800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAzory a Madeira s českým průvodcem

Poznejte přírodu Madeiry.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den přílet na Madeiru

Kolem poledne odlet z Prahy na Madeiru. Přílet ve 4 hodiny odpoledne. Transfer do hotelu a odpočinek.

2. den - Funchal a botanická zahrada

Po snídani navštívíme hlavní město Funchal. Začneme u sochy Sissi, navštívíme prezidentské zahrady, Park Svaté Kateřiny, Katedrály SÉ z 16. Století. Půjdeme navštívit jezuitský chrám Igreja dos Jesuitas a pak se zastavíme ve vinném sklípku na ochutnávku známého madeirského vína. Další zastávka bude na tržnici kde najdete mnoho různých květin, tropického ovoce a rybí trh, kde bude rozchod.
Lanovkou nebo autobusem se dostaneme na vrch Monte, odkud budeme mít nádherný výhled na celý Funchal. Navštívíme tropickou zahradu s mnoha rostlin pocházejících z celého světa a také polodrahokamy ze všech koutů světa. Poslední zastávka bude v kostele, který je zasvěcen Panně Marii. Je cílem pouti, která se ve městě koná každý rok 15 srpna a je součástí Nanebevzetí Panny Marie. Fakultativně možnost svést tradičními sáňkami - 2 km. Následně návrat do Funchalu.

3. den - okruh západní částí ostrova Madeira

Po snídani se vydáme na západ ostrova. Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeiry. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka „Camara de Lobos“ (kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době jeho návštěv Madeiry a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete ve funchalském přístavu a slouží jako výletní loď). Cesta pokračuje na “Cabo Girão”, který je druhým nejvyšším útesem na světě. Další zastávka bude v “Ribeira Brava”, která se nachází na úrovni moře. Poté nás cesta zavede směrem nahoru přes 4 různé vegetační pásma (nachází se zde i část původního pralesa a rostlinstvo patřící do skupiny Laurissilva). Podíváme se do oblasti „Encumeada“, kde z jednoho bodu je vidět na jižní a zároveň i na severní pobřeží Madeiry. Následně sjedeme do „São Vicente“, kde se zastavíme na oběd. Po obědě pokračujeme přes Seixal, který je známý svým vodopádem „Veu da Noiva“ ( Nevěstin závoj). Po severní cestě pokračujeme do Porto Moniz, kde se nachází koupaliště z lávových kamenů. Dalším programem dnešního dne je volné koupání v přírodním koupališti v Porto Moniz (vstupné 1,50 €). Následně návrat do Funchalu.

4. den - odlet na Azorské ostrovy

Volné dopoledne, kolem poledne transfer na letiště a přelet na ostrov Sao Miguel, hlavní z Azorských ostrovů. Přílet a transfer do hotelu. Ubytování.

5. den - prohlídka hlavního města Ponta Delgada

Dnešní dopoledne strávíme prohlídkou městečka Ponta Delgada. Uvidíme kostelíky, kašnu a podíváme se i na přístav.

6. den - Furnas a Lagoa do Fogo

Po snídani odjezd z hotelu. Cesta nás povede přes Lagoa na jižním pobřeží, k pohoří Barrosa. Po cestě nahoru, blíže k vrcholu, budou viditelné obě pobřeží ostrova. Na vrcholu hory si vychutnáme nádherný výhled na celý ostrov. Pokračovat budeme dolů severní stranou, kde se zastavíme na místě s výhledem na Lagoa do Fogo (ohnivé jezero). Obdivovat můžeme nejen krásné jezero, ale i okolní krajinu. Pokračovat budeme do městečka Ribeira Grande na severní stranu ostrova a dále na čajové plantáže v Gorreanii. Dále pojedeme přes oblast pastvin Achada das Furnas na vyhlídku vrcholu Pico do Ferro, ze kterého můžeme pozorovat největší a nejstarší vulkanicky kráter, ve kterém leží Ohnivé jezero a minerální prameny Furnas. Najdete zde 22 různých druhů minerálních vod. Po obědě se projdeme krásným romantickým parkem, kde se nachází množství botanických druhů z celého světa. V parku je také termální koupaliště. Pokračovat budeme k horkým pramenům do údolí Furnas (vulkanický fenomén a světový unikát). Návrat do hotelu, nocleh.

