800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoznávací týden + Florasol

  • Ostrov plný vzrušujících zážitků
  • Každý den zajímavý výlet
  • Pěkný hotel s bazénem
  • Blízko hlavní třídy, po které dojdete do centra Funchalu

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Poloha

Na hlavní třídě Estrada Monumental, podél níž se dá dojít procházkou do centra Funchalu (cca 2,5 km, hotelový minibus zdarma). Mořské pobřeží s krásnou promenádou vedoucí k veřejným koupalištím cca 300 m.

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, bazén a terasa s lehátky a slunečníky zdarma, osušky oproti kauci.

Pokoje

ST: koupelna/WC, vysoušeč vlasů, TV/sat., telefon, trezor za poplatek, obývací prostor s kuchyňským koutem, balkon nebo terasa. 
AP: viz ST, oddělená ložnice.

Zábava

Bary a restaurace v blízkém okolí.

Stravování

Snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu nebo výběru z menu.

Popis okruhu

Popis okruhu: Týden plný zážitků i poznání z „ostrova věčného jara“.

1.den - přílet na Madeiru, transfer do hotelu, ubytování.

2. den - 1/2 denní pěší prohlídka hlavního města Funchalu s výkladem. Návštěva místní tržnice s ovocem, zeleninou a rybářskou částí, radniční náměstí s bývalým jezuitským kostelem, katedrála SE, odtud po pěší zóně kolem sochy J.G.Zarca a Jindřicha Mořeplavce až ke krásně upravenému parku Sv. Kateřiny nad přístavem. Výlet zakončíte prohlídkou botanické zahrady. 

3. den - Cesta do vnitrozemí na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1 818 m). Dále přes Ribeiro Frio, přírodní rezervaci a vesničku, kolem které protéká „studený potok“. Procházka podél starší levády (trasa cca 1,5 km) v srdci původního vavřínového pralesa Laurissilva. Cesta až na severní pobřeží do města Santana, proslulého tradičními trojúhelníkovými domky se slaměnou střechou nazývanými O Colmo. Oběd v místní restauraci. Odpoledne při návratu cesta k východnímu výběžku Ponta De Sao Lourenço, známému svými barevnými skalami, pouštní krajinou a rozbouřeným oceánem. Tato oblast s průmyslovým městem Caniçal byla kdysi centrem madeirského velrybářského průmyslu. Na trase podél jižního pobřeží směrem na západ Machico, druhé nejvýznamnější město Madeiry.

4. den – 1/2 dne pěší výlet podél levády Do Norte kolem zemědělských políček oblasti (vesniček) Campanario a Quinta Grande s četnými výhledy na jižní pobřeží. Trasa cca 5 km, obtížnost lehká, doporučujeme vhodnou obuv a sportovní oblečení. Při zpáteční cestě návštěva vinařské společnosti s ochutnávkou známého madeirského vína Madeira.

5. den – Volný den. Fakultativně možnost zakoupení výletů: plavba katamaránem nebo na replice Kolumbovy lodi Santa Maria, případně s biology za pozorováním delfínů a velryb, ev. pěšího výletu na levády.

6. den – po snídani odjezd z hotelu podél jižního pobřeží směrem na západ. První zastávka na jednom z nejvyšších mořských útesů na světě – Cabo Girao (580 m) – s překrásným výhledem na západní část města Funchal, oblast Câmara de Lobos a terasovitá políčka. Pokračování přes malebné přímořské městečko Ribeira Brava, kostelík sv. Benedikta (Igreja de Sao Bento). Poté cesta do oblasti banánových plantáží Madalena do Mar a dále směrem na severní pobřeží přes největší náhorní plošinu ostrova Paúl da Serra. Při dobré viditelnosti se odtud naskytne pohled i na zelené údolí Rabaçal. Další zastávka i s obědem, případně procházkou, na severní straně ostrova v Porto Moniz. Městečko je jedinečné především díky přírodním bazénům s mořskou vodou, vytvořených v lávových vyvřelinách. Odpoledne návrat podél severního pobřeží kolem oblasti s bouřícím oceánem zasvěcené sv. Vincentovi – Sao Vicente. Poslední zastávkou je rybářské městečko Câmara de Lobos s možností ochutnání tradičních nápojů.

7. den – 1/2 denní výlet - vyhlídka Pico dos Barcelos nad Funchalem, Eira do Serrado s dech beroucím výhledem na okolní pohoří a vesnici jeptišek Curral das Freiras, které hledaly klid v srdci Madeiry před nájezdy pirátů. Při návratu zastávka v části Monte nad Funchalem s kostelem, kde je pochovaný Karel I. Habsburský, a s možností vyzkoušet známý montský tobogan – sjezd v proutěných koších na dřevěných lyžích (za poplatek). 

8. den - volno až do transferu na letiště.

 

Cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy a další poplatky, uvedený program, ubytování v hotelu Florasol ***, stravování dle výběru (snídaně nebo polopenze), česky mluvícího průvodce CK Fischer, vstupy a poplatky (není-li uvedeno jinak)

Minimální počet účastníků je 12

Změna programu vyhrazena!

Termíny odletů: 26.5. / 16.6. / 28.7. / 25.8. / 22.9.

 

Pláž

Veřejné koupaliště (lido) cca 300 m (vstup za poplatek).

Sportovní nabídka

Zdarma: stolní tenis, biliár, malá tělocvična.

Za poplatek: masáže.

Možnost využít zdarma vnitřní bazén, jacuzzi, saunu nebo malé fitness v komplexu Mimosa/Estrelicia (cca 400 m).

Děti

Brouzdaliště, dětský koutek, dětská postýlka zdarma (na vyžádání).

Karty

VISA, EC/MC, AMEX, Maestro, Diners Club.

Web

http://www.dorisol.com

Internet

Zdarma: WiFi u bazénu, internetový koutek.

Možnosti ubytování

Vzdálenosti od hotelu

Centrum: 2,5 km
Doba transferu z letiště: 30 min.

Počasí

Funchal

21°C Polojasno

Podobné hotely v této lokalitě

HOTEL THE LINCE MADEIRA LIDO ATLANTICO

HOTEL THE LINCE MADEIRA LIDO ATLANTICO

Portugalsko, Madeira, Funchal

Cena od: 23 990 Kč

Pro skupinu:

HOTEL PESTANA PROMENADE

HOTEL PESTANA PROMENADE

Portugalsko, Madeira, Funchal

Cena od: 23 900 Kč

Pro skupinu:

PESTANA PALMS OCEAN APARTHOTEL

PESTANA PALMS OCEAN APARTHOTEL

Portugalsko, Madeira, Funchal

Cena od: 23 590 Kč

Pro skupinu:

Poznávací týden + Buganvília

Poznávací týden + Buganvília

Portugalsko, Madeira, Funchal

Cena od: 22 990 Kč

Pro skupinu: