800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLetecký eurovíkend do Lisabonu

Lisabon je hlavním městem Portugalska. Se svými téměř 600.000 obyvateli je zároveň i městem největším a nejlidnatějším. Lisabon je dokonalou směsicí moderního rušného velkoměsta a klidných historických uliček. Lisabon je jedním z nejstarších měst na naší planetě. Trvalé osídlení v oblasti je prokázáno již od 12. století př.n.l. Světové jméno si však město vydobylo až za dob Římské říše, kdy zde existovala jedna z nejdůležitějších koloniálních osad na Pyrenejském poloostrově. Samotné město Lisabon se rozkládá na sedmi pahorcích, které město pomyslně rozdělují na jednotlivé městské části. Ty se od sebe mohou lišit mnohem více, než byste očekávali. Narazíte tady na moderní čtvrtě plné skleněných kancelářských budov a rušných nákupních bulvárů, stejně jako na uzoučké uličky lemované středověkými domy, kde budete mít pocit, jako kdyby se tady čas zastavil před staletími. Kvůli mnoha pahorkům je však potřeba počítat s tím, že procházky po městě se můžou změnit na nekonečné výšlapy do nekončících strmých kopců. Naštěstí pro všechny návštěvníky města, zde existuje velké množství lanovek, výtahů spojujících náměstí a také kabelové tramvaje, které se již po desetiletí den co den šplhají do strmých lisabonských svahů.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Ráno odlet z Prahy, přílet do Lisabonu a následně transfer do hotelu. Uložení zavazadel v prostorách hotelu, individuální volno případně možnost fakultativního panoramatického okruhu městem s českým průvodcem. Během okružní jízdy se podíváte jak na starou část centra (nám. Marques de Pombal, náměstí Rossio, exteriéry hradu sv. Jiří, bohémskou čtvrť Bairro Alto, … ,tak i do krásné čtvrti Belém, kde se nachází známý Památník mořeplavců, Belémská věž a nejkrásnější portugalský Jeronýmův klášter. Po přejezdu známého mostu 25.dubna k vyhlídce Ježíše Krista na protějším břehu Lisabonu si můžete vychutnat nádherný pohled na město. Po skončení okruhu návrat do hotelu, ubytování a informativní schůzka s průvodcem. Odpoledne individuální program.

2. den

po snídani dopolední procházka městem katedrála Sé, čtvrť Alfama s pevností svatého Jiří, odkud jsou krásné vyhlídky na město. Odpoledne individuální volno například k návštěvě jednoho z mnoha muzeí, např. Muzeum Caluste Gulbenkian (sbírky Renoiara, Rubense, Rembrandta, ..). Neměli byste vynechat ani návštěvu výstaviště Expa s největším oceanáriem v Evropě.

3. den

po snídani individuální volno případně možnost fakultativního polodenního výletu do Cabo da Roca a Sintra. Cabo da Roca je nejzápadnější výběžek evropského kontinentu nacházející se na 140m vysokých útesech. Sintra je bývalé letní sídelní městečko portugalských králů, které se nachází na úpatí malého pohoří Serra da Sintra. Najdete zde krásné letní paláce. Možnost navštívit buď dolní Palacio Nacional nebo horní Palacio Pena. Odpoledne individuální volno.

4. den

po snídaní uložení zavazadel v prostorách hotelu, individuální program. Po poledni transfer na letiště, odpoledne odlet do Prahy.

Hotel Fenix 4*

luxusní a stylový hotel v centru Lisabonu s krásným výhledem na město. U hotelu se nachází zastávka metra, obchody, restaurace. 192 pokojů vybavených klimatizací, telefonem, trezorem, minibarem, TV).

Cena obsahuje

- letenku Praha - Lisabon - Praha včetně všech letištních poplatků
- transfer letiště - hotel - letiště
- 3 noci se snídaní v 4* hotelu
- služby českého delegáta po celou dobu pobytu a kvalifikovaného průvodce fakultativních výletů
- povinné smluvní pojištění CK proti úpadku

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Lisabon a okolí

18°C Polojasno

×