800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyProdloužený víkend - LISBOA

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den

- přílet do Lisabonu
- panoramatický okruh Lisabonem
- transfer do hotelu a ubytování
- volný program

2. den

- snídaně
- dopoledne pěší okruh s průvodcem po centru Lisabonu
- odpoledne volný program, fakultativně možnost výletu do Sintri

3. den

- snídaně
- volný program s možností celodenního fakultativního výletu do Obidos, Nazaré, Alcobaca a Fátima

4. den

- snídaně
- odjezd z hotelu
- pěší prohlídka nejstarší části Lisabonu
- transfer na letiště
- odlet do Prahy

Pěší prohlídka

čtyři hlavní lisabonská náměstí Praça Marques de Pombal včetně parku Parque Eduardo VII, dále po hlavní třídě Avenida de Liberdade na náměstí Praça dos Restauradores a náměstí Praça do Rossio kolem divadla Teatro Dona Maria II, k výtahu Elevador do Santa Justa, dále přes čtvrť Chiado Rua do Comercio – Terreiro do Paço kolem Vítězného oblouku Arco da Rua Augusta až k hlavní lisabonské katedrále Se Catedral de Lisboa. Prohlídku ukončíme na pevnosti Castelo de St. Jorge s krásným panoramatickým výhledem na město.

Óbidos

malebná vesnička obklopená středověkými hradbami. Typické azulejos, bílé domky s pestrými květinami a úzké uličky zajisté nadchnou každého. Nad přístavním a přímořským městečkem Nazaré se zvedá 110 m vysoký útes, odkud je výhled na město a pobřeží. Klášter v Batalha je bezpochyby nejkrásnějším příkladem portugalské gotické architektury. Poslední zastávka je v nejznámějším poutním místě v Portugalsku - ve Fátimě.

SINTRA

nachází se cca 20 km severozápadně od Lisabonu. Od roku 1995 je i s přílehlou oblastí zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Hlavní památky

Palác “Palacio Nacional de Pena” - Palác “Montserrate” – Palác milionare Monteira “Quinta de Regaleira” – Palác “Palácio de Seteais” – Maurský hrad “Castelo dos Mouros”.

Hotel Lisboa **** (se snídaní)

umístěný v centru města a v blízkosti dobrého spojení po městě, osobitý nejen exteriérem, ale i interiérem plným světla a přírody, snídaně formou bufetu. Sauna, spa a posilovna v hotelu.

Počasí

Lisabon a okolí

14°C Jasno

×