklivé písně fado).

2. den

Palmela / Évora
Dopoledne návštěva středověkého, původně muslimského hradu v Palmela, který byl ve 12. st. dobit křesťany, a z jehož hradeb je krásný výhled do okolí. Přejezd do Évory, města s historií sahající až do římských dob, které je v současné době památkovou rezervací UNESCO. Najdete zde např. Dianin chrám s korintskými sloupy, množství originálních kostelů, půvabná náměstí, ale také úzké uličky s restauracemi, obchůdky a nezapomenutelnou atmosférou. Nocleh v hotelu Santa Clara ***.

3. den

Estremoz / Portalegre / Castelo de Vide / Tomar
Ráno odjezd do historicky významného městečka Estremoz s možností návštěvy hradu ze 13. st., pevnosti ze 14. st. dnes přestavěné na pousadu, kaple a jiných pro městečko význačných památek. Další zastávkou je městečko Portalegre, které proslavila továrna na gobelíny (i dnes můžete navštívit muzeum s obrovskou kolekcí) a za zmínku stojí i místní katedrála, která byla svého času sídlem biskupa. Cesta pokračuje přes lázeňské město Castelo de Vide, které se nachází v horách nedaleko španělských hranic a svým návštěvníkům nabízí spoustu zajímavých památek - barokní kostel s věží ve tvaru pyramidy, hrad z 12. století s vyhlídkou do okolí a především židovskou čtvrť, ve které najdete nejstarší synagogu v zemi (13. století). Odjezd do Tomaru, jemuž vévodí hrad Convento do Cristo, který byl založen velmistrem portugalských templářů. Najdete zde také staré město, mnoho krásných kostelů z různých historických epoch a rozlehlý park, kterým protéká řeka Nabao. Nocleh v hotelu Estalagem Santa Iria ***.

4. den

Fatima / Coimbra
Fatima je proslulé katolické poutní místo, kde se 3 malým pasáčkům zjevila Panna Marie. Odjezd do Coimbry, jež se rozkládá na kopci nad řekou Mondego, v roce 1308 sem bylo přeneseno sídlo university, kterou založil král Dinis již v roce 1290, a tak se město stalo ve své době střediskem vzdělanosti a umění. Najdete zde velké množství památek (katedrálu Sé Velha, kostel Sv. Jakuba, klášter Sv. Kříže, klášter Sv. Kláry, Almedina brána, Vila Slzí atd.), botanickou zahradu a další spoustu zajímavostí. Ubytování v hotelu Dona Ines ***.

5. den

Aveiro / Porto
Odjezd směrem Porto, cestou návštěva Aveira - města plného historických památek, které je protkáno sítí kanálů (náš tip - doplujte až do centra na tradiční loďce Moliceiro). Porto - nejvýznamnější město země se rozkládá v blízkosti ústí řeky Douro. Za návštěvu stojí zcela jistě centrum města s náměstím Svobody, radnice, železniční stanice Sao Bento, kostel Igreja dos Clérigos, městská čtvrť Barrero, Burzovní palác, monumentální most Ponte dom Luis I, universita či krásné parky. Náš tip: navštivte sklípek s portským vínem, návštěva s ochutnávkou je vždy zdarma. Ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Quality Inn Batalha ***.

6. den

Porto
Volný den v Portu.

7. den

Lisabon
Odjezd zpět do Lisabonu. Nocleh v hotelu Alif ***.

8. den

Ráno navrácení vozu na letišti v Lisabonu, odlet zpět do ČR.

Další informace

V případě vyprodání optimální knihovací třídy v letadle možné příplatky za vyšší knihovací třídy.

Počasí

Albufeira

20°C Jasno

Algarve

20°C Jasno

Funchal

23°C Převážně oblačno

Lisabon a okolí

19°C Jasno

Madeira

23°C Převážně oblačno

Ponta do Sol

24°C Polojasno

×