7. den - okruh severovýchodní částí ostrova Sao Miguel

Ve východní části ostrova São Miguel naleznete odlehlé oblasti, pro které jsou typická krásná zelená hluboká údolí. Nevynechejte návštěvu udržované vyhlídky Miradouro do Sossego a Miradouro da Madrugada, které jsou obklopeny úžasnými zahradami. Právě odtud můžete sledovat nádherné západy slunce.

8. den - Sete Cidades

Po snídani odjezd k západní větší části ostrova Sete Cidades, kde se nacházejí pohoří a jezera. Cesta vede podél pobřeží přes zelené pastviny plné dobytka. Zastavíme u vrcholu Vista do Rei, jednoho z nejdůležitějších panoramatických míst ostrova, kde jsou modrá a zelená jezera umístěna v obrovském sopečném kráteru. Návrat do Ponta Delgada přes Moutain Road na severozápadní část ostrova. Zastavíme se na Pico do Carvao, kde je možné vidět severní a jižní pobřeží ostrova. V okolí Ponta Delgada, se zastavíme na plantáži ananasů. Odpoledne volný čas. nocleh.

9. den odpočinek

Volný den lze využít ke koupání či odpočinku.

10. den odlet na Madeiru a Eira do Serrado

Brzy ráno odlet zpět na Madeiru. Přílet a transfer do hotelu. Odpoledne polodenní výlet do středu ostrova. První zastávka bude na vyhlídce Pico dos Barcelos, kde si vychutnáte nádherný výhled na Funchal. Dále budeme pokračovat směrem na Eira do Serrado, kde se zastavíme a pěšky se posuneme na skálu nad Údolím, odkud budeme vidět město Cural das Freiras – Údolí jeptišek, jeptišky se zde schovávaly před piráty. Poté pojedeme do botanické zahrady, kde najdete mnoho různých druhů květin a stromu. Návrat do hotelu a folklorní večeře: se koná v klasické portugalské restauraci, kde budete mít možnost ochutnat jedno z typických Madeirských jídel - „Espetada“a budete mít možnost se zároveň seznámit s Madeirským folklórním zpěvem a tancem. Jako předkrm se podává „Bolo do Caco“, což je místní kulatý plochý chlebík natřený česnekovým máslem, hlavní jídlo „Espetada“, hovězí maso marinované v soli s bobkovým listem, které se připravuje na otevřeném ohni (původně na vavřínové větvi), k masu se podává „Milho Frito“, lahodné do zlata smažené kostky z kukuřičné mouky (známé také jako polenta), hranolky a salát. Během večeře se podává voda, červené nebo bílé víno a káva.

11. den - okruh východní částí ostrova Madeira

Po snídani se vydáme na východ ostrova. Naše první zastávka na tomto výletu bude ve vesnici "Camacha", kde je manufaktura proutěného nábytku, pokračujeme na druhý nejvyšší vrchol Madeiry "Pico do Areiro", který se pne až do 1.818 m a nachází se uprostřed východní části Madeiry. Pokračuje se přes vnitrozemí do "Ribeiro Frio", známé pro jeho pstruží farmu zasazenou do krásné zahrady. V tomto místě se napojíme na krátkou Levady "Balcoes" / balkónky, která vyústí v srdci hor a poskytne vám panoramaticky výhled na hory. Možnost obědu bude ve Faialu .Po cestě na severovýchod navštívíme městečko "Santana", kde se nacházejí jedny z posledních typických Madeirských domů ve tvaru písmene "A". Na zpáteční cestě budeme pokračovat do nejvýchodnější části Madeiry a zastavíme na vyhlídce , "Ponta do Rosto". Pojedeme podél pobřeží kolem "Machico" a přistávací dráhy zpět do Funchalu. Návrat do hotelu.

12. den - odlet do Prahy

Volné dopoledne a ve 12. hodin check-out. Kolem druhé hodiny odpolední transfer na letiště a odlet.

Stravování

Se snídaní, Polopenze.

Počasí

Funchal

22°C Skoro jasno

Madeira

22°C Skoro jasno

Ponta do Sol

22°C Skoro jasno

×