800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGrand tour Madeirou

  • Krásný 8 denní poznávací zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den:

prohlídka nejkrásnějších a nejzajímavějších míst a památek hlavního města Funchalu s návštěvou Katedrály da Sé, tržnice Mercado dos Lavradores, ochutnávka vína Madeira a přejezd do botanické zahrady s překrásnými dřevinami, rostlinami (vstupné v ceně). Individuální volno, nocleh.

3. den:

odjezd na severozápadní pobřeží ostrova do Sao Vincente, dále do Porto Moniz - zastávka, možnost koupání v přírodních lávových bazénech, přes náhorní plošinu Paul da Serra na vyhlídku Encumeada s úžasným výhledem na jižní a zároveň severní pobřeží, společný pozdní oběd v přírodě pod Encumeadou v Bica da Cana - typická madeirská specialita Espetada (hovězí maso na vavřínovém špízu s bramborem, domácím chlebem, salátem, červeným vínem a ovocem), možnost krátké procházky na vyhlídku. Cestou zpět do Funchalu zastavení na druhém nejvyšším útesu v Evropě Cabo Girao a v typické rybářské vesnici Camara do Lobos. Nocleh.

4. den:

odjezd na pěší túru podél levádyQuinta Grande - Boa Morte (cca 7,5 km /cca 2,5 hod.), nenáročná procházka eukaliptovým a mimosovým hájem s nádhernými výhledy na jižní pobřeží Madeiry a terasovitá políčka. Přejezd k západnímu mysu Ponta do Pargo – zastávka na vyhlídce, dále jižním pobřežím do Jardim do Mar (zastávka) a do Calhety na krátkou prohlídku továrny na zpracování cukrové třtiny, možnost koupání na krásné písečné pláži. Nocleh.

5. den:

odjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro v nadmořské výšce 1 818 m. (zastávka), třetihorními lesy ke pstruží farmě Ribeiro Frio – procházka na vyhlídku Balcoes, přejezd do Santany proslulé barevnými domky se slaměnou střechou. Společný typický oběd - ryba Espada. Přejezd k nejvýchodnějšímu místu ostrova – kouzelnému mysu Ponta de Sao Lourenco, na zpáteční cestě do Funchalu zastávka v Machicu - možnost koupání na písčité pláži nebo prohlídka městečka. Nocleh.

6. den:

odjezd na vyhlídku Eira do Serrado – první zastávka na vyhlídce Pico dos Barcelos s unikátním pohledem na Funchal, druhá na vyhlídce Eira do Serrado s nezapomenutelným výhledem do Údolí jeptišek – kráteru Curral das Freiras. Zastávka na Monte – rezidenční čtvrti nad hlavním městem, prohlídka kostela a parku, fakultativně možnost jízdy v unikátních dřevěných saních na trase 4 km za běžného provozu. Individuálně možnost návštěvy Tropických zahrad, jízda lanovkou zpět do Funchalu, nebo návštěva muzeí či parků ve městě, individuální volno. Nocleh.

7. den:

individuální volno – možnost fakultativních výletů v místě (doporučí a nabídne průvodce na místě – pěší túry po levádách, návštěva dalších zahrad a parků, lodní výlety – např. replikou Kolumbovy lodi Santa Maria podél pobřeží, vyjížďka katamaránem, lodní výjezd na pozorování delfínů, pronájem automobilu, trajektem na ostrov Porto Santo s překrásnou 9 km dlouhou písečnou pláží, potápění, rybaření a mnoho dalších).

8. den:

transfer na letiště, odlet do ČR.

Možnosti ubytování

Počasí

Funchal

25°C Skoro jasno

Madeira

25°C Skoro jasno

Ponta do Sol

25°C Skoro jasno

Podobné hotely v této lokalitě

Velký okruh Madeirou

Velký okruh Madeirou

Portugalsko, Madeira

Cena od: 25 490 Kč

Pro skupinu:

Turistika a koupání na Madeiře

Turistika a koupání na Madeiře

Portugalsko, Madeira

Cena od: 25 990 Kč

Pro skupinu:

×