800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHOTEL HF FÉNIX URBAN

  • Nachází se v centru Lisabonu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis

Jedno z nejstarších měst v Evropě postavené při ústí řeky Tejo na 7 pahorcích stejně jako Řím. Je kaleidoskopem muzeí, galerií, butiků, obchůdků, pouličních prodavačů, ale také širokých bulvárů. Starými křivolakými uličkami můžete projíždět historickými tramvajemi. Vzrušující okamžiky prožijete v některé z lisabonských kavárniček při šálku dobré “Bicy” (malé silné kávy). Můžete sledovat intelektuály, ale také tančit a bavit se v rytmu salsy nebo samby ze 60. let či se jen zaposlouchat do nostalgického fada. Nelze opomenout Belém, který připomíná zašlou slávu portugalských dobyvatelů a mořeplavců. Výkladní skříně restaurací jsou přeplněny langustami a dalšími mořskými živočichy, ochutnejte tradiční portugalské speciality či jídla typická pro Afriku a vzdálenou Brazílii.

Co zaručeně musíte vidět a prožít v Lisabonu a jeho okolí:
•Projeďte se historickou tramvají strmými a klikatými uličkami čtvrti Alfama, kde se mj. nachází proslulá Katedrála a Hrad sv. Jiří.
•Věnujte páteční a sobotní večer procházce horním městem s klikatými uličkami čtvrti Bairro Alto. V této čtvrti se žije hlavně večer.
•Navštivte alespoň dvě muzea v Lisabonu (Museum Calouste Gulbenkian – nějvětší a nejznámější v Portugalsku nebo Museum of Azulejos – v překrásných prostorách kostela) a klášter Madre de Deus.
•V neděli dopoledne navštivte Sintru – letní sídlo králů postavené nedaleko Lisabonu vysoko na kopci. Odpoledne si vychutnejte speciality portugalské kuchyně v rybářském městečku Cascais. Zkuste rybu či plody moře a nezapomeňte ani na skvělé portugalské víno Vinho Verde. Pokud upřednostňujete kulturní prožitky před gastronomickými, zamiřte ze Sintry do Mafry a prohlédněte si velkolepý palác.
•Pláže – ty jsou v Portugalsku všude a jsou nádherné. Costa da Caparoca s asi 20 km dlouhou pláží a písečnými dunami je nejpopulárnějším místem všech obyvatel Lisabonu.

Poloha

Hotel se nachází v centru Lisabonu, nedaleko parku Eduarda VII. Nejbližší stanice metra je vzdálena pouhé cca 2 min chůze. Letiště je vzdáleno cca 15 min jízdy.

Ubytování

- celková kapacita: celkem 148 moderně a účelně zařízených pokojů
- základní vybavení: satelitní TV (včetně sportovních kanálů), telefon, trezor (za poplatek), připojení k wifi zdarma
- kategorie:
* standard pokoje

Vybavení

- zdarma: připojení k wifi v pokojích a společných prostorách hotelu
- za poplatek: hlídaní dětí, hotelové kryté parkoviště
- zábava a animace: ve městě
- další: prádelna a čistírna, úschovna zavazadel, půjčovna aut, konferenční místnosti

Stravování

Stravování:
- v ceně: snídaně formou bufetu
- lze za příplatek: -
- restaurace a bary: Parque - hotelová restaurace, kde se podávají snídaně formou bufetu a je možnost obědů a večeří formou à la carte výběru, hotelový bar, bar na střešní terase hotelu

Náš názor

Hotel nedaleko centra vhodný jako základna pro poznávání města.

Vzdálenosti od hotelu

Doba transferu z letiště: 15 min.

Počasí

Lisabon a okolí

18°C Skoro jasno

×