800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoznávací týden + Florasol

  • Ostrov plný vzrušujících zážitků
  • Každý den zajímavý výlet
  • Pěkný hotel s bazénem
  • Blízko hlavní třídy, po které dojdete do centra Funchalu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Poloha

Na hlavní třídě Estrada Monumental, podél níž se dá dojít procházkou do centra Funchalu (cca 2,5 km, hotelový minibus zdarma). Mořské pobřeží s krásnou promenádou vedoucí k veřejným koupalištím cca 300 m.

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, bazén a terasa s lehátky a slunečníky zdarma, osušky oproti kauci.

Pokoje

ST: koupelna/WC, vysoušeč vlasů, TV/sat., telefon, trezor za poplatek, obývací prostor s kuchyňským koutem, balkon nebo terasa. 
AP: viz ST, oddělená ložnice.

Zábava

Bary a restaurace v blízkém okolí.

Stravování

Snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu nebo výběru z menu.

Popis okruhu

Popis okruhu: Týden plný zážitků i poznání z „ostrova věčného jara“.

1.den - přílet na Madeiru, transfer do hotelu, ubytování.

2. den - 1/2 denní pěší prohlídka hlavního města Funchalu s výkladem. Návštěva místní tržnice s ovocem, zeleninou a rybářskou částí, radniční náměstí s bývalým jezuitským kostelem, katedrála SE, odtud po pěší zóně kolem sochy J.G.Zarca a Jindřicha Mořeplavce až ke krásně upravenému parku Sv. Kateřiny nad přístavem. Výlet zakončíte prohlídkou botanické zahrady. 

3. den - Cesta do vnitrozemí na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1 818 m). Dále přes Ribeiro Frio, přírodní rezervaci a vesničku, kolem které protéká „studený potok“. Procházka podél starší levády (trasa cca 1,5 km) v srdci původního vavřínového pralesa Laurissilva. Cesta až na severní pobřeží do města Santana, proslulého tradičními trojúhelníkovými domky se slaměnou střechou nazývanými O Colmo. Oběd v místní restauraci. Odpoledne při návratu cesta k východnímu výběžku Ponta De Sao Lourenço, známému svými barevnými skalami, pouštní krajinou a rozbouřeným oceánem. Tato oblast s průmyslovým městem Caniçal byla kdysi centrem madeirského velrybářského průmyslu. Na trase podél jižního pobřeží směrem na západ Machico, druhé nejvýznamnější město Madeiry.

4. den – 1/2 dne pěší výlet podél levády Do Norte kolem zemědělských políček oblasti (vesniček) Campanario a Quinta Grande s četnými výhledy na jižní pobřeží. Trasa cca 5 km, obtížnost lehká, doporučujeme vhodnou obuv a sportovní oblečení. Při zpáteční cestě návštěva vinařské společnosti s ochutnávkou známého madeirského vína Madeira.

5. den – Volný den. Fakultativně možnost zakoupení výletů: plavba katamaránem nebo na replice Kolumbovy lodi Santa Maria, případně s biology za pozorováním delfínů a velryb, ev. pěšího výletu na levády.

6. den – po snídani odjezd z hotelu podél jižního pobřeží směrem na západ. První zastávka na jednom z nejvyšších mořských útesů na světě – Cabo Girao (580 m) – s překrásným výhledem na západní část města Funchal, oblast Câmara de Lobos a terasovitá políčka. Pokračování přes malebné přímořské městečko Ribeira Brava, kostelík sv. Benedikta (Igreja de Sao Bento). Poté cesta do oblasti banánových plantáží Madalena do Mar a dále směrem na severní pobřeží přes největší náhorní plošinu ostrova Paúl da Serra. Při dobré viditelnosti se odtud naskytne pohled i na zelené údolí Rabaçal. Další zastávka i s obědem, případně procházkou, na severní straně ostrova v Porto Moniz. Městečko je jedinečné především díky přírodním bazénům s mořskou vodou, vytvořených v lávových vyvřelinách. Odpoledne návrat podél severního pobřeží kolem oblasti s bouřícím oceánem zasvěcené sv. Vincentovi – Sao Vicente. Poslední zastávkou je rybářské městečko Câmara de Lobos s možností ochutnání tradičních nápojů.

7. den – 1/2 denní výlet - vyhlídka Pico dos Barcelos nad Funchalem, Eira do Serrado s dech beroucím výhledem na okolní pohoří a vesnici jeptišek Curral das Freiras, které hledaly klid v srdci Madeiry před nájezdy pirátů. Při návratu zastávka v části Monte nad Funchalem s kostelem, kde je pochovaný Karel I. Habsburský, a s možností vyzkoušet známý montský tobogan – sjezd v proutěných koších na dřevěných lyžích (za poplatek). 

8. den - volno až do transferu na letiště.

 

Cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy a další poplatky, uvedený program, ubytování v hotelu Florasol ***, stravování dle výběru (snídaně nebo polopenze), česky mluvícího průvodce CK Fischer, vstupy a poplatky (není-li uvedeno jinak)

Minimální počet účastníků je 12

Změna programu vyhrazena!

Termíny odletů: 26.5. / 16.6. / 28.7. / 25.8. / 22.9.

 

Pláž

Veřejné koupaliště (lido) cca 300 m (vstup za poplatek).

Sportovní nabídka

Zdarma: stolní tenis, biliár, malá tělocvična.

Za poplatek: masáže.

Možnost využít zdarma vnitřní bazén, jacuzzi, saunu nebo malé fitness v komplexu Mimosa/Estrelicia (cca 400 m).

Děti

Brouzdaliště, dětský koutek, dětská postýlka zdarma (na vyžádání).

Karty

VISA, EC/MC, AMEX, Maestro, Diners Club.

Web

http://www.dorisol.com

Internet

Zdarma: WiFi u bazénu, internetový koutek.

Vzdálenosti od hotelu

Centrum: 2,5 km
Doba transferu z letiště: 30 min.

Počasí

Funchal

22°C Polojasno

×