800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGrand tour Madeirou

  • Krásný 8 denní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den:

prohlídka nejkrásnějších a nejzajímavějších míst a památek hlavního města Funchalu s návštěvou Katedrály da Sé, tržnice Mercado dos Lavradores (výrobna krajek a ochutnávka vína Madeira), přejezd do botanické zahrady s překrásnými dřevinami, rostlinami a ptačí voliérou v jižní části zahrady (vstupné v ceně). Individuální volno, nocleh.

3. den:

odjezd na severozápadní pobřeží ostrova do Sao Vincente, dále do Porto Moniz - zastávka, možnost koupání v přírodních lávových bazénech, přes náhorní plošinu Paul da Serra na vyhlídku Encumeada s úžasným výhledem na jižní a zároveň severní pobřeží, společný pozdní oběd v přírodě pod Encumeadou v Bica da Cana - typická madeirská specialita Espetada (hovězí maso na vavřínovém špízu s bramborem, domácím chlebem, salátem, červeným vínem a ovocem), možnost krátké procházky na vyhlídku. Cestou zpět do Funchalu zastavení na druhém nejvyšším útesu v Evropě Cabo Girao a v typické rybářské vesnici Camara do Lobos. Nocleh.

4. den:

odjezd na pěší túru podél levády Boa Morte – Eira do Mourao (cca 6,5 km / 2–2,5 hod.), kouzelnou přírodou s nádhernými výhledy, přejezd k západnímu mysu Ponta do Pargo – zastávka na vyhlídce, dále jižním pobřežím do Jardim do Mar (zastávka) a do Calhety na krátkou prohlídku továrny na zpracování cukrové třtiny, možnost koupání na krásné písečné pláži. Nocleh.

5. den:

odjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro v nadmořské výšce 1 818 m. (zastávka), třetihorními lesy ke pstruží farmě Ribeiro Frio – procházka na vyhlídku Balcoes, přejezd do Santany proslulé barevnými domky se slaměnou střechou. Společný typický oběd - ryba Espada. Přejezd k nejvýchodnějšímu místu ostrova – kouzelnému mysu Ponta de Sao Lourenco, na zpáteční cestě do Funchalu zastávka v Machicu - možnost koupání na písčité pláži nebo prohlídka městečka. Nocleh.

6. den:

odjezd na vyhlídku Eira do Serrado – první zastávka na vyhlídce Pico dos Barcelos s unikátním pohledem na Funchal, druhá na vyhlídce Eira do Serrado s nezapomenutelným výhledem do Údolí jeptišek – kráteru Curral das Freiras. Zastávka na Monte – rezidenční čtvrti nad hlavním městem, prohlídka kostela a parku, fakultativně možnost jízdy v unikátních dřevěných saních na trase 4 km za běžného provozu. Individuálně možnost návštěvy Tropických zahrad, jízda lanovkou zpět do Funchalu, nebo návštěva muzeí či parků ve městě, individuální volno. Nocleh.

7. den:

individuální volno – možnost fakultativních výletů v místě (doporučí a nabídne průvodce na místě – pěší túry po levádách, návštěva dalších zahrad a parků, lodní výlety – např. replikou Kolumbovy lodi Santa Maria podél pobřeží, vyjížďka katamaránem, lodní výjezd na pozorování delfínů, pronájem automobilu, trajektem na ostrov Porto Santo s překrásnou 9 km dlouhou písečnou pláží, potápění, rybaření a mnoho dalších).

8. den:

transfer na letiště, odlet do ČR.

Možnosti ubytování

Počasí

Funchal

21°C Převážně oblačno

Madeira

21°C Převážně oblačno

Ponta do Sol

21°C Převážně oblačno